Landini

 
U Mađarskoj pdv je 25 ili 27% podigli zbog krize, "tol" znaći "od" 35500 € kod njih za tu cenu dobija se dosta opreme kompresor 2+1,klima ,tegovi ,automatska poteznica, 4 para izvoda, ELS, spoljna komanda hidraulike(mehanično)....ili ako se opredeli za powershift i Landtronic to diže cenu...
 
upoznao sam gospodina. on ima svoj nacin rada i ja to postujem ali sto ga itlijani trpe,sto ne promene firmu ako sa ovom ne ide. pre euromakine neka firma iz bg je bila zastupnik za landine?
 
Sad planiraju da promene kao što sam rekao pregovaraju sa Jugometalom.Taj iz BG AgroPrem odavno ne prodaje, zvao ih je moj tata pre neki dan i kažu da nemaju interes više to da rade.Oni su radili kad je PKB kupovao Landinija i posle tog još samo kratko.
 
i treba neko ozbiljan da preuzme taj posao zato sto ima puno prostora na nasim poljima za takve masine kao sto je Landini.
 
Loše se pokazali pa su izbačeni.Na nekoliko traktora se desilo da ispadne osigurač na zupčaniku razvoda pa stane uljna pumpa i zariba motor.
 
Ni četvrtaci(EURO 3) nisu baš nešto,pisao sam u temi Claas o njima,zbog bregaste osovine.To je isti motor ko u Axosu.:ppozdrav:
 
Kao sto je vec napisao kolega ,koliko ljudi pricali da su mekani i da je riknjavalo owo ili ono mislim da stvarno za privatnika je jako dobar traktor jednostavan za odrzavanje solidno udoban,ne veliki potrosac ako ocenjujemo od 5 do 10 jaka 8 sto se tice giblija od navodnih 100 ks mada mu to nije realna snaga!A sto se tice legenda 160 ima dosta nedostataka i nebi ga licno po mom misljenju preporucio nikom,njemu bi dao slabasnu 7. Mozda vi imate drugacija iskustva.
 
Ne znam da li su iz PKB-a počeli da prodaju te Legende, al ono što je izašlo iz Agroživa to je katastrofa koliko su urnisani, a najgore od svega je što su im smanjivali radne sate pa se ljudi zaletali i kupovali traktore sa po 4-5000 sati a oni realno imali preko 10000 sati.Jel ste imali u PKB-u problem sa motorima?
 
Sad cu ti reci za nase legende na gazdinstvu 7 juli nema ni jedan preko 5-6 000 sati radjeni su i motori i menjaci ,hidraulik tj.razvodnici x puta tandem pumpe x puta samo sto ljudi nisu zavrsili u kanalu samo iz cista mira cepi pumpa i ostane krs bez volana ,mislim da je to ubedlljiwo najgori landinov model !Motori su na jadvite jade dovukli na 3 500-4 500 menjaci su tj six poweri su vrisnuli mnogo mnogo ranije vratila od prednjih vuca,prednji mostovi... da nenabrajam vise krs nad krsevima fijat je za njih bio cale imamo jednog necete verovati preko 25 000 sati nacuko rasturili motor samo par karika puklo hilzne netaknute radilica fabricka .. da neduzim imamo jednog rashodovanog legenda i 3 kao ispravna vuku samo senazu ,jedva u silazi se napate swi sa njima da nepricam za prevoz zrna dusu da ispusti dok dovuce dve prikolice sa tacke a na tacku b bezite od toga,da nenavodim kojekakve primere.Ove godine se prodaju i oni i gibliji .Da imam kesa i kad bi prodavali pojedinacno kupio bih jednog giblija za sve moguce poslove da zavrsi .
 
Tako je verovatno i sa ovima iz Agroživa samo su malo skarabudženi i na prodaju.To je kao što kažeš verovatno najgora serija koju su napravili, pošto im je to prelaz od Massey-a ka ovim novim serijama(Landpover i Seria 7) i tu su karabudžili svašta i filozofirali mnogo zato su i tako prošli.

---------- Poruka napisana u 20:14 ---------- Prethodna poruka je at 20:10 ----------

Šta je to gibli?

2u47hp1.jpg
 
Eto to je model ghibli 100 ks 70 motor plus 30 turbina i nije mu najrealnijih 100 ali ok ,mane su mu eto ti amortizercici na vratima malo te brave od vrata,metak na kvacilu od kardana,taj elektro ventil od prednje vuce dole je na nezgodnom mestu pa hoce korov da otkine zice i vise mana nema ali ozb . Kod nas ove masincine vuku zmajeve vagonke u koje se tovarilo po 12-13 ooo tereta plus tara i tera ko kad stigne, kad krene sezona negase se po 24 sata od 24 sata nek imaju po 2 sata odmora i tako u krug imaju od 11-13000 r.c sa g.o na nekih 5-8 000 kako koji je stizo mada ima jos par gde nista nije radjeno a imaju skoro 11 000 .Jako dobar traktor,pricacemo narednih dana jos o njima ja se nadam .

---------- Poruka napisana u 20:30 ---------- Prethodna poruka je at 20:28 ----------

Odlazi poneka sajla od kvacila i jabucice od bocne sajle za napred nazad ali najvise od neadekvatnog rukovanja.
 
Kod nas u Temerinu ima 4 Landpower-a 1, 125 KS ostala 3 165KS i 1 Ghibli, mogu reći da do sad bez većih kvarova, neki blizu 3000 rč da napominjem da su svi sa sinhroniziranim menjačem,(nije powershift)...
 
Mislim da nemoze da se poredi sa rusom 820 i 920 tu su negde,ali je mnogo udobniji zvucno izolovaniji mislim da je bolji .Kabina izdignuta !!!Neznam koje su razlike u cenama mozda cu da pogresim ali oko 5 000 e ??????
 
Da, jeste u pravu sremac88 da je Jugometal uzeo zastupništvo za Landini traktore. Al ne preko firme SACAT iz Trsta već direktno.
Tako da će uskoro biti Landini traktora da se vide uživo. :osmeh:
 
simke82@

Onda možemo očekivati Landini traktore na placu Jugometala u Temerinu?
 
Nazad
Vrh