Podloga

Dok sam imao vinograd, imao sam pored njega ceo jedan red ove Vinogradske Breskve. To je po meni izuzetno dobra vocka, ove moje nisu nikad bile prskane, ni rezane. Inace daje odlicnu rakiju specificne arome. Za kompote i dzemove izuzetna vocka, ima perspektive za organsku proizvodnju.
Ovo potvrdjujem, ja sam pre par godina obisao vocnjak kojim sam zapustio zbog daljine i pokupio breskve koje su nenormalno rodile. Taj dzem od breskve je bio fenomenalnog ukusa. Pojeli smo ga "brzinom svetlosti".
 
Pozdrav svima.

Vec neko vreme pratim forum o gajenju kruske i evo resio sam da i ja zasadim nekoliko krusaka...

S tim u vezi, potrebno mi je nekih 2000 komada podloge BA29, za kalemljenje iz ruke.

Ima li ko da mi ponudi tako sto ili pak da mi preporuci nekoga?

Hvala
 
Neki su pitali šta je to magriva i da im postavim slike...ne znam u kojoj temi pa ću postaviti odgovor u dve.

Možete je i prepoznati tako što se razgranava već jako nisko i formira kao neko vreteno, grane bočne koje se pojave rastu bukvalno vodoravno.



 
Još da nam objasniš: kakav je plod magrive dal je jestiv i dal je sličan trešnji?
 
Poslednja izmena:
To ću znati ove godine :) Viđao sam samo slike, izgleda oblikom skroz okruglo, kao kliker, otprilike je i te veličine, neke su manje neke veće.

Meni list i cvet najviše liče na višnju a sa njom je i više kompatibilna nego sa trešnjom, tako da mu zapravo i dođe nešto kao divlja višnja.
 
Beše priča u nekoj temi...A ne mogu da pronađem gde, pa ću da postavim pitanje ovde. A neko iskusniji sa baratanjem kompom , neka me uputi , ili odgovori ...
Kad treba isprovocirati "staru" voćku da pusti mladare (vodopije) , koje bi služile kao plemke za kalemljenje?
Mislim na prosti, engleski ili procep , za iduće proleće...Znam da treba odseći neku granu...ali detalje i vreme sam zaboravio...
Mislim na krušku, jabuku i trešnju...Bojim se da ne prođe termin za to...Hvala!!!
 
To ću znati ove godine :) Viđao sam samo slike, izgleda oblikom skroz okruglo, kao kliker, otprilike je i te veličine, neke su manje neke veće.

Meni list i cvet najviše liče na višnju a sa njom je i više kompatibilna nego sa trešnjom, tako da mu zapravo i dođe nešto kao divlja višnja.

Moje krenule u saksiji same, ja ih posadio preprosle godine i nisu krenule. Vec sam bio digao ruke od njih :haha: Poterale kao suma, videcu da ih negde presadim pojedinacno pa da nakalemim nekih tresanja u dobrotvorne svrhe da izdelim.
 
Gandrade sada je pravo vreme, tačnije malčice kasniš ali odradi sada. U ovom periodu godine je najveća aktivnost biljke, sve do recimo avgusta kada prestaje sa porastom.

Tintoreti to sam i ja mislio i posadio ove koje sam slikao u ćoše njive...i tu će izgleda i da žive doveka na kraju :)
 
Evo vam slike ploda magrive, 17. jun tj danas, neće to skoro, izgleda sitnije od graška i ima crtu kao trešnje na plodu.

 
Hvala ti Oktopode!!! Već sam pisao, da sam tražio nešto slično u mom okruženju....ali bez obzira što sam stalno na terenu, ništa slično nisam video...dosad. Valjda ta biljka ne raste nigde blizu....
 
Upravo sam saznao da izgleda postoje 3 tipa magrive, razlikuje se vreme sazrevanja i možda još nešto...Postoje hercegovački, fruškogorski i još jedan tip.

Evo slika jednog od tih tipova, danas dečko nabrao zrele.

 
Vec sam ranije pitao za proizvodnju podloge kod jabuke i mogu vam reci da sad jako lijepo ide. Prosle godine nisam uspeo da nabavim sjemenke djanarke posto je losa godina bila. Imao sam 2 neuspesna kalema sljive sa podlogom djanarka postupio sam po uputstvima za kao i kod jabuke iz svakog korena potjeralo je jako puno mladara dali se na njih preporucuje kalemljenje.
 
Jel nemaš neki mladar sa samog stabla džanarike, ispod mesta kalemljenja? Ako imaš ostavi samo jedan da poraste, a ako ne pa su ti svi iz korena onda nisam siguran šta da ti kažem...mislim da nije to to, osim ako nije baš iz korena već isto iz stabla ali deo koji je pod zemljom.
 
Nazad
Vrh