Landini

Perhane, idi u Nives u Bijeljini, oni rade sve moguće lamele, čak i keramičke (mislim na one pločice, valjda su od neke keramike ili nekog drugog sinterovanog materijala). Bitno je samo da je "metalni" dio spojnice dobar tj. da nije nešto polomljeno ili iskidano. Ako je negdje pukla neka od zakovica i to se može riješiti lako kod njih, bitno je samo da nema teških mehaničkih oštećenja. Kada sam zadnji put bio kod njih (radio kočnice na 539) pitao sam koliko košta keramička spojnica za traktor od 65KS (mislio sam da je kod mene na Hurlimanu takva ali nije, "obična" je pitao sam informativno) i rekli su da bi bila oko 500-600KM (250-300E). Kod tebe se sigurno radi o keramičkoj spojnici

http://hars.com.tr/gr/urun_detay.asp?urunid=149

tako da ni zakivanje novih pločica neće biti jeftino ali će sigurno biti najmanje dvostruko jeftinije od nove.


 
Hvala vam na informacijama. Oticu tamo pa cu vidjet mada nisam planirao odmah to radit jer se ovo ne desava cesto. Ne znam vidicu sta mi je ciniti.
 
kod mene na mf-u 3080 isto tako zaskripi kada u vecoj brzini krecem s mjesta. dobio sam savjet da se ne zamaram time dok se ne javljaju neki drugi problemi. keramicka je lamela pa ona zaskripi dok proklizi.
znam za jednog novog zetora forterru kojemu isto tako zaskripi prilikom kretanja s mjesta u vecoj brzini. tako da pretpostavljam da je to vise manje normalna stvar?
jedino ovo drugo sto kazes u voznji da hoce isto tako se cut te smrad dok nesto radis ne zvuci bas najbolje..
 
To sto se u voznji se cuje kad malo brze pustim kvacilo je zato sto je razlika izmedju 3 i 4 vrlo velika pa se treba malo vise bolje zaletiti da se ne bi culo to. A ovo sto smrdi kad meljem kukuruz to se samo desi kad mu ne dam puno gasa jer radim na 1000 o-kardana pa mi ne treba puno gasa zbog ciklona sto meljem sa njim jer na njemu pise max 540 obrt. Ali kad mu dam dobar gas onda ne smrdi nista.
 
Ulje menjaca i diferencijala za Mistral

Mistral 50 u uputstvu za održavanje ima preporučeno ulje za menjač i diferencijal (jedan čep za nalivanje) Agrolube Sincros/C. Ne mogu da pronadjem nikakve informacije o tom ulju a specifikacije koje je potrebno da ispunjava su: API GL-4, MF M1135 a viskozitet na 100 stepeni je 10,5. Sa specifikacijama i vrlo sličnog viskoziteta je Sunoco Altrax B ali ga ima u katalogu a nemaju ga u prodaji. Majstor preporučuje Utto 10-30 ulje ali bih voleo da pronađem ulje koje ispunjava sve uslove.

Imate li ideju šta mogu koristiti.
 
Poslednja izmena:
Za naše tržište fabrika je odobrila da se koristi Valvoline Unitac 80W ulje za transmisiju i zadnji most.To ulje koje je navedeno u uputstvu za rukovanje i održavanje kod nas ne može da se nađe, a ovo Valvoline ulje odgovara ulju koje fabrika traži i preporučuje.
 
Hvala ti još jednom a pošto već znaš sve te podatke pitao bih te i za ulje za prednji most i za motorno ulje jer navedena ulja u uputstvu se ne mogu ovde kod nas nabaviti.
 
Za motor od Valvoline ulja ide Premium Blue 15W-40 a za prednji most Valvoline High Performance Gear Oil 85W-140.
[h=2][/h]
 
Axial - Baja,Madjarska

kp-098.jpg

kp-099.jpg

kp-101.jpg
 
Molio bih one koji imaju Landini Mistral 50 ili neki model iz te serije da razmenimo iskustva oko korišćenja ručica za oruđa koja se kače u tri tačke (plug, kultivator ili tiler kako ga ko već zove, tanjirača ...). Imamo konstantne probleme oko kontrole dubine. Traktor je 2007. godište.

Naime, postoje dve ručice:
1. Position control
2. Draft control ( kontrola dubine )

Kako mi razumemo uputstvo kada se koristi plug, kultivator i slična oruđa Ručica 1 je potrebno da je u gornjem položaju a upravljanje oruđem se radi pomoću ručice 2. Međutim oruđe kod nas ide gore-dole samo pomoću ručice 1 ali je tada oruđe u radu uglavnom preduboko u zemlji i to traktor ne može dobro da vuče.

Svaka pomoć je dobro došla.
 
Poslednja izmena:
@Slav
laicki objasnjeno :
position-kontrolise polozaj orudja(gore, dole)
draft-kada je rucica position dole vrsi fino podesavenje
 
Da, tako smo i mi to tumačili, ali pomerajući ručicu draft ne primećujemo nikakve promene što se tiče dubine oruđa u zemlji.

Imate li Vi taj traktor ili to tumačite na osnovu iskustva s drugim traktorima?
 
Nemam ga ja , ima jedan moj sused koji radi u vocarstvu s njim i on mi je ukratko preko tel. objasnio.
 
Hvala u svakom slučaju na pomoći, ako nije problem da nam pošaljete njegov br tel pa da pokušamo u direktnom kontaktu da zaključimo da li je kvar u pitanju ili to jednostavno tako radi. I kod nas se koristi u voćarstvu takođe. Pozdrav i još jednom hvala
 
Imam LANDINI MARK2 sa perkinsovim motorom,nije duplak,menjac sa tri stepena redukcije.Ko moze da mi kaze nesto o njemu,koliko ima KS,kakav je u oranju,koje plugove vuce,gde ima delova za njega...
Unapred hvala.
 
^kakvo imate misljenje o Landini LandPower 135? Cena mu je oko 45K eur +PDV. S kojim drugim brendom bi se mogao porediti? Kakav je u poredjenju sa Belorus 1221.3 (136KS) koji kosta oko 10K eur manje?
 
Nazad
Vrh