Cena malih prasića na tržištu

Ja htedoh da kupim nekoliko praseta da jedu ovaj jeftin kukuruz. Cenio mi komšija 240. Svratim u Lidl, kad tamo stavili -30% na prasetinu koja je 350. I tako kupim 3 pakovanja na 245din prosek 4kg pakovanje u kome je 1/4 bez glave. Proizvođač Karlovačka industrija mesa, Hrvatska.
Odmah sam izgubio želju da mi ciči u oboru. Uslikao sam etiketu kad sam ga stavio u rernu.

8ab7fe4d9827b88c84cbc311a22dc7a6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bi trebalo da se radujes ako si poljoprivredni proizvodjac u bilo kojoj grani. Jer i tvoj proizvod ako nesto proizvodis ce uvesti pa ce tebe boleti. Drugo rok trajanja je problematican, a trece Hrvati su lokal patriote kad se tice kupovine nekog proizvoda, a mi eto njihovo i .ovno volimo. Mi po toj ceni prasetinu sigurno nemozemo proizvesti i zato je i ludost dozvoliti uvoz i ubijati sopstvenu proizvodnju. Al trgovacki lobi je cudo.
 
Gde se vidi radost? Nije radost, to je informacija.
Što se roka tiče, nije to što misliš. To stavljaju dan pre isteka. Vidi se sa slike da je rok bio još 4 dana, od ukupno 6 koliko je za prasetinu pakovanu u zaštićenim uslovima.
Povremeno, u toku dana, nalepe popust i na sveže. A predzadnji dan lepe na sve što ostane. Npr pile iz Srbije je bilo 104,90.
Uvoz ne može da se zabrani jer nam je izvoz slobodan. Zato sad nemamo luka. Izvezli smo. Sada je domaći 100din a Holandski 90. Nemamo robne rezerve koje bi amortizovale tržište.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da se na cenu od 350din ispaltini nama drzati prasad,e sad sto oni posluju sa komsijama to vec nije ok,a ima robe na nasem trzistu

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ne drzimo krmace 10+ godina i ne verujem da ce mo ih drzati. Redovno koljemo za Bozic, Vaskrs, Slavu 2 kom, preslavu, litiju, za rodjendane- ne bas svaki,neki put uzimamo rostilj, i zakoljemo za zamrzivac susenje bar 7-8 u toku godine. Meso nikad nismo kupili ni u hipermarketu ni u kasapnici, ako bas nema kupimo ribu. Kupujemo prasad i kad je cena 180 i kad je 300 i ne zalimo se ako je jaca cena kupimo manje komada i to je to..
Tu ne vidimo da ce mo nesto da profitiramo ako kupimo na nekoj kao akciji robe sumnjivog porekla i kvaliteta, ni meso ni preradjevine, zna se sta se jede kad se jede. Inace u kuci nas je 9
 
Nazad
Vrh