Cena malih prasića na tržištu

To si u pravu,ko ima vise od 10 krmaca treba da ima jednog probaca,ali dobrim semenom ,mislim na dobre nerastove sa poznatih farmi dosta brze se dolazi do unapredjenja genetike.
 
Imam 12 krmača i pre 10 godina smo imali vepra ali mnogo je bolje sa veštačkim osemenjavanjembar kod mene se pokazalo, u selu imamo par ljudi koji drže veprove i onda nazimica prvi put ide pod vepra a posle veštačko godišnje dam oko 30000 za seme a dobar vepar u startu košta oko 40000 plus hrana pa vidi šta je rentabilnije
 
Kemaca ima svakakvih neke stoje neke se prvo potuku pa onda prime neke skoro ne pokazu znakove teranja . tako da to Krme resava sa biskim kontaktom odma bubice dodju na svoje . Ostavio sam jednog probaca i on mi je pomogao dosta upravo u stvarima koje sam naveo . Prvo ga pustim da proba pa posle osemenim jedino sto se posle par napali pa mora da se olaksa naravno pazim na rodbinsku liniju . Ostavio sam par njegovih . samo je on skakao i obelezio prasad i napreduju za sada super rame uz rame sa najboljim iz vise legala bez obzira sto su melezi nevidjeni . Videcu oce li da zastanu na 90 kila . :bravo:
 
Nazoves centar velika plana i pitas kada raznose u tvoj kraj tada odlucis prasad i odma dobijas frisko seme .
 
Kako se zove taj covek iz cantavira?meni bi trebalo za jedno 2meseca oko 250-300kom.Aj posalji i meni njegov br
 
evo broj od coveka iz cantavira 0644654098 pista se zove koliko komada kaze da ima toliko i bude na utovaru i kilaza kako kaze na tel. tako i zateknes kad dodjes da tovaris
 
Nazad
Vrh