Cena malih prasića na tržištu

Smederevska Palanka, Saraorce, Lozovik Krnjevo, Cena sa Pijaca do 25kg po 230 dinara .... A uvek bice kad se kupuje "ee eno tamo kod onog po 150 rsd"...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Ovo kažeš kao proizvodjač ili švercer?
Kao proizvođač...
Jednom sam u Kraljevu naišao slučajno na pijac pred kraj... I pitao informativno (čoveka koji prodaje dve "gice" tu negde po 80 kg) POŠTO? Kaže dajem za džabe...ja Kolko? uzmi samo da ne vraćam kući... Nisam imao gde da ih natovarim a čovek OZBILJNO poklanja samo da ne hrani više... siguran sam da je bilo OZBILJNO. ČOVEK SAMO ŠTO NE PLAČE.
Pa šta je tu čudno kad nema kupca a hrana skupa?
 
Ja verujem.. sta ti je zemlja Srbija!!!
Imao sam 24 praseta do skoro i covek mi dosao u dvoriste i nudi 180din a samo 7 dana pre toga bili 300.. hteo sam ih u sumu da pustim,nemam hrane dovoljno a oni ni napred ni nazad,stagniraju..
 
Zabalj vasar danas 200 din kg,prodaja slaba

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Negde prase do 25 a negde 35 kg preko toga dva dana i već preraslo za prodaju. Zašto se onda čudimo ovolikim oscilacijama cena? Tačno je da su i u Kraljevu 180 din. Pa ako hoćeš daj a ako nećeš!... neka ti ih. A jadan seljak šta će kuće jer mu ovaj još kaže..." imam tu i tu po 160... a tebi evo 180 stari smo znanci i saradnici, dobra su ti prasad a sutra bogami 160..."
Ovo mi je danas potvrdio čovek koji je prodao pre dva dana 7 komada po 180 prosek 34 kg. u(Kraljevu)
 
I ja to tako vidim... kad sam kući zaklao jedno sebi, imalo je 40+ kg, ćera od 3 godine sedi i gleda kako visi na remu i kaže "mala svinja" .
 
Prodaje li neko?
1cee99a5a35b43884ab36fd2cc6ca204.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh