Cena malih prasića na tržištu

Ma kakvi,saradujem dugi niz godina sa jednom klanicom malo nize od Beograda
 
Ma kakvi,saradujem dugi niz godina sa jednom klanicom malo nize od Beograda
Kolko ja procita u par tvojih hvalospeva ti saradjujes sa Trlicem vec nekih 10-12 godina....
Kod nas prasici 260din i to od 40kg nem krmacha poklane u kobasce nec niko da se pati za dzabe... na prolece bice 300din... ali imamo mi naseg drugara Maxu pa se ne sekiramo kupicemo po 180din....
 
@ Zvezdani Jahach: Opusti se malo,cekaj kraj meseca ili sredinom februara pa ce da vidimo,meni nije hitno.Ako bude takva cena do krajem februara kao sto ti kazes od 280din eto mene sa 5o suprasnih nazimnica :) Ima prasad koje vrede tih 260 pa cak i 300din koje znaju sta hoce(vakcinisanih,strojeni,prskani protiv pneumoonije itd.Imas u mz union 240din,delta agrar isto ta cena pik becej ja mislim da i oni isto prodaju.Sledece nedelje dobijem njihovu ponudu pa cu vam reci koliko oni trazu.
 
Pa kolko ja znam bar kod nas kad kupis prase uradjen respisure , cirko, paraziti i naravno ocisceno... a zboravih naj vaznije 90% je genetika vrh...
eee moj Maxo kad resis da uzmes nazmice brez 100 nemoj pocinjati pa kolko ti ostane.... pa kad ti pocnes prasiti pa sve cveta prasica ko kokica... pa cu te pitati jel su prasici skupi il jeftini...
znas kako kod nas stari ljudi kazu " drz se starog vagasa"
 
E to to..imao sam jako lose iskustvo sa robom iz okoline Subotice pa zato,em su bili jako skupi em nisu bili prskani protiv mikroplazme itd.Pa iskreno razmisljam da zatvorim krug,jer ovo mi je najteze kad treba da nabavim robu,licno da bih imao sad 500-1000kom prasica vec sutra bih imao kome da prodam,ali to i obuhvata puno posla oko krmaca,pranje itd.Nama je ovo najlakse ujutru napunimo hranilice pa 24h smo mirni,ali kako je vreme moramo da krenemo i sa krmacama. :)
 
Pa kolko ja znam bar kod nas kad kupis prase uradjen respisure , cirko, paraziti i naravno ocisceno... a zboravih naj vaznije 90% je genetika vrh...
eee moj Maxo kad resis da uzmes nazmice brez 100 nemoj pocinjati pa kolko ti ostane.... pa kad ti pocnes prasiti pa sve cveta prasica ko kokica... pa cu te pitati jel su prasici skupi il jeftini...
znas kako kod nas stari ljudi kazu " drz se starog vagasa"
Ha ha..... drz se starog vagasa..... Nema propadanja ni u poslu ni u blatu. Sto bi rekli samo utabanim stazama.
 
Izgleda da hoce,danas se cuo sa covekom koji se bavi sa prodajom prasica kaze da su mu ljudi doneli danas 400kom po 15kg jer se plase da ce cena ici dole posle Sv.Jovana,ali jako tesko da ce pasti mozda 10-20din i to u vrh glave jer robe nema.
 
Продати по 250 дин/кг са просеком од 27 кг.Иначе заборавио сам кад је задњи пут било толико позива за прасице .Једно је продато и у Пазову која је 30 км од мене ,човек тврди да није могао наћи нигде прасе а за цену није ни питао.Вечерас ме звао и зет који је по струци ветеринар и иста мука прасета од 25 кг нигде а слави св.Јована на његову жалост закаснио је. Јуче у ДИС-у код Змаја нема прасетине а дали ће стићи момак за расхладном незна у Темпу је било неких парчади који као личе на прасетину по 399 дин/кг само незнам дали је од Божића или Нове године . Шта би било да Јован ове године није постан.За петак поручено мало и шарана у рибарници у Руми по "промотивној"цени од 940 дин/кг.
 
Nazad
Vrh