Cena malih prasića na tržištu

Ljudi cim rade znaci da im se isplati,niko ne bi radio sa minusom,pa i ovde je takva stvar... a drugo,samo zatvoren krug je prilika za zaradu i veci obrt,tj da se nesto stekne.....
Dakle proizvesti hranu i prodati meso...
 
Danas u Zablju na vasaru ludnica.... Otisao sam tamo u 6.15h sa namerom da kupim nesto da hranim za zimu pored mojih jer imam mesta.... Kada smo stigli sve je vec bilo rasprodato odavno.... Dosli sremci (Prhovo Ruma Sabac to su bile nalepnice na vratima) sa 3 velika Kamiona sve sto je bilo pokupili, nisu gledali ni kilazau ni cenu, samo daj tovari sve sve sve..... Psovali su ih i uzduz i popreko, bilo je cak i fizickog obracuna....

Prasici od 5-6kg nema ih sta videti nakostreseni i usrani do pola prodavani po 4000-4500din komad...
Oko 10kg islo je do 5500-6500din komad... Za malo vece su trazili 15000dinara za par....
Poznanik prodao 11komada oko 28-30kg prosek, unakazeni nisu imali ni R od repa sve pojedeno, djuture za 90 crvenih...
Sve pokupise nista nisu pitali....
Ne znam sta se desava, ali kada su ljudi ovo videli sada ce opet svi ostaviti gomile krmaca, i opet cena od dole vec vidjeno....

Najzanimljivije je bilo to docekuju na kapiji i odmah napadaju to je moje to je moje.... Dosao deda sa frezom nekom malom, slajfuje od blata ne moze da ide, oni ga nagurase tu sa strane na neki brezuljak, i odmah skidaju sami najlone da vide robu i pruzaju ruku,... 9 komada mozda 8kg prosek 45000odmah mu dali.....

Ide da se vidi sta ce biti....
 
U mom kraju pecenjari nikad ne kupuju od nakupaca vec direktno od proizvodjaca. Cak sami proizvodjaci kad im dostignu kilazu koju traze pecenjari a to je od 30 do 33 kg nude pecenjarima. Tako da sva zarada ide pecenjarima. I iako je Cacak grad sa najvise pecenjara u Srbiji, negde procitah podatak da ih je pre neku godinu bilo 84, niko ne zatvara.
 
Nikada niko nije merio da li zaista dobije 400g pecenja ili je dobio 320g a naplaceno mu je 400g. I dalje mislim da onaj ko ide u kafanu najlakse mu je uzeti novce jer dosao je da uziva i ne gleda na 100-200din, dok u nekim bransama oko 0.2din se cenkamo danima. Primer izvoz kukuruza za BiH, firme rade na 20 para od kile pa na celom sleperu zaradi 5000din sto pecenjar zaradi kada 4-5 ljudi sedne za sto. No to je tako, ko misli da je drugome lakse neka proba.
 
Bojcetic je pogodio sustinu,na vagi se uzimaju pare i ako danas njih 10 zakinu za 100grama eto im 10e u dzepu.A 100 grama niko ni ne provali.I ovi sto imaju veli obrt tako dnevno imaju celo prase dzabe recimo da je to 15 kg x 1200 to je 18000 dnevno ovima sto prave veliki obrt.

Dakle moze prase i 500 din da bude,evo idemo u pecenjaru gde e da nas tapsu po ramenu daju turu pica,ali narucimo 3kg dobijemo 2600 i sve nam gazda pozeli prijatan rucak :osmeh: a pecenjara je na glasu.
 
Kod nas u najvecem broju slucajeva ljudi kupe pecenje u pecenjari i nose, ne jedu ga tu. Radnik meri pecenje pred kupcem i ne moze da krade na vagi osim ako mu vaga nije namestena da laze. Zbog velike konkurencije ne prolazi varijanta kuvano pa peceno. Jednom kupis i vise ne svracas. A los glas se daleko cuje.
 
Ja sam mislio na pecenje u kafani, ne na merenje sto uzimaju pa nose kuci. U Somboru je bilo pokusaja sa pecenjarama i nijedna nije nesto uspela. Kod nas je vise fazon rostilj i mesano meso... A zanimljivo juzno od Save i Dunava pecenjara na svakom koraku. Uz Ibarsku ima valjda 100 sigurno.
 
25 kg 250rsd ispod 20kg oko 300rsd Smederevska Palanka
5813c1bb50299bea4736dad354b8f091.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Danas u Zablju na vasaru ludnica.... Otisao sam tamo u 6.15h sa namerom da kupim nesto da hranim za zimu pored mojih jer imam mesta.... Kada smo stigli sve je vec bilo rasprodato odavno.... Dosli sremci (Prhovo Ruma Sabac to su bile nalepnice na vratima) sa 3 velika Kamiona sve sto je bilo pokupili, nisu gledali ni kilazau ni cenu, samo daj tovari sve sve sve..... Psovali su ih i uzduz i popreko, bilo je cak i fizickog obracuna....

Prasici od 5-6kg nema ih sta videti nakostreseni i usrani do pola prodavani po 4000-4500din komad...
Oko 10kg islo je do 5500-6500din komad... Za malo vece su trazili 15000dinara za par....
Poznanik prodao 11komada oko 28-30kg prosek, unakazeni nisu imali ni R od repa sve pojedeno, djuture za 90 crvenih...
Sve pokupise nista nisu pitali....
Ne znam sta se desava, ali kada su ljudi ovo videli sada ce opet svi ostaviti gomile krmaca, i opet cena od dole vec vidjeno....

Najzanimljivije je bilo to docekuju na kapiji i odmah napadaju to je moje to je moje.... Dosao deda sa frezom nekom malom, slajfuje od blata ne moze da ide, oni ga nagurase tu sa strane na neki brezuljak, i odmah skidaju sami najlone da vide robu i pruzaju ruku,... 9 komada mozda 8kg prosek 45000odmah mu dali.....

Ide da se vidi sta ce biti....
Super ! Znači od 500 do 600 pa i do 750din. kilo!
 
Ja sam mislio na pecenje u kafani, ne na merenje sto uzimaju pa nose kuci. U Somboru je bilo pokusaja sa pecenjarama i nijedna nije nesto uspela. Kod nas je vise fazon rostilj i mesano meso... A zanimljivo juzno od Save i Dunava pecenjara na svakom koraku. Uz Ibarsku ima valjda 100 sigurno.
nisam za varijantu rostilj,samo kad mora. e tu ti je tek klempa. uvaljuju ti u cevape i pljeskavice pilece bubce,vimena od krava ,belu dzigericu . a drugaciji ukus objasnjavaju kako je to majstorija,meso odlezava,fermentira.. pa u mesari sa losim prometom stoji pa nikad ne fermentira nego se samo moze da usmrdi,al da se to ne dogodi prave kobasice od toga ,nadime ili mazu sa extraktom dima i produzavaju vek sansi da se zaradi
 
Sve zavisi kako kod koga,idu od 50e tek zaluceni to 200e u 40-50kg,svezavisi kako se dogovoris...
Ovo su informacije od ljudi koji su kupovali,ne garantujem tacnost:ppozdrav:
 
Koja je cena malih prasica sa pedigreom to jest umaticeni kasnije da budu Danski landraas? ...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
Raspitaj se moraju izaĉi da ih šaliraju sa instituta plaćaš ne znam koliko bi ti se isplatilo

Послато са CUBOT R9 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh