FOTON

Znam samo da onih 454 nemaju uvezenih koliko se traze. Ovi od 25 imaju masu 1400kg sto je kao 539 negde.
 
Za mene je onaj JD porez za budale. Kao kupio si JD, a ustvari dobijes Indijca ofarbanog u zeleno sa JD naljepnicom i to sve pritom masno platis. :haha:

A i ovi dileri Kineza su se probezobraznili kad su skocili posticaji i kad su se kinezi pokazali solidnim oni podigli cijenu. 2008 godine 454 je bio 10700e, a 504 11700e sada je 524 sto je ustvari 504, 14100, a u Srbiji jos 400e skuplji.

Kolika je sada cijena 354 ili 324?

Sto se tice 254 nesto kroz maglu mi se cini da je kolega Savoris imao susreta sa njim, cini mi se da je negdje spominjao da je sa njim kosio nekakav vocnjak.
Pitaj ga da li je imao ili sam ja nesto pobrkao
http://poljoinfo.com/member.php?346-savoris
 
Ne moze se ove porediti ovaj jd sa fotonom, jd je bez kabine prednje + skuplji koju hiljadu. Na oglasu npr za 454 pise 13500 ali 13000 je za kes ko ga uzme. Nisam cuo ni video ovamo za 354 da neko ima a i na oglasima ih nema u Srbiji.
 
Ja imam Jinmu 254,nemam nikakve zamerke,kupljen nov 2011,za vocarstvo vrh.Nosi frezu 1,25,malcer 1,6m,prskalicu 330 l,jedino nema snage za veliku prikolicu
 
Za mene je onaj JD porez za budale. Kao kupio si JD, a ustvari dobijes Indijca ofarbanog u zeleno sa JD naljepnicom i to sve pritom masno platis. :haha:

A i ovi dileri Kineza su se probezobraznili kad su skocili posticaji i kad su se kinezi pokazali solidnim oni podigli cijenu. 2008 godine 454 je bio 10700e, a 504 11700e sada je 524 sto je ustvari 504, 14100, a u Srbiji jos 400e skuplji.

Kolika je sada cijena 354 ili 324?

Sto se tice 254 nesto kroz maglu mi se cini da je kolega Savoris imao susreta sa njim, cini mi se da je negdje spominjao da je sa njim kosio nekakav vocnjak.
Pitaj ga da li je imao ili sam ja nesto pobrkao
http://poljoinfo.com/member.php?346-savoris
Moj zemo onaj porez je kod mene već 5 godina i sad ima preko 2500 sati a da ga nisam pipnuo osim redovnog održavanja,On jest sklapan u Indiji ali je kompletan američki (osim felgi) motor acsepted tj sklopljen u ilinoisu.Pitam te jesi ikad vidio na netu Jd tvornicu u Indiji na šta je to nalik.Istina je da su to traktori 3 generacije i da su namijenjeni za siromašnije zemlje ali sahraniće sve i jednoh majora,kineza e kvazi marke traktora.
 
Gorski Car Ima ovaj Foton od 25ks prilicno snage. Imas dosta video snimaka na YT pa mozes i tamo videti njegove mogucnosti.


- - - - - - - - - -

Evo za sve vlasnike Fotona jedan koristan video o odrzavanju traktora.


 
35-tica kod nas nema, nisam imao prilike da ga vidim. Kad otopli malo ovo vreme idem da pogledam 254 pa cu da prenesem utiske. Mozda padne pazar...

- - - - - - - - - -

Ja imam Jinmu 254,nemam nikakve zamerke,kupljen nov 2011,za vocarstvo vrh.Nosi frezu 1,25,malcer 1,6m,prskalicu 330 l,jedino nema snage za veliku prikolicu

Kakav je na kardanu, ima li snage kad se prebaci na 1000 o/m? Jel pod velikom prikolicom mislis na klasicnu jednoosovinku ili na neku vecu prikolicu?
 
Moj zemo onaj porez je kod mene već 5 godina i sad ima preko 2500 sati a da ga nisam pipnuo osim redovnog održavanja,On jest sklapan u Indiji ali je kompletan američki (osim felgi) motor acsepted tj sklopljen u ilinoisu.Pitam te jesi ikad vidio na netu Jd tvornicu u Indiji na šta je to nalik.Istina je da su to traktori 3 generacije i da su namijenjeni za siromašnije zemlje ali sahraniće sve i jednoh majora,kineza e kvazi marke traktora.

Zemljak nisam ja rekao da nije dobar, nego da nevrijedi te pare, ne mislim ja to samo za ove JD nego recimo i novi IMT 539 jos gora situacija.
A evo i kod nas kinez hvala Bogu sluzi vec skoro 8 godina i preko 3300 sati. Sad dokle ce to tako ici, neznam, ali za sada ide i djeluje dobro.

JD sklepa traktor koji bi se postidio Kineza, krasi ga samo JD naljepnica i mi to kupujemo sa naj vecim zadovoljstvom kao kupili smo JD.
To sto imaju dobru fabriku nista neznaci kakve fabrike imaju Kinezi ili recimo primjera radi Rusi, a znamo kakva auta u njima proizvode.
Nemoj biti toliko uvjeren da ce taj motor sve sahraniti, ljudi kupe da tako kazemo pravi JD pa se pokvari, a kamoli nesto sto su sklepali za nekoga drugoga i ne samo njihovi, kvare se i druge renomirane zapadne marke, vise nista nije kao nekada.
Cak i kinezi proizvode drugacije traktore za zapadne zemlje, ili bar nasi dileri nenarucuju takve za nas.
http://www.ebay.de/itm/Traktor-Schl...NCHRON-GETRIEBE-SEITENSCHALTUNG-/321641861339

Reci koliko si platio svoga JD i sta si za to dobio bez ljutnje pricamo realno da uporedimo
Koliko konja, koliko kilograma, kakav mjenjac, ima li prednji pogon, ima li kabinu i ako ima kakva je, kakva je hidraulika, koliko hidraulicnih izlaza ima, kakve poteznice za njega imas, koliko tegova itd...?
 
Pre oko mesec dana u kabini fotona 454 pocela je da se cuje buka i oseca vibracija od 1100 do1500 obr. nebitno da li se gas povecava ili smanjuje. Do 1100 obr. je normalno, kao i kad pređe 1500 obr. Iz servisa nisu mogli da ustanove koji je razlog. Pregledani su drzaci kabine i sl. šta bi moglo da se poveze sa problemom ali ništa. Da li je neko imao sl. problem?
ako nisi resio problem sa bukom da ti pomognem posto ja imam 504 mislim da ti je problem u pedali za kocenje , probaj da je malo zgazis kad traktor radi pa ces da vidis dali se tad da se smanji buka

- - - - - - - - - -

Da li neko od forumasa ima FOTON 254 i kako se pokazao? Treba mi za Voce... Da li je neko kacio fergusonove prikljucke i kako se bori sa njima?[/QUOT
ja sam ga prosle godine kupio , i prezadovoljan sam , iako je toliko mali ima dovoljno snage , ja sam vuko prikolicu i oko 2000 kg visanja , nosi tomizer od 440 l trobrazne plugove za voce , tanjiracu od 20 diskova sve sto sam pre toga radio sa fergom sad radim sa kineza

- - - - - - - - - -

Razlika u ceni ni 1000 evra http://www.polovniautomobili.com/traktori/5109459/foton-504

http://www.polovniautomobili.com/traktori/7460284/john-deere-5045d-15480eur

U odnosu na 454 razlika skoro 2000 evra, ali ja mislim da te dve masine ne mogu da se porede.
http://www.polovniautomobili.com/traktori/5529213/foton-454

Ali da ne brkam babe i zabe, mene zanima ovaj mali 254 jer mi cena odgovara, meni treba za voce valjda ce zavrsavati posao. Samo jos da se raspitam kako se pokazao.
da ali razlika je u prednjoj vuci
 
Bas sad gledam onaj JD oko kojeg se ovde digla tolika prasina i ne vidim po cemu je on nesto posebno. Traktor kao od pre 30-40 godina, jedino eto malo osavremenjen rucicom menjaca sa strane. Nema cak ni neku obicnu kabinu. Ima zvucno ime i po tome se istice inace kao neki TAFE ili MAHINDRA da ne spomenem neki domaci traktor. Ja kad bih kupovao pre bih kupio kineza, ali sa kabinom i prednjom vucom i jos bi mi ostao kusur. Mada nisam nesto ni za te kineze.
 
Kod mene je i sa kabinom,dupla vuča,tegovi zadnji 100kg po točku,tegovi prednji 210 kg,sinhro mjenja 3x A B C,eko kardan 540 stab+ndard kardan 540,4 izlaza hidraulike,cararo prednja vuča.Sve u svemu sve što meni treba za 24 000e .Garancija je bila na njega,na motor,mjenjač 3 god.Više vjerujem ovim starim motorima nego ovim starim.Uz sve odbitke pdv-a i subvenciju on me izašao 11 000 e koliko i fergo prošle godine.
 
Smesno je kako ti racunas cenu i uporedjujes neke stvari. Ne mozes reci izaso me 11000 sa subvencijama kao 539 bez subvencija. Gledaj mu pravi cenu, znaci 24000e. Jeste jd marka ali bih opet pre uzeo dva fotona za 26000 nego taj jedan za 24000. Oprema kod kineza ti je isto tegovi napred i nazad, menjac isto sinhro sve brzine, reverzer (8+8brzina), 4 izlaza hidraulike.
 
Kako ne mogu gledati kad sam na jd dobio subvenciju a na fergu nisam.Gledam kolko me na kraju izašao.Čuj nemoj računat subvenciju,koja glupost.Ja nigdje nisam napisao da kinezi nisu dobri ali nisu ni u rangu ovog traktora ma kakav on bio.Ima kod nas tih kineza koliko hoćeš,pogotovo u drugom dijelu bih i mogu ti reći da slabo koji još ide i radi.Nekima su jvarovi havarije na 200 300 sati a neki radi sitnice stoje po godinu jer je za dijelove katastrofa.Nađi još jednu državu u evropi gdje se prodaju ti traktori.Mahom su oni u donacijama poderanim državama kao naša.Kineske ni čarape.

- - - - - - - - - -

Pogledajte ove gore oglase što je rade postavio,svi su iz bih i to su sve traktori iz donacija.Nakon odrđenog perioda idu u prodaju a pitam se zašto,sigurno im ne trebaju.
 
Nazad
Vrh