Legalna sredstva za zastitu

cuo sam pricu o bakrenoj zici i paradajzu, ali ne da se zabode u biljku nego pored biljke.

Uzmes parce kabla za struju (od 3 x 2.5), skine se izolacija i zabode 10 cm u zemlju pored same biljke.
Poznajem ljude koji su zalivali otopljenim plavim kamenom tek rasadjene lubenice, bilo je dobro stanje (da li zbog toga ili je godina bila takva nisam siguran).
Mozda nije pomoglo ali nije ni stetilo
 
cuo sam pricu o bakrenoj zici i paradajzu, ali ne da se zabode u biljku nego pored biljke.

Uzmes parce kabla za struju (od 3 x 2.5), skine se izolacija i zabode 10 cm u zemlju pored same biljke.
Poznajem ljude koji su zalivali otopljenim plavim kamenom tek rasadjene lubenice, bilo je dobro stanje (da li zbog toga ili je godina bila takva nisam siguran).
Mozda nije pomoglo ali nije ni stetilo

Delovalo je ...lepo si rekao "Bakarna zica"...tu se nalazi i odgovor na tvoje pitanje....plavi kamen se dobija iz "bakra" ...zar ne?
 
Delovalo je ...lepo si rekao "Bakarna zica"...tu se nalazi i odgovor na tvoje pitanje....plavi kamen se dobija iz "bakra" ...zar ne?
Ja licno zabadam u stablo ,dakle kada rasadim biljku i kada se lepo primi i krene,odmerim 10cm od tla zemlje proteram ili probodem,stablo ostavim lufta u predpostavljenom obimu,koji ce stablo dostici da ne bi doslo do urastanja. i napravim spoj te dve strane,zice ili prostije uvrnem je ,naravno zicu i alat dezinfikujem pre radova
 
@Dfiskal jesi li ti probao "bakarnu žicu" ??

Ima i priča o bakarnom tj. bronzanom alatu za baštu, navodno dobro utiče na zemlju, ne tupi se, zemlja se ne lepi na njega itd.

Plavi kamen i kreč za zaštitu su koristili još stari rimljani, mislim da je bordoska čorba smućkana mnogo kasnije. U svakom slučaju da je zdravo nije, zato se i lazurni lakovi (sadolin) koji ima bakarne soli ne koristi (ili bar ne bi trebao) za unutrašnju upotrebu.

@Ragaci ovo mi nije baš najasnije, naprviš prsten koji je delimično prošao kroz drvo?
 
Cek,cek :)

Bakar nije zdrav , i nije .

A kako je onda ok da se stavlja zica , i ona ispusta isti metal u biljku i time joj pomaze,zasto je tada bakar dobar u zici , a nije u primeni preko ``kante`` ?

:sta: :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh