Cena malih prasića na tržištu

150din. mi dolaze nakupci i hoce na djutore bez merenja i jos oni da procenjuju na oku,svako koje ima 25kg oni cene na 20kg ,to mu dodje negde oko 120din. :D ,.... sva sreca pa nisam proizvodjac pa cu u kobasice i suvo meso ...
 
Strasno sta se desava sa prasicima!..Komsija jedva nasao kupca po 150 din. I to birao manji, a veci ostavljao. ,,Sreca'' pa ih nemam trenutno za prodaju, a i kad stignu verovatno ce ici u tov, posto imam hrane na pretek, pa kako mi bude..
 
Ne razumem zasto postoji uvek neka prepirka izmedju ''tovljaca" i ljudi koji prodaju prasice? Nikome nije u cilju da daje robu jeftino. Ali isto tako ni mene (tovljaca) niko nije pitao posto sam placao prasad kad su bili 300din/kg dok sam prodavao tovne svinje po 120din. Ja bih svu prasad platio 300/kg kad bi znao da ce tovne biti 200. Imam i svoje krmace i znam koliko je ova cena prasica mala. Isto znam mnogo ljudi koji su odustali od tova jer je pola godine cena bila 120-140din. Zeleli mi to ili ne povezeni smo jedni sa drugima. Nadam se da ce biti svi srecni i zadovoljni. Da ne pobegnem sa teme... Kupljena veca kolicina prasadi u turiji po 160din/kg
 
Nosio danas u Kljajicevo po 170 do 25 kg, sve kile preko 25 idu po 160, a uzimaju do 35 kg. Moji bili 29 kg prosek.
 
Zaboravih da napisem to najvaznije. Pare na racun, kazu za par dana, mada cujem od nekih sto su im predavali da zna biti i par nedelja da se ceka uplata. Videcemo.
 
Cena u padu na 150- 160 .. sta se ovo desava :sta:

Verujem da je u pitanju uvoz. Pričao sam sa par ljudi koji uzimaju prasad za uslužni tov od Carnexa, u pitanju su prasad iz Nemačke i Holandije. Ljudi su zadovoljni, odličan prirast i konverzija, malo škarta... Takođe imam informaciju da to uvozno prase košta 50 eura sa svim troškovima, težina je 25kg. Teško ćemo se izboriti sa ovakvim problemom, jednostavno nismo konkurentni.
 
Nazad
Vrh