Sejanje soje sejalicom Panonija Becker

Nema kod mene te nalepnice, samo parce, ogulila se..
Pocerina imam ja skenirano kompletno uputstvo za Bekericu, mogu ti poslati na mejl. Postavicu u downlod sekciju na forumu kad budem imao preko 30 poruka. Sve sto je rekao panonstib je apsolutno tacno, upravo zbog toga je bekerica izasla na los glas ali kada se procita uputstvo i ispostuje sve sto je rekao panonstib bekerica radi odlican posao. Mislim da je simke82 napisao broj u ovoj temi generalnog zastupnika Ino Brezice gde mozes naci rezervne delove za bekericu. Najpre bih ti preporucio da proveris шобе (pisem sa mob pa mogu samo cirilicom ali da ne pomislis da mislim na deo kuce) ako ne znas sta je to, pisano je na forumu ranije slikacu ti na mojoj pa cu ti poslati.
 
Danas
dscn0142.jpg
stigle dizne za Beckericu ali na novima ima rupa sa strane dok na originalnim njenim prvim diznama te rupe nema?
dscn0140.jpg


- - - - - - - - - -

Moze li objasnjenje ako ko zna za cega ce ta rupa sa strane inace je 5mm?

- - - - - - - - - -

----------------------

- - - - - - - - - -

------------------
 
Danas
dscn0142.jpg
stigle dizne za Beckericu ali na novima ima rupa sa strane dok na originalnim njenim prvim diznama te rupe nema?
dscn0140.jpg


- - - - - - - - - -

Moze li objasnjenje ako ko zna za cega ce ta rupa sa strane inace je 5mm?

- - - - - - - - - -

----------------------

- - - - - - - - - -

------------------

Tomo i ja sam kupio nove dizne (sobe) pre par godina, od orginalnog uvoznika delova. Dobro su se pokazale i ta rupa ne treba da te brine. Koristi tabelu iz uputstva da vidis kojim radnim pritiskom treba da radis za seme koje sejes. Po mojoj logici rupa je tu da kompenzuje nagle promene na noznom gasu koje mogu da izazovu da seme bude oduvano iz ploce. Pocerina mislim da su izmedju 300 i 500 din, imas onaj broj par strana nazad pa pozovi, zar nisi rekao da su menjane, ja cu za druga uzimati od nedelje pa javi ako ti treba.
 
Nove su stavljene na sejalicu, ali pitam cisto informativno...
Ne znam jel ti stigla poruka juce... Juce prepodne sam dobio uputstvo, hvala...
Inace pogledao sam manometar, u BAR-ima je...
 
Nove su stavljene na sejalicu, ali pitam cisto informativno...
Ne znam jel ti stigla poruka juce... Juce prepodne sam dobio uputstvo, hvala...

Jeste stigla je, bio u frci pa nisam stigao odmah da odgovorim a posle zaboravio. Nisam stigao da ga ukoricim, to mozes i sam 100 din u nekoj kopirnici.

Pobao sam da postavim uputstvo u dowload sekciju na forumu, trebace jos nekom ali ne dozvoljava mi forum ako moze neko da mi pojasni zasto, jel nemam dovoljan broj postova ili...
 
Posto su te dizne ?
Dizne su 400din.komad a narucio sam ih iz Novoga Sada!

- - - - - - - - - -

Tomo i ja sam kupio nove dizne (sobe) pre par godina, od orginalnog uvoznika delova. Dobro su se pokazale i ta rupa ne treba da te brine. Koristi tabelu iz uputstva da vidis kojim radnim pritiskom treba da radis za seme koje sejes. Po mojoj logici rupa je tu da kompenzuje nagle promene na noznom gasu koje mogu da izazovu da seme bude oduvano iz ploce. Pocerina mislim da su izmedju 300 i 500 din, imas onaj broj par strana nazad pa pozovi, zar nisi rekao da su menjane, ja cu za druga uzimati od nedelje pa javi ako ti treba.
Hvala na pojasnjenju mene najvise bunilo to sto na njenim originalnim toga nema,a najveci mi je problem sto nemam uputstvo od nje pa ako moze bio bi ti zahvalan da mi posaljes na PP pa cu ga ja iskopirtati!:ppozdrav:
 
Jeste stigla je, bio u frci pa nisam stigao odmah da odgovorim a posle zaboravio. Nisam stigao da ga ukoricim, to mozes i sam 100 din u nekoj kopirnici.

Pobao sam da postavim uputstvo u dowload sekciju na forumu, trebace jos nekom ali ne dozvoljava mi forum ako moze neko da mi pojasni zasto, jel nemam dovoljan broj postova ili...

Ma ukoricicu ja, dovoljno je sto si mi odstampao...:ppozdrav:
 
Dizne su 400din.komad a narucio sam ih iz Novoga Sada!

- - - - - - - - - -


Hvala na pojasnjenju mene najvise bunilo to sto na njenim originalnim toga nema,a najveci mi je problem sto nemam uputstvo od nje pa ako moze bio bi ti zahvalan da mi posaljes na PP pa cu ga ja iskopirtati!:ppozdrav:

Nema problema, sad cu da ti posaljem link za download,mada mi nije jasno sto ne mogu da postavim u download sekciji.
 
Danas
dscn0142.jpg
stigle dizne za Beckericu ali na novima ima rupa sa strane dok na originalnim njenim prvim diznama te rupe nema?
dscn0140.jpg


- - - - - - - - - -

Moze li objasnjenje ako ko zna za cega ce ta rupa sa strane inace je 5mm?

- - - - - - - - - -

----------------------

- - - - - - - - - -

------------------


Rupa je za precizniju setvu.
 
Ja sam uzeo jednu garnituru plasticnih u N.Sadu al kad sam ih postavio nemogu da ispiruju zrna nego ispada po 3 do 4 zrna,jednostavno neradi sa tim diznama pa sam vratio stare od alum. i radi samo sto mi je na jednoj bilo ispalo onaj mali komadic na vrhu dizne pa je znalo da se zavuce u diznu komadic sjemena pa je zezalo al sad mi je jedan majstor to sredio i radi ok, na ovim alum.nema rupe stim kad sam ih uporedio plasticne su bile malkice duze od originala e pa sad dali je uzrok u tome neznam,uglavnom eno ih skupljaju prasinu.
 
Ja sam uzeo jednu garnituru plasticnih u N.Sadu al kad sam ih postavio nemogu da ispiruju zrna nego ispada po 3 do 4 zrna,jednostavno neradi sa tim diznama pa sam vratio stare od alum. i radi samo sto mi je na jednoj bilo ispalo onaj mali komadic na vrhu dizne pa je znalo da se zavuce u diznu komadic sjemena pa je zezalo al sad mi je jedan majstor to sredio i radi ok, na ovim alum.nema rupe stim kad sam ih uporedio plasticne su bile malkice duze od originala e pa sad dali je uzrok u tome neznam,uglavnom eno ih skupljaju prasinu.

Moje nove rade savrseno, od kako sam ih promenio masina bolje seje jer su stare plasticne bile ostecene na vrhu, kojim radnim pritiskom sejes? Da li je masina dobro izdihtovana, ja sam video da je jedan komsija okrenuo sobe naopako. Ako je masina dobro izdihtovana, sobe pravilno postavljene (treba da postoji dihtung ispod sobe koji je deo onog koji ide ispod kutije i iznad nje, vidi se uuputstvu koje sam okacio strana 36 pozicije 16 i 36) i ako radis sa pritiskom koji je adekvatan velicini obliku i masi semena ( stana 11 slika 16) to nebi smelo da se desava da baca po nekoliko zrna.
 
Nazad
Vrh