Boranija - Opšta tema

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
čuo sam da se u jednu hladnjaču u blizini boranija dovozi bez prestanka. I to je dovoze iz prilično udaljenih mesta. Koliko sam ja shvatio, niko iz bliže okoline nije sa njima sklopio ugovor o uslužnome uzgoju boranija. E dali su sa strane sklapali sa poljoprivrednicima ili samo sa PIK-ovima, ni to mi niko nije znao reći.

Ali da je obrađuju i pakuju u tri smene to sigurno znam, pa pretpostavljam da je u pitanju veća količina. Gledao sam malo po netu, ali se nepiše baš puno o uzgoju boranije. To me pomalo čudi, jer mi deluje kao isplativa. :sta:
 
Odg: Buranija - opšta tema

boranija. ne buranija.

Kako gde je nazivaju, a ovo za zalivanje ću se se baš još raspitati. Pazi kada je biraju u hladnjači u tri smene, jasno je danisu male količine u pitanju nego je mnogo ozbiljnija proizvodnja. A sa obzirom da će uskoro jesen, već se treba razmišljati šta će se sejati sledeće godine.
 
Odg: Buranija - opšta tema

Ljudi, ispričavam se što ne znam, ali ne znam što je to BURANIJA, ili BORANIJA. To kod nas sigurno ima drukčiji naziv, ali ja stvarno ne bih znao povezati što bi to bilo. Kad se već nešto tako masovno pakira, znači da ima prolaz na tržištu, a tu ima mjesta i za još jednog proizvođača :osmeh:
Ajde da vidimo znam li ja što o toj biljci :sta:
 
Odg: Buranija - opšta tema

A zapakovano ovako izgleda

Higlo

proizvodi_boranijazuta2.jpg


PIK Becej

boranija.jpg


Frikom

c130_p1581m.jpg


Yupik

6.jpg


Kao što se može videti, svi veći igrači imaju svoja pakovanja. U pitanju je blanširana boranija, kažu da je prodaju kao ludi.
 
Odg: Buranija - opšta tema

Heh, to je kod nas mahuna. Ima je žute, zelene, plosnate, okrugle, puterice...
Nekako je ove godine neisplativa, mala cijena..
Ja sam lani imao nešto malo za probu, plantaža... žuta široka. Evo par slikica
mahunahi4.jpg
mahunaranaes4.jpg
mahunauroduiu0.jpg
 
Odg: Buranija - opšta tema

Je, pa kad nejde kupus, moraš nešto imati za prodaju :ppozdrav:
Evo, sad svaki dan tržim papriku, nešto baburu, nešto rog. Do sada negdje oko 35 tona. Pomalo krumpir i krastavac, karfiol dolazi, kelj pri kraju i svaki dan nešto. Tko kaže da se na selu ne da živjeti. Pa ja svaki dan tučem bruto tisuću eura.
 
Odg: Buranija - opšta tema

Vidim da se gaji ova biljka, pa ako bi ste mogli reći nešto o procesu gajenja. Ono koji su predusevi dobri koji ne valjaju, kada se seje, koliko traje vegetacija. I naravno kako ide prodaja, to nam je ipak svima zanimljivo cuti. :cao:
 
Odg: Buranija - opšta tema

Pa ovako, ja bih mogao reči nešto o proizvodnji, budući da sam to ipak isprobao.
Ovako. Obrada bi se sastojala od duboke jesenske brazde, dovoljno 30 cm. U jesen bi bilo dobro zaorati 400-600 kg 7-20-30. U proljeće 300 kg 15-15-15 i frezanje. Izrada gredica i postavljanje folije i sistema kap po kap. Postavljanje oslonaca za mrežu visine 2 metra i postavljanje mreže. (vidljivo na slikama gore). Navodim agrotehnologiju za najintenzivniju proizvonju gdje je moguće dobiti prinos od 40 t na hektar.
Međuredni razmak je optimalan 1.5 metra, a u redu ovisi o sorti. Najranije 30 cm, a najkasnije čak i 1 metar u redu. U vegetaciji redovito navodnjavanje je najvažnije za redovan prinos, budući da mahuna voli puno vlage, i u tlu i u zraku. Dobro je ponekad i prihraniti, ali ne pretjerivati s dušikom jer bi mogao cvijet otpasti. Mahuna sama sakuplja dušik iz zraka tako da je bolja prihrana sa nekom kombinacijom npr. 10-10-30 ili slično.
Berba je obavezna dva puta tjedno jer prezreli, a samim time ne razvija nove cvjetove.
Ako kome mogu više pomoći, slobodno neka pita
 
Odg: Buranija - opšta tema

nešto mi tu nije logično. u 2 navrata pominješ bacanje "mešanih" đubriva kao prihranu u proleće.
P i K ako nije zaorano, skoro nikakvog efekta nema na tekuću sezonu jer je vrlo slabo pokretljivo u zemljištu i korenu je nedostupno.
 
Odg: Buranija - opšta tema

Sedmicu zaoreš u jesen, to je sasvim dostatno za cijelu slijedeću sezonu. Petnaesticu zafrezaš, dakle na dubinu od 20-25 cm. Kad napraviš gredicu visine 10 cm, imaš zonu od bar 30 cm dubine na kojoj se nalazi gnojivo. Dobro je znano da je petnaestica startno gnojivo (premda ga ja baš i ne cijenim posebno). Budući da cijelu sezonu navodnjavaš, gnojivo je dostupno, jer ima dovoljno vlage da profunkcionira. Sa kombinacijom 10-10-30 ideš u početku cvatnje da se potakne stvaranje još više cvjetova. Takvo gnojivo ja koristim od nizozemskog proizvođača scotts i vreča od 25 kg košta cca 55 eura. To je dovoljno za jednu prihranu na hektaru. Tjedno je dovoljno prihraniti jednom. Od svih vodotopivih gnojiva najviše mi se sviđa scotts. Efekt nakon prihrane je očigledan već nakon dva-tri dana. Naravno, ta prihrana nije nužna, te je samo pitanje prestiža želiš li imati sjajne i trajne plodove. Ja sam ove godine išao u povrće sa smanjenom osnovnom gnojidbom i povečanom prihranom putem fertirigacije. Potrošio sam nekih 500 kg takvih vodotopivih gnojiva i mogu reči da ne žalim ni kile.
 
Odg: Buranija - opšta tema

ovde se rotofreza slabo koristi. to sam smetnuo s uma.
nije u pitanju vlaga što se iskoristivosti tiče. jednostavno, ako đubrivo nije uneto na dubinu od 20-25, koren ne može da ga dohvati. možeš zalivati baskonačno, ali će se P i K pomeriti za milimetar po sezoni.
 
Odg: Buranija - opšta tema

znam, zato ja radim gredice, tako da dobijem što viši profil tla u kojem se nalazi hranjivo
 
Odg: Buranija - opšta tema

Nisam znao da ima ova tema. Novii je spomenuo da u Apatinu rade boraniju u tri smene. Ja sam radio u toj hladnjaci (samo u Somboru, isti je vlasnik) celo leto 2007. Boranija je stizala iz firme AgroNovakov iz Zablja. Ljudi imaju boraniju na 250kj (2007 god), sad verovatno i na vise. Berba se vrsi kombajnom neke holandske marke, ploeger http://www.ploeger.com/ Sve se radi masinski. Prinos je koliko sam saznao od vozaca koji su vozili oko 10-12t/kj. 2007me je cena bila oko 35 dinara. Roba im je bila odlicna. Pravili smo dva tipa proizvoda od boranije. Prvi blansiranje, pa potom punjenje u konzerve od 1kg i 5kg,kuvanje u autoklavu. Drugi tip je samo blago blansiranje i potom duboko zamrzavanje na -40 stepeni i pakovanje u dzakove za frikom, pik becej... Radili smo zelenu i zutu u odnosu 80% prema 20%.
Najvise smo radili usluzno za Podravku. I sad u prodavnicama Podravkina boranija, grasak, kukuruz seceras, cvekla, mesana salata... je proizvedena u Apatinu ili Somboru. 90% robe je islo za Rusiju, ostalo za domace trziste i nesto malo za okolne zemlje.

Sve u svemu cini mi se dobar posao, samo su ulaganje ogromna. Zalivni sistem obavezan, plus specijalni kombajn. Mislim da kombajn ploeger kosta oko 350k evra koliko se secam. Inace je jako dobar predusev za bilo sta, jer je kao i soja, pasulj mahunarka pa ostavlja dosta azota u zemlji.
 
Odg: Buranija - opšta tema

Тако је синко,боранија је врло исплатива биљка и тамо код тебе би требало да буде и боље него у Жабљу.
Сорти има јако много за различите намене у исхрани и за различите начине обраде и спремања хране и за конзервирање.
На жалост код нас оне квалитетније и приносније нису нешто заступљене.Мој лични утисак је да озбиљне семенске куће с оне стране плота из неког њима знаног разлога не стављају нам на располагање то за нас право семе.Да их имамо из места би их претекли.
 
Odg: Buranija - opšta tema

Jeste isplativa, ali je branje najveci problem. Bez kombajna nema sta da se prica, a za kombajn treba velika povrsina. Inace u Srbiji ima 3 ploegera. Jedan ima Pik Becej, drugi Frikom (Agrokor) i treci AgroNovakov Zabalj. Pitao sam ih te 2007 koliko bi kostao najam kombajna. Rekli su mi da nema cene za to jer imaju mnogo svoje i nepada im na pamet da rade usluzno. Nisam se raspitivao da li ima neki manji kombajn za to tipa Guaressi za repu?
 
Odg: Buranija - opšta tema

posto sam pocetnik , a hteo bi da zasadim boraniju u basti za svoje potrebe , voleo bih kad bi mi napisali koje sorte od tih penjacica da potrazim
 
Odg: Buranija - opšta tema

doc holiday je napisao(la):
posto sam pocetnik , a hteo bi da zasadim boraniju u basti za svoje potrebe , voleo bih kad bi mi napisali koje sorte od tih penjacica da potrazim
najpoznatija je JERUSALIMKA ali postoje i neke italijanske sorte koje ima kod nas u prodaji.Inace sve penjacice kod nas su od domaceg semena koje se ostavlja tj reprodukuje sam proizvodjac
 
Nazad
Vrh