Persun i sargarepa

Od Vilmorin-a su I kod nas izmrzavaju jedino ako ima covek srece da je zima bas blaga i nema golomrazice,ili ako padne sneg pa onda ako udari minus nije problem. izdrzavaju blagi minus do -4-5 ali ne planiram da ostavim vani,nego lagerujem kolko mogu,i do zime prodam neki deo sto nemogu da lagerujem,posejali bi ranije ali nismo mogli raditi od silnih kisa sto smo imali,i ovako smo na silu pravili bankove jer je bila zemlja vlazna pa se lepilo,islo sve naopako.
 
Dosta stete za sargarepu na polju u toku zime mogu da naprave i glodari, pre svega mislim na miseve i zeceve.
 
Ljudi moji...juce zena neku salatu pravila i izvadi mrkvu dugu 28 centi i u vrhu precnika oko 8 centi.....Ja nisam vidio vecu,a primijetili smo da ima jos slicnih.
Morali smo pokazat komsiluku da vide da ima i kod nas nesto dugo i debelo:haha:..Usliko sam pa ako nekog uhvatim ko zna postavt slike da vidite da ne lupam ..
 
Поздрав повртарима. Першун и шаргарепу сејем само за своје потребе, а сада ми је потребна помоћ искуснијих. Вадио сам јуче першум, и од 3 корена, 2 су поједена. Шаргарепа од 5, 3 су поједена. И до сада сам понекад налазио грицнуто, а сада нешто ухвати ред и тамани,



Шта би то могло бити и како да се отарасим штеточине?
Да ли су першун и шаргарепа довољно "зрели" да их извадим и на тај начин спасим?
 
Slepo kuce
Moje sam ili ja oterao, jer sam stavljao svezi svinjski i pseci izmet u njegove tunele, ili krtica koja je dosla pa mu kvarila tunele. Inace slepo kuce pune jede, a jos vise skladisti za zimu.
 
Jedan snimak od pre par dana sa vadenja sargarepe. Lanac na dan, moze vise ali prevoz je problem.

 
Zasejali sargarepu i izbusili bunar i poceli zalivanje. Za jedno zalivanje otislo dve boce plina

 
Можда је убачен плин у кућиште филтера за ваздух. Мора се дозирати доток плина на вентилу плинске боце а на карбуратору пун гас.
 
Иначе највећа препрека код уградње плина је то што је ваздушно хлађење и нема одакле да узима топлу воду за испаривач.
Решење је преко струје грејач али пуно струје вуче. Или преко издувне гране али је непоуздано.
 
Nazad
Vrh