Cena malih prasića na tržištu

Ja imam 70 komada od 20-40kg i niko ih nece, oce al za 170 i to do 35kg

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka



Moji su tek odbijeni, dva legla a dva treba da mi se prasi,ali izgleda da ovi odbijeni će kako Gruja kaže "pod ručnu" da nebudu velike za slave.......................
 
I bi vašar u Raški ( 14 oktobra)... živu meru kupovali po 160 a pečenje prodavali po 1000 d. pa kad je ponestalo oni po 1200... BEDA za proizvođače... a pečenjari trljaju ruke.
 
I bi vašar u Raški ( 14 oktobra)... živu meru kupovali po 160 a pečenje prodavali po 1000 d. pa kad je ponestalo oni po 1200... BEDA za proizvođače... a pečenjari trljaju ruke.
Kupi ga i ti,po 160,pa otidji na vasar,plati zakup mesta,pa satra pa ugalj,drva konobar,pekar pa sto drugih stvari pa ubaci svoju zaradu da ti ostane nesto,ostane sigurno nesto vise nego proizvodjacu,al nemoj mislit da je svima drugima lakse nego tovljacu.I sam sam tovljac a ne pecenjar,ali niko tu se ne moze pohvaliti zaradom kako bi se zaradjivalo na drugim mestima tipa Okotbar fest ili tako nekim dogadjajima,e tamo se zaradjuje,a ovo je sve da se kupi neki dobar Mercedes ili nov traktor pa malo zarada,malo kredit pa kuknjava,pa ministar da subvencije i opet u krug sa konkursima i nije tako lose vidim u mom okruzenju.
Inace kupio jutros za tov po 170.|Ljudi kukaju pri prodaji prasica,ali kukam im i ja da sam prodao po 140 svinje.
 
Ljudi pa oduvek je bilo da preprodavac tj trgovac ima najbolju zaradu,i to u svemu... njemu uvek ostanu ciste pare,ali ni nama niko ne brani da se pustimo u te vode i oprobamo se

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam se oprobao u trgovini, nije to bas tako sve jednostavno kako se misli. Zarade ima, ali daleko od racunice platio sam X, prodacu po X+30%.
 
Pa nije propao jer proda i koske i ono sto neko nije pojeo, pivo kupi za 60din proda ga za 200 :osmeh:

Bas tako , evo kod nas ( pecenjara prasence ) chaponjke prodaje po 100 din kom .

Ako preracunate po kilogramu dodju i skuplje nego pecenje :haha:

I sto je najgore skoro nikada ih i nema ( rasprodaju se )

Nekoliko puta sam svracao ( komsinica zamolila da joj kupim , da je mine zelja ) i samo 1 ( jedan put ) sam ih nasao :sta:
 
Ja sam se oprobao u trgovini, nije to bas tako sve jednostavno kako se misli. Zarade ima, ali daleko od racunice platio sam X, prodacu po X+30%.

Prase Izadje 6000,klanje i pecenje ako ima radnika 1000, kg je 1200 od 35 zive vage moze da se izvuce i preko 15 kg na razne kafanske fore.

18000 uracunaj sta si ulozio i amortizaciju ostaje ti cisto 8000.A uz to i pivo koje nabavi za 55din,a prodas za 150 ili vino i kiselu koja te Izadje 300din prodas za 800din litar-litar.

Pecenjari najvise mrze one koji narucuju 200g jer ne moze da ti uvali kosku i stara fora je naucis 200g pa ti se kao svidi pa daj jos 200,umesto da odmah uzmes pola kg i uvali ti koske :osmeh:
 
  • Like
Reagovanja: 558
Nazad
Vrh