Cena malih prasića na tržištu

Stalno dajem lokalnoj pečenjari i uvek tražim veću cenu, a kvalitet extra. Juče došao i sam ponudio 240 za 42 i 43kg a uoči đurđevdana 220 za sličnu kilažu više komada.
 
Pa takvu prognozu i dao jedan pecenjar,tovljac..da ce posle sv. Nikole cena da pada mozda ne do 120-130, ali mozda 150 din. Sto je najgore meni tek pristizu nekih 30-ak kom., a njegove prognoze obicno budu tacne.
 
:zli:
Pa takvu prognozu i dao jedan pecenjar,tovljac..da ce posle sv. Nikole cena da pada mozda ne do 120-130, ali mozda 150 din. Sto je najgore meni tek pristizu nekih 30-ak kom., a njegove prognoze obicno budu tacne.

Jutros na pijaci u Cicevcu od 26-30 kg isli po 150-160. Za laksi i da budu muski moglo se dobiti 170 din.
Rekoh ja da onaj djavo uvek bude u pravu
 
Pa svi mi iznosimo cene za svoj kraj. Na zalost kod mene je trenutno tako, a i kod @zolike u Senti. Ja bih voleo da trenutno zivim-proizvodim u tvom kraju, ali se ne bih podsmevao drugima kod kojih nije tako, mislim na one tvoje i grujine komentare na moju poruku oko prognoze iskusnih svinjara.
 
Poslednja izmena:
Pa svi mi iznosimo cene za svoj kraj. Na zalost kod mene je trenutno tako, a i kod @zolike u Senti. Ja bih voleo da trenutno zivim-proizvodim u tvom kraju, ali se ne bih podsmevao drugima kod kojih nije tako, mislim na one tvoje i grujine komentare na moju poruku oko prognoze iskusnih svinjara.
Mani me Zolike,kad su svi prodavali po 180 on je po ''140'' kao,a nudi najmanje pa i manje od toga.Nije problem da kazes cenu(iskreno)ali naznaci kilazu i lokaciju,ovi kupci se uhvate male cene ko pijan plota a kad je veca kao nisu obavesteni.A taj tvoj iskusni svinjar sto prognozira(babi se snilo sto joj bilo milo)sigurno uglavnom kupuje.I ja sam prognozirao da ce mi roditi 10t/kj kukuruza:osmeh:.
p.s Nismo se podsmevali tebi vec prognozi tog nerealnog,drskog prognozera.Izvini ako si se uvredio.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh