Kredit za poljoprivrednike

Meni je min.poljoprivrede odobrilo kredit,a banka će me u utorak zvati da potpišem papire i da mi prebaci pare.Sve su odradili za tačno 10 radnih dana.Vrlo sam zadovoljan.
 
Prebacuju ti pare na tvoj racun, a ne na racun firme od koje kupujes?

A meni rekli da ce ti krediti ici samo preko profaktura, tj ministarstvo uplacuje toj firmi od koje je profaktura?
 
Kod nas nema šanse da dobijes kredit sa 6% kamate bez profakture i da ti daju keš pare
Doneseš profakturu ,ako odobre , pare se prebacuju firmi od koje si doneo profakturu
Trazio kredit za stocnu hranu uz profakturu min. 500 000 din ( ne moze manja suma da se trazi ) i vraca se sve u jednoj rati za godinu dana !?!
Ovo se odnosi na Procredit banku
 
vec sam pisao da sam bio u Procreditu i da su mi rekli da je minimum 10000 evra za kred.za mehanizaciju,otisao sam u HYPO banku nema minimuma,podneo zahtev kaze da papirima koje imam nece biti problema.trazio sam za 4000E na tri godine na tromesecane otplate i naravno na profakturu ( agromerkur,spartac+ 5 zuba podrivac)
 
Izlazak inspektora na teren (da proveri parcele), ako su te parcele zalog ili hipoteka kosta 50-100 e.
 
mislim na onog kojeg posalje banka, sad da li taj radi i u sudu, ne bi znao reci.
 
Pare legnu na račun zadruge i od toga se odbije sve što sam dužan.Sve što ostane oni isplate i eto malo keša.
 
predao sam zahtev cim su objavili za kredite u komercijalnoj banci za mehanizaciju, ijos uvek nista nije reseno.Danas su mi trazili i ugovore o zakupu zemljista iako su trazili iizvod iz trezora o registraciji parcela i setvene strukture.Vise neznam sta ce jos traziti, a samo podnesite zahteve i nema problema za ove tri nedelje svaki dan me zovu na njivi te ovo fali te ono ko tu nezna posao stvarno ne znam al sam po....eo vec.
 
Danas podneo zahtev u ProCredit banci za kupovinu stocne hrane ( sojina sačma)
Min. iznos 500000 din kamata 6 %
Potrebmni dokumenti :
potvrda o aktivnom statusu gazdinstva
predracun (profaktura)
poresko resenje
kopija setvene struktura
licna karta
205 din uplata za kreditni biro i
morao sam da prebacim namenski racun u ProCredit banku
 
Nazad
Vrh