Landini

Ja radim na gazdinstvu na kom sam zatekao 15-ak Landinija,sto Giblija sto Ledzenda. Posto nisam traktorista ne mogu nista da pricam o kvalitetu,udobnosti,izdrzljivosti...ali znam da su prebacili rok upotrebe i da i dalje normalno rade.

XD ?? ali zato ja jesam ,a kombinat je jedno a privatnik drugo .Traktor je extra ,a nase su serije daleko iza ovih ddosta toga se promenilo...
 
image118.jpg
image119.jpg
image120.jpg


dedina ponova....traktor je u fullu..:DDD
 
znam,kupuje nove vece V tanjirace i trobrazni plug kozarska dubica...ove su mu ostale od rakovice 65...:D nju je prodao arapima za 9000 km...imala samo 2300 sati,kao nova a 90 i neko godiste....
 
heh punoo 30 000e.a od opreme ti ne bih znao reci nisam ga ni zagledao puno,nisam imao vremena,znam da ima vrlo malo elektronike u sebi sto je dobro po meni..znam da ima klimu..
 
nije.msm da izlazi 34 000 km kad se odbije,ali morao je da uplati punu cenu pa sad ceka povrat i ko zna kad ce ga dobiti..a kod nas na ruse je odmah odbijen podsticaj,a iskreno lepo je ovo i sve.ali mi je nekako mekan,ipak sam ja vise za sovjete.:D
 
Vreme ce pokazati daleko je to od istine da je mekan ,zilav je to traktor brz okretan samo malo da je duzi.U kombinatu svaki ima po 16 000 sati min jos idu rade kao besni uz najminimalnija ulaganja ,malo su im problematicne sajle za napred nazad i tu kugle i jabucice ako imas neki poso gde bi iso stalno napred nazad poput gazenja silaze ,utovarivac itd imo bi problema namenjo bi se njih ali nije to nista strasno.Motori su im s obzirom na velicinu mali zvrk ali ima dosta snage .Malo su im i menjaci meksi ali to je kod nas bio slucaj posto smo sa njima vukli zmajeve vagonke i tehnostrojeve a nismo imali vazdusne instalacije a tovareno je u njih po 11-12 000 kg plus masa prikolice i posle kad treba da se stane belaj koci menjacem i motorom sto naravno nije bilo ni malo pametno i skratilo im je radni vek.Kad su bili noviji cepo je sa kuhnovim trobraznim plugom samo da zuji ,tu prikolicu punu tereta npr na nadvoznjak izvuce 4 transportnom 43-44 km na sat da neoseti itd jako mali potrosaci goriva jaki na kardanu ,dosta udobno sediste pregledan traktor itd
 
daleko od toga da je kazem da je los.traktor je udoban,unutra se ne cuje nista,rucice su na dobrom mestu,brz...ali ja nekako volim ruse i to ti je,znam ja da je ovaj traktor dosta bolji,al volim pa sta cu..:DDDD svako ima pravo na to..:DDDDD:ppozdrav:
 
Kakav je traktor Landini Mistral 50 sto se tice oranja, tanjiranja, kosenja. Svega sto nema veze sa vocarstvom. Moze li da radi iste poslove kao imt 549 posto ime je snaga cini mi se ista.
 
Poznajem četiri vlasnika tog traktora koji rade sve te navedene poslove sa njim još plus i voćarstvo i nikakvih problema nisu imalu.Ali znam i dvojicu koji su imali ozbiljnih proglema sa ovim traktorom jedan od njih je i naš član slav pa najbolje njemu da se obratiš a možeš i da prelistaš malo unazad ima slika šta se njemu desilo.Drugi traktor koji je imao problema, stradao mu je jedan sinhron u menjaču i kompletno kvačilo.Moje mišljenje je da je ovaj traktor dosta snažan ali i sa dosta nežnim menjačem.

- - - - - - - - - -

Današnji posao Mitos 110

f1f96w.jpg

mrw7ph.jpg

2mpgdav.jpg

28mhqo.jpg

pqf44.jpg
 
Al je skup Mistral 50. Osnovni model bez kabine 19550 evra bez PDV a od 20 %. Vredi li taj traktor toliko?
 
Pozdrav,

dosta sam odsutan u poslednje vreme pa evo tek sada mogu da vam (ti) odgovorim.

Idem redom kako su i postavljana pitanja:

Landini Mistral 50 ore dosta fino, ja sam prošle i ove godine po jako sušnom vremenu imao dubinu jednobraznim plugom do a možda i malo preko 30ak cm, ostali poslovi koje si nabrojao su mnogo lakši tako da ih radi vrlo lako. Jako se lagano upravlja njime i upravljanje je laganije nego upravljanje automobilom. Mi imamo model sa kabinom a ako ga porediš sa 549 ne mogu ti tačno reći ali mislim da je što se oranja tiče tu negde. Jako je lagan, ne znam kolika je razlika u težini u odnosu na 549, ali se dubina oranja postiže solidno. Problem je bar kod nas to što ručicu za dubinu oranja nismo uspeli da koristimo na dovoljno dobar način tako da nam je neophodan točak prilikom oranja. Naš model je iz 2007. godine. Na uvratinama je odličan jer je kratak i jako lagano se okrene na malom prostoru. U kabini nemamo klimu, samo ventilator, i to zna preko leta da bude problem preko dana.

Ako zatreba još nešto javi se a i što se tiče majstora, delova i svega ostalog, ja ću odgovoriti kada budem mogao, može se desiti da malo kasnim ali trenutno nisam u mogućnosti drugačije, viša sila. Voleo bih da sam ja imao koga da upitam mnogo puta pa ću se truditi da pomognem kad god budem u mogućnosti.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh