Legalna sredstva za zastitu

pelin2.jpg
pelin1g.jpg
http://img402.imageshack.us/img402/4086/pelin1g.jpg
http://img691.imageshack.us/img691/1938/pelin2.jpg
Ma ne vredi, odustajem.
 
Ma to sam i pokušavao, naravno, nego me nešto zeza, kad pokušam da kopiram link, pojavi se "Zbog visoke bezbednosti u Firefox-u pristup do Clipboard-a trenutno nije moguć. Idite na stranu 'about:config' i za vrednost 'signed.applets.codebase_principal_support' pritisnite na true". To je već viša informatika za mene. Nebitno, da ne gnjavim, ova biljka jeste imala žute cvetove prošlog leta, kad sam je pokosio da bi od nje pravio pripravak.
 
Ljudi, danas me jedan nemac (nije Alchajmer) načisto zbunio. Reče mi čovek da je kod njih uobičajen način borbe protiv plamenjače na paradajzu taj da probuše stabljiku parčencetom gole bakarne žice prečnika oko 1mm, na visini od dvadesetak cm iznad tla, saviju krajeve žice i tako ostave. I to je, kao, potpuno organski i funkcioniše kao i prskanje preparatima na bazi bakra. Da li je neko čuo nešto o tome ili možda probao?
 
Interesantna priča, samo ja nemam problema sa plamenjačom :) tek na kraju sezone kad nije ni važno, ali probaću..

Deda zašto gorak?? od par prskanja posle presadjivanja ne verujem.
 
Da se nadovežem na priču o bakarnoj žici:
kad kod jabuka fali gvožđe ja sam čuo da ljudi zabijaju ekser u drvo i on korodira, a jabuka usvoji gvožđe, samo ako taj ekser posle uleti u lanac motorne testere, nastaje problem :osmeh:
 
Za kokoške i patke nažalost nemam uslosva, piva mi žao a pepeo sam posuo i sutradan ih je opet bilo nisam primetio neku razliku možda je bilo malo pepela.
Dok kadifa poraste, ako joj dozvole ne osta ništa od boranije..
Mislio sam na neko brzo rešenje tipa pepela koji mi se nije pokazao, da sam imao vremena malč od piljevine bi završio posao.
Ajmo dalje...
 
Mozda bakarna folija oko leja bi mogla da pomogne, navodno puzevi u dodiru sa bakrom dozivljavaju elektricni udar. Za neke manje povrsine mislim da je dobra ideja....
 
HITNOOOOO !!!!!! TREBA SAD da narucim seme paradajza za org. proizvodnju , DA LI JE dozvoljeno u org. proizvodnji koristiti bordovsku corbu ??? posto mi je covek rekao da je koristio na paradajzu , od kog je nastalo seme , i kaze da je to dozvoljeno u bio-basti /??????????????????????????????????????????????????????????

???????????
 
Uglavnom je dopušteno, naročito u vinogradima. U povrću se izbegava, koristi se samo po potrebi. Bordovska čorba se koristi već hiljadama godina, mislim da je jedine preparat na bazi bakra koji je dozvoljen u organskoj proizvodnji.
 
Soda bikarbona se pokazala kao dobar fungicd...Italiani je koriste kod uzgajanja jagoda..Mana je sto mora da se koristi na 4-5 dana...Ako ne verujete..probajte...Narocito,cenjenjeni,clanovi kojima "smrde noge"...ubija gljivice izmedju prstiju,samo tako...i noge ne smrde ...znaci "fungicid"...probano na jednom mom prijatelju...za paradajz nisam probao..za jagode znam...gledao sam emisiju na "Diskavery"..kako rade Italijani organsku proizvodnju...A sto se tice "bakra"...mozda je dozvoljen...ali je i dalje "otrov"...koji se spira...itd...

S postovanjem Misa D_fiskal
 
D_fiskal ,a protiv cega se roka soda bikarbona ?

Dajte ljudi neke recepte za plamenjacu , neke imam al moze jos , pa da se isproba , to me najvise zeza preko leta... :sjasi:
 
Nazad
Vrh