Cena malih prasića na tržištu

Ma nikad nisam pesimista , samo me nervira da ce sutra da kupi na 150 a da prodaje pecenje 1500
Minimalna cena prasića bila je zabeležena u Kraljevu i iznosila je 160 rsd/kg, dok je maksimalna zabeležena cena prasića u prošloj nedelji bila u Pirotu 230 rsd/kg.Cene svinja u Srbiji izmerene od 29. avgusta do 5. septembra 2016. godine
 
Ja IMA 17 kom od 20-25 kg isto pod rucnu. Cuo Sam da preprodavci placaju oko 160 mislio Sam da teram u paracin I bolje sto nisam. Piletina 200 a prasici 150 ovo ludnica. Razmisljam da krmace lepo prodam I ovu hranu prodam.
 
Ja IMA 17 kom od 20-25 kg isto pod rucnu. Cuo Sam da preprodavci placaju oko 160 mislio Sam da teram u paracin I bolje sto nisam. Piletina 200 a prasici 150 ovo ludnica. Razmisljam da krmace lepo prodam I ovu hranu prodam.

I ja o tome razmisljam.Da ostavim samo jednu za svoje potrebe i to je to.Pre nekoliko dana sam prodao petoro po 140.Ne da nema zarade,nego sam u velikom minusu.Cena je losa vec godinu i po dana.Svi se nadamo boljem,a ustvari radimo protiv sebe.
 
ma sta reci osim ovih 10 dana sto je malo skocila cena ja vec 119 meseci poslujem sa gubitkom od 3000- 5000 po tovljeniku.. zatvaram farmu nek hrane politicari i patriote ja bi jos pomagao i ranio dzabe al nemam vise odakle, dovoljno patriotizma od mene.. po toj racunici poklonio sam nekoliko tona mesa...
 
Kupio danas u selu 2 komada, muška, UKUPNA težina 17 kg...
Platio 2.000 po komadu...
Odbijeni od sise pre par dana...:svinja:
Zafalilo gazdi novaca, ponudio, ja pristao, svi zadovoljni...
Nismo ih merili u trenutku kupoprodaje, već sam ih izmerio kada sam došao kući, čisto informativno...
Nikada nisam u životu kupio tako male prasiće...
Valjda će stići do naredne Zime (2017.-2018.)...:haha:
 
Taj nikada nece biti gazda, jer ovaj sistem imaju samo sirome...
Zbog čega tako misliš?
Gledaj, u prvi mah se tako čini, ali kada zastaneš, pa razmisliš (malo) bolje, BOLJE je prošao od mene u trgovini...
Prasići su 6 nedelja, jedno je veće a drugo (malo) manje, koliko im sada treba da bi uopšte krenuli da jedu i dostignu (makar) 20 kg, težina koja bi im koliko-toliko obezbedila neku osnovu za dalji tov (i predstojeću) Zimu u (moram priznati) "neuslovnom" svinjcu?
A pre toga me ubeđivao i kunuo se da imaju MINIMUM 12kg..
U šta sam (naivno) poverovao...
Krmača mu je oprasila 13 komada, ostalo 11 živih, i sada se "rešio" 2 komada...
Da je naišao, ili će naići, na nekoga sličnog meni, i proda celokupan zapat prasića od 11 komada (ili preostalih 9 + "moja" 2), ukupno bi zaradio 22.000 dinara za prasiće od 6 nedelja koji još uvek neznaju šta je čestita čvrsta hrana...
Pa toliko ni krmača ne vredi (u ovom trenutku)...
Ili još gore, da ih hrani starterom (koncentratom, naravno skupim), pa kada dostignu neku zadovoljavajuću kilažu za prodaju "na kile", koliko bi onda zaradio, po trenutnoj (krajnje niskoj) ceni?
Ne bih rekao da je "sirome"...
Sad, šta je-tu je, ovo je moje viđenje stvari kada sam seo, i razmislio šta sam uradio, i mislim da mi je (mnogo) bolje bilo da sam kupio 2 komada od nekih 20kg (opet po sadašnjoj, krajnje niskoj, ceni), i da ih odmah stavim u tov, sa kvalitetnom hranom, za koji vremenski period bi uspeli da "naguraju" (makar) 100 kg?
I još nešto, ovaj "mališa" što se valja na kraju moga prethodnoga Posta, i na prvi pogled smeje, mislim da se smeje od muke...
A iznad njega u rečenici, sarkazam...
 
Bio stalni kupac nudi mi 130din za prosek od prilike 28kg. Kaze IMA prasici koliko hoces a moji da uzme da mi ucini. Ovo je doslo do dna.
 
Lako je to reci, ali sta posle?..Toviti?, davati gotovinu(ako je uopste imas) za veresiju. A pristize zetva kukuruza, setva..
Ja zasad uspevam nekako na komad da prodajem po 160, kilaze od 25-30, pravim se lud kao neznam koja je cena, posto je na komad dva, ljudi se ne bune i prihvataju
 
Nazad
Vrh