FOTON

Traktor jako lepo izgleda , a siguram sam da još bolje i ide !
Ako budeš imao mogućnosti probaj da zameniš onu cev na izlazu iz filtera vazduha . Cev nebi smela da se tako sastavlja (pod 90) sa oštrim prelazom , to ekstrmno povećava otpore usisavanja .
 
sediste je u redu samo sto je malo popucalo na krajevima ali toi nije strasno a za ovu cev mislim da je u redu posto ima debelu cev za usisavanje i turbinu to nebi trebalo da smeta taj pravi ugao pod 90stepeni sto si reko jer kad pogledam neki john deere napr 5820 koji ima isto takav filter za vazduh pod takvim uglom i to je u redu i zetor ima povijene usisne cevi i vuce vazduh bez problema,tako da to nesmeta bitno je da usisna cev bude sto deblja da bi se vise vazduha moglo usisavati.
a ova razlika izmedju 804 i 824 je skoro ista mozda ima neke sitne razlike naprimer carraro prednji most ili sinhroniziran menjac,moj nema sinhro ali ide lako kao u autu a jedino mi smeta pomalo bucna kabina pa sam razmisljao da stavljam neku izolaciju ali to je dosta komplikovano, ali to nije tako strasno kad se ukljuci muzika motor skoro da se i necuje... :D
 
A čemu služe one dve ručke pored sedišta?
Jedna je ručna kočnica, a druga?...
 
Nije problem što je 90 stepeni nego što su "oštro" skretanje vareno . A u pravu si za prečnik cevi , bolje su savijane ili livene bez oštrih prelaza !
 
sad sam merio usisne cevi i imaju precnik od 75mm i posto ima turbinu on uvek nabije dovoljnu kolicinu vazduha i taj ostri ugao njemu nesmeta i radi bez problema ali me cudi da pojedini traktori sa turbo punjacem zvizde na auspuhu kad im se dodava ili oduzima gas ali na mom se slabo cuje, samo kad naslonim glavu blizu auspuha onda se cuje ali sve to zavisi dali ima neke blokade ili prigusivace u auspuhu pa se jedni cuju vise jedni manje kako zvizde turbine,ako bi imao direktnu izduvnu cev turbina bi se dobro cula,sta vi mislite?
 
phoenixfendt je napisao(la):
samo kad naslonim glavu blizu auspuha onda se cuje

Pazi na uši da ne budu reš pečene :haha:

a turbo motorima u suštini ne treba auspuh, dovoljna je cev i svakako da će se čuti turbina i biće bučniji traktor, više u kabini nego spolja
 
opasno opasno kao da ti je neka soba kad udjes ali neznam kako ide i kolika mu je cena u ovom stanju>:haha:?da ga imam zakacio bi plug kupio kg kobasica dva hleda kokakolu i na njivu 10 h voznje 1 spavanja 10 h voznje 1 spavanja nocu danju nebi stao samo bi tankirao bez stajanja znaci ma extra :D :D
 
ja mog fotona sada prodajem po povoljnoj ceni i kad ga prodam kupujem jaci traktor ali najverovatnije case jx 95
ako je neko zainteresovan nek se javi :ppozdrav:
 
30 posto jeftinije od novog fotona koji sada kosta oko 20000evra tako da ja za mog trazim 14000e i mogu reci da je traktor u odlicnom stanju ima samo 4 godine i nesto vise od 450 sati i sve radi super i nista se nekvari na njemu sve ispravno ima i klimu hladjenje grejanje i naravno muziku u kabini i ide 40kmh.pa ko je zainteresovan neka pise :ppozdrav:
 
Nudim u zamenu Belorusa 82.1 isto godište sa 2300 radnih sati uz tvoju doplatu. ::namigivanje::
 
sta ti bi menjao svog belarusa za mog fotona>?jeli branko?ali sorry meni trebaju pare u gotovini a ne da ga menjam za neki drugi traktor ili masinu pa mogu ga samo prodati po fixnoj ceni od 14000e i dobiti novac u kesu pa da mogu posle kupiti novog kejsa od 95ks
 
Ja nemenjam nista i ne prodajem nista , teram 539 i puca mi ... nema bolje masine od mog 539 mozete vi da pricate sta hocete i da hvalite sta hocete 539 je TATA za sve :haha: koji case , zetor , jd, rus itd , ko nije vozi 539 nezna staje masina ajd :ppozdrav:
 
ima i boljih traktora od tvog imt 539 za kojeg ja kazem da je za lakse poslove a za teske poslove poput oranja spremanja i vucu vagona nije, posto je lagan i slab a za teske poslove treba sto jaci traktor...vozio sam ja 539 ali imam dajca 4006 za lakse poslove a teske poslove Obavljam samo sa vecim traktorima...da se mi ipak vratimo na temu foton :ppozdrav: jel ima nekog zaiteresovanog za moj traktor?ako nekog nesto interesuje samo pisite :ppozdrav:
 
Sta je sad ? Da li sam ja badava trazio polovan Cejs. Neces vise polovan traktor sestak.
 
Ma nekazem da necu vise polovan case ali najpre moram da ga vidim kad cu sa tatom da idem negde u srbiju pa da svratim do coveka sto prodaje taj case pa da ga vidim ali izgleda da mu je cena dosta niska a on ga je u inostranstvu platio oko 7 8 hiljada evra + carina i porez i transport = 11000 + 1000evra da zaradi e eto to je 12000e i esto a ja sam na interenetu gledao te traktore i ako kosta do 10000evra ima on preko 10000sati sigurno a mozda i vise i cim ga kupis moras najpre generalnu da radis pa koje kakve opravke i to...nikad se nezna dali kupovinom polovnog traktora ne dobijes macku u dzaku i cale mi kaze da bi on najradije novog kupio koji ce me sluziti narednih 20 godina bez problema ali nowo je nowo a polovno samo polovno...
nekazem da su polovni traktori losi ali treba samo naci model koji je malo radio i u ocuvanom stanju kao npr sto je tvoj MF 3120 ...I ja da sad imam 50000evra kupio bi polovan fendt 512 iz 98g sa 6000sati ali cena im je jos dosta visoka pa o tome cu razmisljati verovatno za nekih 10 godina kad ukinu carine i udjemo u tu EU :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh