Crni luk iz baruta (semena)

Da li ima nekog da kaze kako je prosao ove godine sa kvalitetom, kolicinom roda? Koja je cena, ima li kupaca i td? Zanima me jako ova tema, ako neko moze da mi odgovori bio bih mu zahvalan.
 
vidim d svi cute evo ja cu.Ja ga ne radim ali kod mene u selu ga rade dvoje ,kvalitet im je dobar,kupaca uvek ima a za cenu ne znam.
 
cena 15-20 din/kg na veliko zavisi od kvaliteta, pakovanja i krupnoće.kolege iz apatina su ga imali ove godine nemam pojma koji hibrid prinos oko 3 vagona po jutru.
kažu da je cena pala unazad 10-15 dana a i tražnja.
 
Sta je sa proizvodjacima luka ,jel neko kupio seme za prolecnu setvu.Ja uzela od vilmorina i ISIsemeniti za jedno 100 i nesto ari.Volela bi da cujem sta drugi seju.kakvo iskustvo imaju.
 
Ljudi jel moze pomoc??
Evo vec 2-3 nedelje luk mi nista ne napreduje, uopste ne raste... Jel ga slabo zalivam ili zbog vrucina? Jel mogu necim da ga prskam, nesto da mu pustim preko Kpk??
 
Ja sam ove godine(201:cool: prvi put sejao crni luk iz semena(baruta). sejao sam nas domaci kolos od Superiora. sejao sam na manjoj povrsini nesto kao svoj ogled, i dosta sam zadovoljan.Prodao sam ga lokalnoj piljarnici. Sejem ga i sledece godine na vecoj povrsini.
 
Crni luk mi je pun vode, da li postoji neko sredstvo za prskanje.Ili ce opet vise od pola zimus da mi istruli?
 
Kada posadim crni luk , praziluk , srebrenjak iz semena biljke niknu i stoje ,ne napreduju uopste .Mesecima ih zalivam ,prihranjejem , one stoje .Da
li znate zbog cega se ovo desava , sta da radim ?
 
Nazad
Vrh