Cena malih prasića na tržištu

Danas u Žablju na vašaru kupio 3 kom za svinjokolj, 94 kg nisu uštrojeni onako neki srednji ali cena 300 rsd.Prošle godine dao komšiji tonu kukuruza za 5 kom.Kome je skupo nek ostavi krmaču.:ppozdrav:
 
kod nas jutros utovar prasadi 70 komada 25 kila 300 din nisu vakcinisani bez papira ,prasad se i dalje traze u mom selu fali bar tri hiljade za popunu neki cekaju Mitros navodno uvozic prasad moj rodjak proda 50 krmaca sve na klanje krmace iz mz uniona kupice prasad sve objekte prepravi za tov sad mu treba 800 komada puta 70 eura 56 000 eura samo za prasad brajko moj
 
Ljudi svako ko ce placati prase preko 300din po kg i zatvarati u tov je ludo hrabar. Svi poleteli za nekim obecanim cenama tovljenika i sad daj prasice.. Nek im je bog na pomoci.. Mi ako ne nadjemo do 280 din po kg.. Necemo ni zatvarati. Pa bolje je hranu sad prodati i biti zadovoljan malim profitom nego zaludjivati se da ce tovljenici biti 200.
 
Kome ces prodati hranu,ako nema zivotinja da je jedu?
Kukuruz dzakiran dobijam po 15.5 din od nakupaca.
Svi nude kukuruz,ide setva,a potraznja minimalna jer je rodio kao korov prosle godine i ako ne ode u izvoz,ovde ga nema ko pojesti.
 
Ljudi svako ko ce placati prase preko 300din po kg i zatvarati u tov je ludo hrabar. Svi poleteli za nekim obecanim cenama tovljenika i sad daj prasice.. Nek im je bog na pomoci.. Mi ako ne nadjemo do 280 din po kg.. Necemo ni zatvarati. Pa bolje je hranu sad prodati i biti zadovoljan malim profitom nego zaludjivati se da ce tovljenici biti 200.

MARINKO,
luda su vremena mozda ce i biti 200din i nesto preko jer svi su klali krmace nema robe nisu ludi ovi veliki sto ubace u tov od preko 300din za kg prasica imaju oni neku dojavu sigruno oko cene, ako placaju 300din za kg prase ih izadje 7 500din, kad ga proda 125kg*180din/kg za tovljenike opet dodje na neku sumu od preko 22 000din opet nije u nekom minusu.

P.S. Ja sam danas zvao Deltu da ugovaram za prasad ali nemaju vise sad izbacuju ono sto su ugovarali u februar mesec i nece imati do krajem maja pocetkom juna robu,a cena im je visoka u p.m::lose::
 
Čujem kod Delte sa jedne farme da su 330+ pdv a na drugoj 340+ pdvJuče mi čovek reče
I kaže prasad iz uvoza izađu preskupo još nisu skinuli carinu+ vadenje krvi+ pdv itd

Послато са PSP3507DUO уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da,da, 340din +pdv,meni je bitno da su svi sa jedne farme to mi jako puno znaci zbog bolesti.Prosle godine uzeo sam od jednog nakupca brate mili ako nije bilo oko 20vlasnika to puno papira ima a za bolesti da ne pricam 2.5 meseca sam ih drzao na lekove kroz vodu da bih na kraju imao dobar rezultat.
 
MARINKO,
luda su vremena mozda ce i biti 200din i nesto preko jer svi su klali krmace nema robe nisu ludi ovi veliki sto ubace u tov od preko 300din za kg prasica imaju oni neku dojavu sigruno oko cene, ako placaju 300din za kg prase ih izadje 7 500din, kad ga proda 125kg*180din/kg za tovljenike opet dodje na neku sumu od preko 22 000din opet nije u nekom minusu.

P.S. Ja sam danas zvao Deltu da ugovaram za prasad ali nemaju vise sad izbacuju ono sto su ugovarali u februar mesec i nece imati do krajem maja pocetkom juna robu,a cena im je visoka u p.m::lose::
Ko zna?
Pre par godina su bili i preko 200 -220 din
Послато са PSP3507DUO уз помоћ Тапатока
 
Čuvao sam i ja nekad prasilje, i znam koja je muka proizvesti prase, i znam da nikad nije skupo ma koliko koštalo. E sad ne znam koja je tu matematika platiti prase 100€ pa prodati tovljenika za 140€? Jedino ako to vrhunsko prase od 100€ pretvori 1kg koncentrata u 1kg mesa, pa 100€+100kg koncentrata=140€
Kupiću i ja neko prase, samo ako tovljenik preskoci 200din. Drugačije nema računice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh