Persun i sargarepa

bosserb

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2011
Poruka
1.138
Lokacija
laktasi
Otvorio bih ovu temu posto su to kulture koje se sve vise gaje kod nas.
Ja sam licno pocetnik ali sam imao solidan uspjeh u proizvodnji.I persun i sargarepu sijem u jesen na bankove u dva reda rucnom sijacicom.Do prvih mrazeva biljke su u fazi od 2 -3cm i odlicno prezime.
U proljece minimalan je broj biljaka koje su jarovizovale a na trziste stizu i do mjesec dana ranije od proljetne sjetve.
Ako neko ima da radi ovako ili proljetnu sjetvu neka napise svoje iskustvo.
 
kod mene je persun visine oko 30ak cm, interesuje me sta sad da radim sa njim?
dokle on tako moze da raste?
jel moze da "zamatori" ?
jel treba da ga osisam pa da lisce osusim i kako se to radi?
hvala unapred, ovo nije moj fah pa mi je svaka informacija dobrodosla
 
Ako imaš prođu na tržištu najbolje je da ga prodaš a ako ne onda ga moraš šišati da pod jesen imaš mladi list.Taj mladi list će da raste nauštrb korjena pa ćeš imati nešto lošiji korjen.
 
ja imam druze 3m duzine, zena stavlja u ruckove, a ja mu svirno djubreta kad sam bacao po basti posle onih kisa pa je podivljao...


nego sta da mu ja radim - da ga osisam i da list osusim?
kako ? da ga ostavim negde u hladu da se susi gde nije na direktnoj suncevoj svetlosti ?
i za koje svrhe mu sluzi koren - za sta se koristi ?
 
ja imam druze 3m duzine, zena stavlja u ruckove, a ja mu svirno djubreta kad sam bacao po basti posle onih kisa pa je podivljao...


nego sta da mu ja radim - da ga osisam i da list osusim?
kako ? da ga ostavim negde u hladu da se susi gde nije na direktnoj suncevoj svetlosti ?
i za koje svrhe mu sluzi koren - za sta se koristi ?
cika_jova ne moraš da šišaš sve možeš da pokidaš lišće sa strane povežeš u vezice koliko ženi treba za supu i metneš u zamrzivač a možeš i da ga sušiš prethodno ga malo iseckaj brže se suši :ppozdrav: koren se isto koristi za supe ,čorbe i variva.
 
Ljudi treba mi pomoć .Kako se otarasiti žaba iz peršuna i šargarepe. Ne bavim se ozbiljno proizvodnjom sadim za svoje potrebe oko pola ara ali eto sad imam problem sa njima imao sam i pre ali nije bilo tako ozbiljno sada se navadile pa mi neće ostati ni za supu pozobaše mi šargarepu . Prvo sam mislio da je neko slepo kuče ali sam .se uverio da mi žabe jedu koren .Ima li neko neki predlog kako da ih se otarasim a da nemoram da trujem jer gledam da otrove što manje koristim:ppozdrav:
 
Otvorio bih ovu temu posto su to kulture koje se sve vise gaje kod nas.
Ja sam licno pocetnik ali sam imao solidan uspjeh u proizvodnji.I persun i sargarepu sijem u jesen na bankove u dva reda rucnom sijacicom.Do prvih mrazeva biljke su u fazi od 2 -3cm i odlicno prezime.
U proljece minimalan je broj biljaka koje su jarovizovale a na trziste stizu i do mjesec dana ranije od proljetne sjetve.
Ako neko ima da radi ovako ili proljetnu sjetvu neka napise svoje iskustvo.
Gajenjem šargarepe pomoću EM tehnologije, šargarepa dobija svojstva SKORO kao ŽEN ŠEN, a žen šen, je koren života, redovnom upotrebom, produžavamo mladost, naročito muškarci u svakom pogledu.
 
Poslednja izmena:
mene zanima kakva to zemlja treba da bude da bi se uspesno proizveo persun i pastrnak?sargarepa uvek dobra ali ova 2 nikakva otkako znam za sebe uvek moras kupiti jer u basti tanka sitna ma zali boze rada i truda.
 
Andreasko:pa kako ja znam kod vas je vise zemlja peskovita,to najvise voli sargarepa!zato kod vas i uspeva tako dobro,kao u begecu i okolini,i u backoj.ali persun ne.vise voli banatsku zemlju ali ipak ne tesku.crnu ali rastresitu.i kod nas moze da se proizvede lepa sargarepa,ali moras paziti na obradu zemljista duboko oranje freziranje itd. a sto se tice jesenje setve,po meni mozes posejati ali neces imati bolju robu.
 
pa da sargarepa je boli glava al persun jako slab.al nije mi jasno kako kad idem za novi sad pa usput u begecu kupim zelen sto prodaju privatna gazdinstva super im je.
 
I kod mene u marketu 5kg u kesi očišćeno 68 din, pomalo dajem i zečevima. Na pijaci oko 20 din vezica. Sigurno opet zeznuli sa izvozom.
 
Ljudi jedan moj prijatelj ima problema sa mrkvinom muvom. Kako vi stitite mrkvu od te napasti?
 
Da li je neko radio sa zeolitom u šargarepi.Po nekim tabelama povećava prinos do 60 %.
 
Moje komsije svake godine otprilike ,u ovo doba sisaju mrkvu
u visini petnaestak cm.iznad zemlje ,pa me cisto interesuje da li to treba
Ja sam ove godine prvi put posijala hib.,(zaboravila kako se zove :osmeh:) pa da priupitam i za sisanje....hvala
 
Nazad
Vrh