Cena malih prasića na tržištu

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.332
Lokacija
Apatin
Cena prasadi je takođe zanimljiva da se spomene, pa sam otvorio ovu temu jer će uskoro novogodišnji praznici i prasad su tražena roba u ovom periodu.
 
to bi bilo dobro da se razmnoži stočni fond barem bi kukuruz otišo nagore za nekoliko meseci. tu kod mene je slična priča cena prasica je oko 200 dinara :osmeh:
 
Izgleda da stočarstvo više nikoga ne interesuje zato je ovde posećenost tako slaba. :nono:
 
Da, što se tiče svinjarstva, opalo je interesovanje zaista. Ovde u Apatinu je malo domaćinstava koja drže svinje čak i za sebe.
 
ljudi nisu zainteresovani jer cene lutaju nisu stabilne ... da su stabilne sigurno bi popularnost porasla! A ovo lutanje cena uzrokuju klanice i vlada zato sto uvoze staro meso da bi od njih pravili mesne preradjevine i da bi trovali narod!
:zli:
 
Prase je kralj životinja - lava još nismo probali (citat sa facebooka , al je tolko dobar da mi žao što se nisam prvi setio) :osmeh:
 
Ovde je cena prasića 230din/kg, ali je zato cena tovljenika pala na 112din/kg, sa tendencijom da stigne do 1 evro/kg... Donji Srem pun tovljenika.

To znači Šandore da će cena kukuruza ostati ista do daljnjeg.
 
Opstina Backa Palanka
Cena prasica 300-320din/kg
Cena tovljenika 130din/kg
Opština Backi Petrovac
Cena prasica 270din/kg
Cena tovljenika 130din/kg
 
Draginje kod Koceljeve 22.02.2009.g. 170-180din prasici 25-30kg, 190din oko 20 kg.Bila slaba ponuda , vise kupaca nego robe.
 
Mom burazeru treba 100 kom odmah ali kako cena pada ne znam koliko bi ti se taj posao isplatio pogledaj moj post iznad pa vidi da li se uklapas sa cenom :ppozdrav:
 
kod mene danas u selu na pijaci trazili ljudi i 350 din puno je to ::novac::
 
A kod nas u selu traze i po 400 dinara za prasice do 15 kg.
 
Nazad
Vrh