Landini

Ima li gde otpad, treba mi kardansko vratilo, da stavim na rakovicu 65, da ubrzam kardan.
 
Ma nisu, orao mi je jednom poznanik sa Fiat 10000 sa trobrazdnom obrtačem, on je iste veličine kao i Landini 10000, bez problema je radio na parceli od 5 duluma. Oni jestu dosta veliki jer imaju 6 cilindara ali 8500 bi bio taman, 4 cilindra i 80KS. Komšija ima Landini 8880 koji je identičan po snazi, motoru i veličini samo ima drugačiju haubu i radi parcele i manje od mojih. Nije to toliko ni veličina bitna, npr. mom Zetoru treba 10.2 metara da se okrene a Landiniju od 100KS treba 11m a duži je 80cm. Nervira me Zetor zbog ajnšlaga a i treba mi veći traktor zbog dubokog oranja, kod mene ako ne uzoreš bar 30cm a udari suša nemaš šta obrati, to se pokazalo u zadnjih par godina kao 100% važeće pravilo.
 
Kolega mi ima Landini 7550 vec duze vrijeme,pa sigurno 10godina ako ne i vise,perkins motor,dosta dijelova odgovara od imt-a,nisu potrosaci,moj glas ide za 8500,bolje ces iskoristiti 8500 nego 10000.
 
sve je to meni jasno,ali 8500 ce moci da radi sa prikljucima koje vec imas dok to sa 100 nije bas izvodivo,odnosno izvodivo je ali tade se vec dovodi u pitanje isplativost takvog posal,jer ogromni su gubitci ako se pravilno ne agregatira prikljucna masina sa traktorom.Uostalom ti najbolje znas svoje potrebe,ako imas novac kupi ono sto zelis,ono sto je sigurn jeste da ako kupis bilo koji od ova 2 traktora neces pogrijesiti,vjerovatno sto se tices ovog 8500 pucas na onog i celic-a sto je nedavno stigao iz ch,odlicna masina.
 
Sve si u pravu, i ja tako mislim svakako, um govori jedno a srce bi 10000 :)

Interesuje me baš taj 8500 ali nema vrata na kabini, to mu ej veliki minus. Paše mi i veličina i snaga ali to sa vratima je baš bezveze.
 
nekad sam pito za cijenu i ako se ne varam da mi je odgovorio 23 ili 26. nemoj me drzat za rijec. ali vrijedi pitat.
 
22 je cjena za ovaj stroj i ima utovarivac,sta mislite kako bi se ponasao ovaj traktor sa kamionskom prikolicom i nekih 12-13t tereta, uzimajuci u obzir da nema kompresor i da ima prednje kocenje
 
Imao sam ja takvog istog. Nisam bio bas zadovoljan, ali eto. Sad imam Fiata F110 i razlika je kao **greška i oko. Sa istim prikljuccima je ista potrosnja. Jedino sto kod mene nije imao prednje diskove, to je dobra stvar. Ako mu je ta cijena sa utovarivacem onda nije puno za njega.

Sto se tice prikolice obavezno kocenje na prikolici da imas.
 
jel mozes kolega podijelit sa nama zbog cega si bio nezadovoljan ovim modelom?
 
cudno, komsija vozi 6500 ako se ne varam, jedno 10ak godina. nije se puno kvario i sto se kvarilo nikad nije zakuko na cijenu dijelova. a sumu radi, ponekad uzore nesto i potanjira.
 
Nazad
Vrh