Cena malih prasića na tržištu

paracin jutros 250 dinara i sve se prodalo ! jagnjad 300 din !
 
paracin jutros 250 dinara i sve se prodalo ! jagnjad 300 din !
Za koju kilazu je ta cena?...Ja ugovorio danas nekih 8 kom., ..to mi tako ostalo nemarkirano(nisu veterinari imali markice), neustrojeno, kilaza oko 30kg., stalni kupac mi ponudio 200 din. i ja mu dao, sobzirom na sve predhodno navedeno. Inace razjurili se za prasice, samo sto mi izasao kupac, dosla dva momka iz pecenjare u Tekiji kod Krusevca, mada ni oni nisu bili mnogo darezljivi, istu cenu bi mi ponudili za tu kilazu, da nisu zakasnili. Stizu za praznike 24 kom., tako da se nadam dobroj ceni.
 
Niko ga ne tera da kupi prase, neka kupi kilo dva a ako nema ni za to . boze moj ima ko ima , taman posla kada bih se obazirali na one koji nema ni za hleba.. ovde u Kvo poceli dazivkaju .. nadam se da cena ide gore ,trenutno 220
 
Prase kupuje onaj sto zivi u gradu vecina njih nema ni 20000 mesecno. Nece sigurno komsija sa sela da ih kupuje kad ima svoje prasice. Taj sto ima vise para nece da se zeza sa kupovinom praseta na pijaci, da ga posle redi i pece, kupice vec ispeceno u pecenjari...
 
Za koju kilazu je ta cena?...Ja ugovorio danas nekih 8 kom., ..to mi tako ostalo nemarkirano(nisu veterinari imali markice), neustrojeno, kilaza oko 30kg., stalni kupac mi ponudio 200 din. i ja mu dao, sobzirom na sve predhodno navedeno. Inace razjurili se za prasice, samo sto mi izasao kupac, dosla dva momka iz pecenjare u Tekiji kod Krusevca, mada ni oni nisu bili mnogo darezljivi, istu cenu bi mi ponudili za tu kilazu, da nisu zakasnili. Stizu za praznike 24 kom., tako da se nadam dobroj ceni.

prasici 25kg ladno po 250 dinara! imao jedan 35 i 38 kg tu sam bio kada prodao po 220 !
 
230 dinara. Malo je tih u gradu koji kupuju prasice. Vise se prodaju na selu. Nemaju svi prase za Bozic.
 
ne se..! dosadan si sa tim tvojim komentarima.
bravo za recnik .. novajlija nauci se pameti na vreme. lepo si postavio pitanje ... lepo sam ti odgovorio .. a ako budes hteo da te nahranim samo me pozovi
ako bas me teras da ti kazem kupi krmace pa ces da imas prasadi .. a oces da ti neko proda za male pere ,nije nego . uzmi se posle i ne laj mnogo
 
bravo za recnik .. novajlija nauci se pameti na vreme. lepo si postavio pitanje ... lepo sam ti odgovorio .. a ako budes hteo da te nahranim samo me pozovi
ako bas me teras da ti kazem kupi krmace pa ces da imas prasadi .. a oces da ti neko proda za male pere ,nije nego . uzmi se posle i ne laj mnogo
ja prodajem,ne kupujem. lepo siodgovorio 500 din,cinicno.

- - - - - - - - - -

​Hajde malo smirite strasti i bez ruznih reci.
samo sam pitao za cenu a on prodacu ti ja za 500 din,bezobrazno
 
Nazad
Vrh