FOTON

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
Da li neko poseduje ovaj traktor i kakva su vasa iskustva sa njim ?
 
Kako si samo ti čuo za tu firmu, pošto ja realno prvi put čujem za nju. Mada kada se pogleda na Googlu ima dosta tekstova ali na engleskom. :sta:

Ima i njihov matični sajt, nije loš da se pogleda [url]www.foton-tractors.com[/url]. Mada to jeste marketing, i zato bi bilo dobro da nam neko malo to kaže svoga iskustva. :D
 
malo sam se raspitivao imaju kao i IMT licencu MF ista hidraulika Perkinsove motore mehanicki menjac 12/4 sa reduktorom
kabina sigurnosna sa klima uredjajem radiom sve u FOTON ili EUROPARD

foton f604 60 ks sa kabinom kosta oko 16.500 jevara!
 
moj instinkt kaze da to mozda i nije los traktor ali nije u potpunosti proveren kod nas mozda je i bolji od sadasnjeg IMT-a ko znA! ako dogura do 4000 sati ..... onda mozemo da pricamo ...
Jos uvek je kod nas to velika para da se kupuje neproveren traktor a jos plus sto gajimo animozitet prema kineskim stvarima...
 
ja posedujem traktor foton euroleopard 804 turbo iz 2004g to je ona prva serija, ima oko 500sati i nijedan kvar ima original perkinsov turbodiesel motor od 85ks menjac 16/8 kabinu sa ventilacijom muziku sa cd mp3 playerom lake komande i preglednu kabinu.Ja sam zadovoljan sa njime vuce trobrazdni vogel plug od 14 coli na dubini i do 30cm bez problema i setvospremac 3.2m, maximalna putna brzina mu je oko 40 km/h.
 
evo i slike mog traktora

traktor se pokazao kao dobar orac ore svaku zemju sa trobrazdnim plugom vogel noot i trosi od 8 za lakse oranje do 10 za teze oranje goriva po jutru ili 17 litara po hektaru na oko 1600 do 1800 obrtaja u miniti a ucinak je oko 55 minuta jutro ili 1.40 sati hektar, Motor je original PERKINS sa 4 cilindra sa turbinom i obrtnim momentom od 305nm pri 1600 obrtaja u minuti, menjac je 16/8 nije sinhro ali ide lako kao u automobilu,jedina mana mu je sto je kabina pomalo bucna al nije tiha kao zetorova mada je sve to u redu. sve to kinezi lepo naprave jer je ovaj traktor napravljen po licenci massey ferguson :D
 
mi kad smo u 2004g bili u agrovojvodini da kupimo ovaj traktor kostao je 14000evra posto tada jos nije bilo yebenog pdva a sada kosta sa pdvom 20000evra ::novac:: pa ako neko hoce da kupi neka kupi ovaj traktor ja mu preporucujem posto su traktori po mom misljenju bolji od rusa :D
ako neko hoce vise da sazna o ovim traktorima nek slobodno pita mene! :cao: :ppozdrav:
evo jos par slika ovog fotona :D ::traktor::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235675547[/time]_________________________________________________






Foton tractorpuller


_________________________________________________Post je spojen: [time]1235677386[/time]_________________________________________________
vredi pogledati :D
 
Kaži mi gde si pravio tablicu sa svojim imenom , kojeg je materijala ?
 
ovu tablicu sto imam u traktoru sa svojim imenom sam kupio na ns sajmu i pravljena je od metala ili aluminiuma neznam tacno,nego kad sam na sajmu kod nekog sto pravi tablice po zelji, trazio sam tablicu sa natpisom PHOENIX, i takvu nisu imali pa sam onda uzeo sa natpisom JANKO i kasnije otisao do stamparije da mi na obican papir velicine te tablice odstampa ime PHOENIX i to sam onda zalepio na tu tablicu i prekrio samolepljivom foliom i sada izgleda kao prava,i to mi se dopada...
 
cao bilo je neke greske na serveru pa forum nije radio 30 sati pa evo da ti kazem ovu tablicu je vrlo jednostavno napraviti samo na obican pleh ofarban na belo zelepis svoje ime i prekrijes folijom kao sto sam i ja uradio a za tog proizvodjaca neznam kako se zove i odakle je to moras na sajmu proveriti....ili napravi kao sto sam i ja to je vrlo jednostavno a nije skupo :D inace sam sam i muziku ugradio juce pa sada cepa ka disko
 
nego fenikse daj ti nama neke slike iznutra kontrolnu tablu ,rucice ,da vidimo malo unutrasnjost ,sediste ....itd itd ocemo sve slike ! POZ :ppozdrav: :cao:
 
evo i slika unutrasnjosti kabine i motora traktora foton euroleopard 804 turbo :ppozdrav:









evo i slike motora





_________________________________________________Post je spojen: [time]1236077812[/time]_________________________________________________
pogledajte :D i komentarisite :cao:
 
Nazad
Vrh