Kredit za poljoprivrednike

Da li je neko isao u APR u novi sad da brise zalog na traktor ili neku drugu masinu da li je komplikovano,zavrsio ssm kredit za traktor i dobio sam dozvolu za brisanje hipoteke na traktor ali banka nece sama to da odradi nego me salje direktno u APR ,razlog je da im vracaju dokumentaciju na ispravku i to se jos dodatno placa ,na moje insistiranje da cu ja da snosim troskove da oni to sve zavrse oni nisu hteli ,u pitanju je Crediagrikol banka ,moje misljenje je posto su oni upisali hipoteku sad treba da je i izbrisu odnosno kad uzimas kredit sve moze a kad zavrsis ko te jebe uradi sam ,da li to moze notar da zavrsi ?
 
Da li je neko isao u APR u novi sad da brise zalog na traktor ili neku drugu masinu da li je komplikovano,zavrsio ssm kredit za traktor i dobio sam dozvolu za brisanje hipoteke na traktor ali banka nece sama to da odradi nego me salje direktno u APR ,razlog je da im vracaju dokumentaciju na ispravku i to se jos dodatno placa ,na moje insistiranje da cu ja da snosim troskove da oni to sve zavrse oni nisu hteli ,u pitanju je Crediagrikol banka ,moje misljenje je posto su oni upisali hipoteku sad treba da je i izbrisu odnosno kad uzimas kredit sve moze a kad zavrsis ko te jebe uradi sam ,da li to moze notar da zavrsi ?

Moras u APR da odes sa tim papirom sto si dobio od njih, zavrsis brzo, ne secam se koliko se placa par crvenih...
 
Marko,brisovna dozvola koju je dala banka, obavezno mora biti overena od strane notara.Pogledaj dobro, ako nije idi ponovo kod banke da to koriguju, jer više niko ne briše hipoteku ako izjava nije prethodno overena kod notara.
Ti moraš ići u Beograd u APR, čim pređeš Brankov most, da podneseš zahtev za brisanje zaloge na pokretnim stvarima.Slično je i kod hipoteke na nepokretnoj imovini, samo što se ona briše u katastru,jer je tamo i stavljena.
 
Zvao sam apr u beogradu uputili su me u novi sad ,dozvola je izdata 21 .3 .2019 na njoj je taj datum a oni su mi je prosledili tek u petak ,na njoj je samo pecat banke ne vidim overu od strane notara ,da li ja mogu da je overim kod notara ili mora banka

- - - - - - - - - -

Da li tamo u Apr kad odem mogu da odradim uplatu za brisanje ili sve to moram da odradim pre odlaska
 
Zvao sam apr u beogradu uputili su me u novi sad ,dozvola je izdata 21 .3 .2019 na njoj je taj datum a oni su mi je prosledili tek u petak ,na njoj je samo pecat banke ne vidim overu od strane notara ,da li ja mogu da je overim kod notara ili mora banka

- - - - - - - - - -

Da li tamo u Apr kad odem mogu da odradim uplatu za brisanje ili sve to moram da odradim pre odlaska

Markojx moras u APR N.S. oni ce ti dati uplatnicu taksa za brisanje.Da si odmah otisao taksa bi bila 3 puta manja.ovako ces platiti nesto preko 3500 din.Vratis im placenu uplatnicu i potpises papire za brisanje i salju ti na kucu resenje posle par dana
 
Nisam stigao zbog setve u Novi sad ,javili su mi se iz Agencije Mladost srema sve oni popune i uplate i posalju za tu uslugu naplate 3000 din ,ja sam samo potpisao ,nadam se da se proci sve ok
 
Da li neko moze da mi rascivija, kamate na sub kredite u bankama. Recimo Intesa sto sam video na sajtu. Kamata je 1% ili 3% za poljoprivrednike, neka njihova obrada (otimanje) je 1.5% na godisnjem nivou i plus EKS je 4% ili 6% zavisi da li se spada u onih 1 ili 3 iz prvog dela....e sada interesuje me sledece da li je kamata na iznos koji se dobija zbir svih ovih kamata 1+1.5+4=6.5% primera radi na glavnicu godisnje i tako na rok od 3 ili 5 god???
 
Ne,uzeo sam u avgustu subvencionisani kredit za prasiće.Kamata je 3% na godišnjem nivou i odmah daš 1,5% za troškove obrade kredita.Uzeo sam na 1,5 godina i vraćam u tri šestomesečne rate.U taj kredit od ulazi i besplatno osiguranje prasadi,odnese se samo pasoš u roku od 60 dana od kupovine prasadi.Kredit je isto uzet u Intesi.Kredit je bio na 1200000din i za to sam trebao kupiti 150 prasadi(od visine sredstava zavisi i broj prasadi).Ovo je treći ili četvrti put kako uzimam ovu vrstu kredita.
 
Aha, znaci 3% je na godisnjem, 1,5% si dao odma i sa tim si gotov a sta je sa njihovom EKS??? Gde tu ona spada i kako da li mozes da mi objasnis? Ako sam izracunao dobro ti si vractio tih 1200000 din plus 18000 din na troskove obrade (tih 1.5%) plus 54000 din na snovu kamate od 3% za 1,5 godinu?? Opet mi nije jasna ta njihova EKS koja je na sajtu 4 i 6%??
 
Nazad
Vrh