FOTON

phoenixfendt je napisao(la):
sve ispravno ima i klimu hladjenje grejanje i naravno muziku u kabini i ide 40kmh.pa ko je zainteresovan neka pise :ppozdrav:

Sory, ali ti nemaš klimu, bar ja nisam na slikama s predhodne stranice vidio ni kompresor klime kao ni hladnjak klime... Ti imaš ventilaciju s grijanjem, i nemožeš u kabini spustit temperaturu nižu od okoline, možeš samo provjetravati...

Kupi novi, kako hoćeš, vidim da neodustaješ, ali 4 godine i 450h nije ispaltivo ni za novi 539 a kamoli traktor od 90-100ks.. Vozi to što voziš, i poslušaj starije s foruma što su ti predložili da kupiš zemlju i s njom zaradiš novi case, zetor ili šta već..
Otac tovi oko 15 kom. junadi i nema potrebe za većim od usre i malog imt-a. Naravno da bi bilo super imat traktor bar od 70ks s klimom, gramerom, bla bla... Ali neće samo radit za strojeve treba i s nečim živjet, a i to mu nije glavni izvor prihoda jer radi u teh. srednjoj školi.. I nitko od nas nemisli živjet od poljoprivrede, sad će i treće dijete iz obitelji na faks, svi su odlični učenici i dovoljno zreli da i sami vide kako je to u poljoprivredi..

Kum ima oko 30 krava i do prošle godine sve je radio s 577 i 539, sad ima i europarda kao tvoj, kupio ga za 10t eura s 300h, star 1god, od čovjeka koji nije mogao otplaćivat kredit za traktor..

Pamet u glavu, baci matematiku, slušaj razum a ne srce, jer svi bi mi velikee strojeve, i većina može dić kredit i kupit stroj ali brate šta poslje, kad jedne godine urod omane a rate stižu..

sory na off
 
pa dobro nema bas klimu ali ima ventilaciju sa grejanjem i hladjenjem sa ventilatorom i ja ga necu prodati ispod 14000evra posto je to now traktor koji ima samo 450 sati a kod nas u agrovojvodini sada kosta 20000e a ja ga prodajem za 30 posto jeftinije od novog i mogu se kladiti da je moj stariji foton bolji od ovih novih i ja mislim da cu ga prodati po toj ceni i kad ga prodam kupicu nesto nowo ali najpre sve nove traktore treba isprobati i dobro oceniti pa tek onda se odluciti za jedan od njih ali mislim da bi mi nowi case ih jx 95 najvise odgovarao sto se tice snage udobnosti i dimenzija :D
 
stevane to je moj foton u dvoristu to je snimljeno jesenas pred oranje pa sam snimao obicnim telefonom i tako malo turirao hehe da se vidi da ne baca crni dim kao rus...video je dobar :ppozdrav:
 
I sad bi bilo dosta na temu prodaje, ko je zainteresovan obratiće ti se.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240946894[/time]_________________________________________________
Mnogo ste se opustili, raspravu tipa čiji je bolji-čiji je duži ostavite za kafanu ili sajam, dve strane gluposti sam bespovratno obrisao i ubuduće će biti tako ako nastavite diskusiju na ovaj način bez obzira koja je tema u pitanju.
 
ljudi moram da se nadovezem na ovu temu fotona!pa gde mozete porediti fotona i belorusa to je kao nebo i zemlja!ovaj forumas toga fotona nece nikada prodati,a hvali ga kao da je fend!to je potpuno promasen traktor bio bi sretan da mu neko ponudi rusa ili bilo koji traktor za njega samo da se resi bede!moj kolega ga ima ja sam ga vozio pa to je kanta od traktora,ogluveo sam u njemu a snage nema ni da prdne!vazdusnu instalaciju nema,skace ko jarac gume prednje potrosi za godinu dana!tesko onom ko je kupijo to sranje!zato ljudi bezite od toga kao djavo od krsta! ::lose::
 
to su moj kombajneru samo cinjenice,otvorena je ta tema,a ja samo iskreno iznosim svoja iskustva!bez ljutnje! :cao:
 
tako je slazem se sa kombajenrom i vidim da je chugi fala bogu napravio red od ove teme a ti vlada opet pocinjes...ma znam ja da su rus i foton razliciti i svako od njih ima svojih mana i vrlina
a to sto kazes da niko nece fotone varas se neki ljudi bi radije kupili fotona umesto rusa bez obzira za njegove mane ili vrline pa ja mogu reci da je foton dobar traktor za te pare ali ko vise voli rusa nek vozi rusa a ko fotona nek vozi fotona i tacka...
 
ima i veceg ja mislim od 160ks a nabacicu i slike samo da nadjem
_________________________________________________Post je spojen: [time]Sun May 3 22:24:59 2009[/time]_________________________________________________
Evo fotona od 140ks i 160ks...bas su dobri i moderni...ali ih jos nema na nasem trzistu


 
niko jos nije puko ko je kupio fotona to je sasvim dobar traktor za onih koji ne preteruju sa zahtevima i ako su naviknuti da voze 577 ili 560 voznja fotona im nece prestavljati problem posto se isto tako i on vozi a razlike gotovo da i nema samo poneke sitnice...ma dobro sta je tu je ja nekudim sad fotona posto nemam neke zamerke na njega ali ga moram prodati da bi kupio novi case jx 95 posto sam taj case zeleo da kupim pre fotona ali nije se imalo para pa smo uzeli fotona i nismo znali nista o njemu ali dobro se pokazao i prodajem ga jos dok je now da bi mogo dobiti sto vise para za njega pa onda kupiti malo bolji i udobniji traktor sa klimom model case jx 95
milsim da me razumes NA :ppozdrav:
 
phoenixfendt je napisao(la):
ali brzina nije nesto velika 6 7 kmh pa bi zato traktor od 95ks mogao da vuce i do 10kmh a kvalitet oranja bi bio bolji :D

Šta fali brzini oranja od 6-7 km/h, ako može riža vuć tom brzinom to je ok, ali da neforsiraš motor.. A i nemaš puno, to možeš i s 539 i 1 brazdom poorat na vrijeme...

Nego, ajd reci mane toga traktora? Svaki ih ima pa i taj.. Kakav mu je hidraulik (preciznost, brzina, plivajući?)? Potrošnja u oranju s tim plugom?
 
da kazem ja sam pre svega zadovoljan s njim i sve je odlicno na njemu i jedina mana mi je pomalo bucna i neizolovana kabina i losija zarsna obrada i sto mu pri teskom oranju fali bar 10ks kad orem neki rit ili nesto tesko onda ide malo teze ali ubacim u nizu brzinu ali ide i to polako,a sto se tice hidraulika posle stelovanja sigurnosnih ventila sve radi super i dize i spusta i drzi plivajuci polozaj kad orem sa plugom vogel noot 3x35 sa predpluznjacima a potrosnja se krece od 8 do 10 litara zavisi od zemlje ali kvalitet oranja je dobar ali mogu reci da su ovi fotoni namenjeni manje vise za lakse poslove napr.setva prskanje transport i drugo a za one teske poslove oranja spremanja treba traktor od 90 do 100ks da bi bez problema mogo vuci plug 3brazde brzinom 8 do 10kmh i postigao sto manju potrosnju i sto bolji kvalitet oranja, i naravno da je udoban u kabini da ima klimu i naravno snazan i pouzdan motor
 
da mogu reci da je now posto nema ni 500 sati bez obzira sto ima 4 godine i prodajem ga da bi kupio novok kejsa mislim nema tu vise diskusije, i ako ja to zelim uraditi ja to mogu a posle prodaje fotona kupiti kejsa i raditi i uzivati u njemu bar 20 godina
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241389597[/time]_________________________________________________
ma dobro malo sam se zeznuo 577 ima S44 motor od 70ks a fotonov je jaci za 15 ks od imta
 
ljudi nasao sam kupca koji mi nudi 11000evra za fotona?dali da ga dam po toj ceni sta mislite? :bravo: :ppozdrav:
 
Taj Foton sigurno ima neku veliku falinku, čim si ti toliko zapeo da ga prodaš.
 
Nazad
Vrh