Sejanje soje sejalicom Panonija Becker

@Simke ja sam te ploceo odavno video ali nikako da vidim uzivo u njivi neku prezentaciju I da naloze po gasu bekericu 8km/h sa ovim semenom koje nama daju po zadrugama da vidim kako ce sejati.
 
@Simke ja sam te ploceo odavno video ali nikako da vidim uzivo u njivi neku prezentaciju I da naloze po gasu bekericu 8km/h sa ovim semenom koje nama daju po zadrugama da vidim kako ce sejati.

Pa ja znam par njih koji imaju te ploče. Ako si zainteresovan mogu videti da nekako dođem do njihovih brojeva pa da vidiš uživo.
 
Ne moras se cimati, ja sam moju bekericu prodao. Da ne duzim I ne iznosim sta sam sve video I cuo po terenu, a najvise bas u NSu. Tad je kod jednog coveka bioa bekerica skoro nova sa elektronskom kontrolom za 3000e, po raonicima I farbi koja je bila na njima se vidi da je jako malo posejala. Ako bih opet za par godina naleteo na takvu mozda bih je I kupio.
 
Jel sejao neko repu sa Beckerom ? Ustvari meni treba da seje stocni sirak, ali mi kazu da idu ploce od repe... Pa sad na koji lancanik treba da prebacim lanac, uopste sta je potrebno od podesavanja ?
 
Kako mislis ne menjaju ? Da sejem ssirak na ploce za kukuruz ? Jesi probao ti da sejes sa njima ?

Prijatelju,


Čovek je pitao za jednu kulturu kako da promeni razmak. Za to sam rekao da se nemenja ploča, već samo lančanik.
Čitaj malo pre nego što napišeš nešto.
Naravno da se ploče menjaju za različite kulture, pogledaj unazad postove stavljao sam i slike koja ploča ide za koju kulturu.
 
Pocerina ima na jednoj dekli lim na kome sa unutrasnje strane ima sema menjaca odnosno polozaj za odredjeni razmak u redu.

Nema kod mene te nalepnice, samo parce, ogulila se... Inace sejalicu sam uzeo u tvom komsiluku u Irigu...
Jel bi mogao da mislikas tu semu pa da postavis ?

- - - - - - - - - -

Prijatelju,


Čovek je pitao za jednu kulturu kako da promeni razmak. Za to sam rekao da se nemenja ploča, već samo lančanik.
Čitaj malo pre nego što napišeš nešto.
Naravno da se ploče menjaju za različite kulture, pogledaj unazad postove stavljao sam i slike koja ploča ide za koju kulturu.
Koje to pitao za jednu kulturu ? Nisi nista citirao, a odgovorio si ispod mog posta...
 
Evo traženih slika rasporeda menjača i razmaka semena u redu u zavisnosti od setvene ploče i polažaja lancaca na lančanicima.Osim toga za pravilan raspored zrna u redu mora se podesiti dizna za izduvavanje semena na odredjeno rastojanje od setvene ploče, ako nema otvor na dizni treba ga napraviti, podesiti odgovarajući pritisak u zavisnosti od težine semena i proveriti zadihtovanost sejalice.Sve ove radnje je potrebno uraditi da bi sejalica postigla solidne rezultate u setvi.
Mada nisam dovoljno stručan za ljude sa ovog foruma ipak se desi da nešto i znam koliko toliko ( samo nešto)! :ppozdrav:
slika1edited.jpg
slika2edited.jpg
 
Nazad
Vrh