Cena malih prasića na tržištu

nedavno bese ukinuli neke dazbine za uvoz prasadi?! Onomad kad se pricalo da dolazi Tenis...
 
Gde su sada kolege sa foruma koji tove i koji su jako protestovali i bunili se kada su prasici bili 280-300 din. Sto sad niko od njih ne pise u ovoj temi? Sto niko ne kaze da je ovo sramota od cene i da treba platiti vise ljudima kako bi pregrmeli ovo tesko razdoblje i sacuvali krmace kako bi oni i ubuduce imali od koga kupovati prasad? Sad svi cute kao zaliveni i ucenjuju da kupe sto jeftinije, a kad ljudi pokolju krmace na zimu pa prasad opet bude 300 din onda ce opet ti isti drvlje i kamenje po nama sto trazimo toliko za prasad.
Cast izuzecima, ako ih ima uopste.
Inace u SO cena 150 za tezu robu, Matijevic placa 180 do 25kg kako cujem ima redovno utovare, ZZ Kljajicevo ako sam dobro cuo 170 25-35kg
 
E to nisu krivi tovljači nego opšta izbezumljenost naroda. Napabirči malo kukuruza po ataru ili kupi jeftino od ovih kamiondžija lopova i vidi još cena prasadi 300-350 pa zapati kojekakve gadove od krmača i misle se "zaradiće" sad kad je ostao bez posla u nekadašnjoj državnoj firmi. Jedna pa druga pa treća krmača i onda prasadi koliko ti ona stvar hoće a ko će da ih kupi - o tome ne razmišljaju.
 
pa pecenjare i dalje po novom sadu prodaju od 220 do 250. ja sam negde ranije rekao ovde da mislim da do sledeceg kukuruza cena nece ici gore nesto drasticnije, to je naisao izgleda onaj period koji se vrti svakih 5-6 god kad prasad padnu dok ljudi masovno ne sklone krmace pa onda cena narednih 4-5god bude dobra. Daj boze da gresim ali ....... ! i opet kad ne bude krmaca nece biti prasadi kad nema prasadi nema tovljenika, a onda ce biti daj prase ne pitam kolko kosta.

- - - - - - - - - -

kod nas ko god nema predstavu sta bi radio zapatio je krmace. u selu sad potpisujem da ima preko 600 krmaca garantovano
 
Ma uveliko se sprema teren za Tenis ,i sad treba dokazati da ne umemo da proizvedemo ni kvalitetne prasice ni tovljenike i da drugi to znaju bolje i jeftinije.
 
pa pecenjare i dalje po novom sadu prodaju od 220 do 250. ja sam negde ranije rekao ovde da mislim da do sledeceg kukuruza cena nece ici gore nesto drasticnije, to je naisao izgleda onaj period koji se vrti svakih 5-6 god kad prasad padnu dok ljudi masovno ne sklone krmace pa onda cena narednih 4-5god bude dobra. Daj boze da gresim ali ....... ! i opet kad ne bude krmaca nece biti prasadi kad nema prasadi nema tovljenika, a onda ce biti daj prase ne pitam kolko kosta.

- - - - - - - - - -

kod nas ko god nema predstavu sta bi radio zapatio je krmace. u selu sad potpisujem da ima preko 600 krmaca garantovano
Kod nas se 600krmaca ne moze nabrojati na 3-4 opstine, pa kod vas je onda i odlicna cijena kad jedno selo ima toliko svinja. :ppozdrav:
 
Ovde u Macvi toliki broj iskupi nekoliko ljudi ,a onih sa 10-15 komada koliko hoces i opet se kupuje sa strane veliki broj prasadi.
 
Zato nam i jeste tako kako je, kajmak skidaju posrednici izmedju proizvodjaca i potrosaca.Potrosaci placaju skupu cenu mesa , proizvodjaci dobijaju niske cene za robu ,a posrednici su uspesni ljudi i zadovoljno trljaju ruke.Kratko receno u dve reci -Divlji zapad.
A mislim da je razlog sadasnjeg katastofalnog stanja sa cenom prasadi vec gore pomenuti Tenis i proslogodisnja kriza koja je pocela krajem Januara i trajala prilicno dugo.
I sad treba stisnuti petlju i zatvoriti turu koja stize u to vreme....
 
najvise vas zezaju pecenjari jer drze visoku cenu pecenja. pa nije narod mutav da ne vidi posto kupuju prasice a posto prodaju pecenje.to svi komantarisu. da je cena pecenja srazmerna ceni prasica pokrenula bi se potraznja.
 
Kazu da je juce na pijaci u sapcu cena bila 140 din koliko je istina ne znam, ako jeste katastrofa. ja sad imam 97 kom koje za 10 dana treba da odlucim oko 22 koji sisaju i tri krmace treba da se prase.... Ove godnie kao sto sam napisao predne ni jedno nisam ostavio za tov niti cu ali kako stvari stoje ni prasice necu vise drzati. Idem malo u off : U mom mestu otvorena hladnjaca godinama radi, bolje mi je da idem i radim za 1500din dnevno nego da se mucim od jutra do mraka i da prasad ili tovljenike prodajem po 140din. J**m te drzavo !
 
Eno u Metrou prasici vakumirani iz Spanije cca 5,6kg.Nema ga sta videti.To je ili crklo,il ga krmaca zgazila i sad mi treba cenu prema njima da formiramo.::jako_besan::
 
Nazad
Vrh