Sejanje soje sejalicom Panonija Becker

Da li neko ima ploce za sejanje suncokreta ili kako da sejem suncokret sa kukuruznim. Mislim da ovi u NS nisu normalni za 150e za plocu i izbijac
 
......kako da sejem suncokret sa kukuruznim....
Malo smanjiš obrtaje i okreneš ovaj "leptir" za 180 stepena, ako je seme sitno zna da propadne kroz ploče ili da ga izbijač lomi. Sve u svemu nije problem sijati ovako.


mpsHQ1P.jpg
 
Ja okrenem i leptire i smanjim pritisak. Al opet mi je jako malo semena posejala... Seme KWS Barolo.
 
Oprostite što dižem temu nakon ovoliko vremena,ali imamo sijačicu becker aeromat 2 i ako netko ima manual,ili kakav savjet o održavanju ili podešavanju sijačice bio bih zahvalan..
 
Kako provjeriti dali Bekerica ispravno sadi, pošto ona nema prozorcica poput olt i slicne?

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 
Treba mi mala pomoć oko sejalice becker,menjao sam ležajeve na turbini zatim sam je sklopio i vratio na mašinu i nisam mogao da je pokrenem, kao da turbina nije u odgovarajućem položaju. Da li je neko imao slično iskustvo?

Poslato sa AMN-LX9 pomoću Tapatoka
 
@marko1984
Pre sledećeg, prvo dobro pogledaj da li ti je sve dobro naleglo, da li obe strane spoljnjeg tela turbine idealno leže jedna na drugoj, da li su svi zavrtnji podjednako dotegnuti.. Ne sme ništa da bude ukošeno, i da se koristi sila prilikom montaže. Zazor izmedju peraja turbine i tela je vrlo mali, tako da svako odstupanje pravi problem. Proveri sve maskimalno. Ako ne pomaže, onda je ovo ispod.
Verovatno da nisu samo ležajevi bili problem, već kada oni stradaju hoće da se provrte u aluminijumskom kućištu pa dodje do "otvaranja" veće rupe u ležištu i gubljenja centriranja. Zapravo kraci turbine nalegnu na spoljno telo kada se zategne remen.
Rešenje je da dobar strugar ubaci - piksnuje čelične umetke. Izvadi nešto aluminijuma, napravi piksne, i po sistemu toplo - hladno ubaci nova ležišta za ležajeve u aluminijumsko telo turbine.
Novi ležajevi takodje moraju biti visoke kategorije kvaliteta sposobni da izdrže velike obrtaje. Nikako kineski i jeftini.
 
Nazad
Vrh