Cena malih prasića na tržištu

Nije ni to loše kažu do Ðurđevdana idu još gore,sumnjam ali videćemo.


Послато са PSP3507DUO уз помоћ Тапатока
 
Прошле недеље продати по 250 дин/кг и ја био задовољан до данас, али се данас изрекао пријатељу да имам стотинак комада које спремам за Ђурђевдан и он ни пет ни шест 350 дин/кг за тежину до 17-18кг.Управо истиче рок да му јавим ако се одлучим за продају а ја сам већ одлучио да остају код мене на дохрани па која буде цене за месец дана.
 
Nisam ni pratio cijene ako hoces prao da kazem....pre 7 dana mi cova ponudio po 4 marke i pao dogovor....nije bitno..ja sam zadovoljan....da imam redovnog musteriju pristao bi drzat 20 krmaca na 4 maarke po kili al mi smo ovdje vezani za par svercera koji diktiraju cijenu....
 
Прошле недеље продати по 250 дин/кг и ја био задовољан до данас, али се данас изрекао пријатељу да имам стотинак комада које спремам за Ђурђевдан и он ни пет ни шест 350 дин/кг за тежину до 17-18кг.Управо истиче рок да му јавим ако се одлучим за продају а ја сам већ одлучио да остају код мене на дохрани па која буде цене за месец дана.
400 prognoza za Đurđevdan ja sumnjam pala opklada.

Послато са PSP3507DUO уз помоћ Тапатока
 
Juce kaparisani,idu u nedelju od sise 8-9kg po 4000rsd/kom,imaju tek 3-4nedelje kupac nece da ceka,kaze dobri su nosim,ja reko meni jos bolje.:ppozdrav:::novac:::veseljak::
 
Kome ces prodati hranu,ako nema zivotinja da je jedu?
Kukuruz dzakiran dobijam po 15.5 din od nakupaca.
Svi nude kukuruz,ide setva,a potraznja minimalna jer je rodio kao korov prosle godine i ako ne ode u izvoz,ovde ga nema ko pojesti.
Pa necu ga prodavati sad po 15.5.. Mada kod nas ide za vise. Prodacu ga u avgustu po 20 i + jer ce ova biti susna godina i onda kad se vidi da od kukuruza nema nista.. Ode cena.. Pa bolje hranu nego prase da placam 70e .. Sto je previse previse je jbg.. A tovljenike da dajemo na 160..

- - - - - - - - - -

MARINKO,
luda su vremena mozda ce i biti 200din i nesto preko jer svi su klali krmace nema robe nisu ludi ovi veliki sto ubace u tov od preko 300din za kg prasica imaju oni neku dojavu sigruno oko cene, ako placaju 300din za kg prase ih izadje 7 500din, kad ga proda 125kg*180din/kg za tovljenike opet dodje na neku sumu od preko 22 000din opet nije u nekom minusu.

P.S. Ja sam danas zvao Deltu da ugovaram za prasad ali nemaju vise sad izbacuju ono sto su ugovarali u februar mesec i nece imati do krajem maja pocetkom juna robu,a cena im je visoka u p.m::lose::

Cujete li vi sebe ako da na 125 po 180 i nije u nekom minusu.. Ja ne verujem.. Tacno smo najgori ljudi i treba da propadnemo.. Kod naseg je naroda ako svake nedelje deser godina mogu dobiti po 100e a samo jedne 1000 i poslw vise nista.. Daj mi sad 1000. E zato ce poljoprivrednik propasti! Da dodje do udruzivanja gde se proizvodjac prasica dofovori sa tovljacem na neku cenu gde ima zaradu i tako saradjaju moglo bi se nesto uspeti... Ovako propadamo i treba!
 
Saleaki Sigurna i dovoljna.

- - - - - - - - - -

Pa necu ga prodavati sad po 15.5.. Mada kod nas ide za vise. Prodacu ga u avgustu po 20 i + jer ce ova biti susna godina i onda kad se vidi da od kukuruza nema nista.. Ode cena.. Pa bolje hranu nego prase da placam 70e .. Sto je previse previse je jbg.. A tovljenike da dajemo na 160..

- - - - - - - - - -



Cujete li vi sebe ako da na 125 po 180 i nije u nekom minusu.. Ja ne verujem.. Tacno smo najgori ljudi i treba da propadnemo.. Kod naseg je naroda ako svake nedelje deser godina mogu dobiti po 100e a samo jedne 1000 i poslw vise nista.. Daj mi sad 1000. E zato ce poljoprivrednik propasti! Da dodje do udruzivanja gde se proizvodjac prasica dofovori sa tovljacem na neku cenu gde ima zaradu i tako saradjaju moglo bi se nesto uspeti... Ovako propadamo i treba!
Niko se nije dogovarao ni kad su bili 1500rsd pa nece ni sad.
 
Nazad
Vrh