Traktorska sedišta

@sinisa1979 imam ja to spansko sediste u Hollandu super je... cena mu je oko 30000 din..
 
Sedista ova sto prodaju za 5-6000 su nikakva (lim je tanak i ne deluju sigurno), hteo sam da kupim, pa sam ipak odlucio da repariram original staro sa IMT 539. Majstoru sam odneo extra kozu, stvicu slikekada zavrsi ovih dana :)
 
Sedišta dobra imate kod brata od našeg člana iz Švajcarsku.Bio u Jasenovo kad sam kupovao prskalicu i video stvarno dobra sedišta ali cena ko u švici od 100e pa gore.A i Jasenovo nije blizu:sta:
 
Kol'ko se secam na sajmu kad sam gledao sedista Gramerova za 700-800 su vazdusna, sa svojim kompresorom, a obicna mehanicka su oko 300-400 eura!
 
Pozdrav ,zna li ko gde ima da kupe sedišta za traktore neko normalno ne mogu da nadjem ni jedu prodavnicu na netu da ih ima ili skupo gramerovo ili za imt jeftinije ništa između
 
I ja sam si nabavio sjediste iz kombija, posto se sjedalo na 539 original potrgalo i nakon mnogobrojnih bezuspjesnih proba popravljanja istog odustanem. Ovo iz kombija je trebalo ici u 5106, a ono original na 539 i mir. NO, starom nije vrag dao mira i kupi si za 539 tursko sjediste. Njemu je dobro a posto on radi 90% vremena s njim, nek mu bude.

U 3. mjesecu sam bio u Rumi na vasaru i pitam zenu sto prodaje federe jal ima jace federe za original IMT sjedalo (ko me je uzivo od forumasa vidio, zna zasto pitam) i kaze zena da je muz kod kuce u Rumi i da radi po narudzbi federe kakve god zelim i objasni nam gdje je kuca. odem, uzmem 6 komada pojacanih federa i na njih totalno zaboravio. I ove jeseni u Brenu uglavim te jace federe u sjedalo... Kao da se na oblaku vozim. mene sa 150kg drze milina jedna, kao na zracnom sicu da sam. Svidjelo mi se i idem i na 549 pojacati sjedalo posto je i brat "malo mesnatiji" i u njegovo sjedalo ne pasu ovi federi nego obicni feder sto sam iz brene izvadio pase original u ovaj sic i taman su za tu nijansu jaci koliko bi trebali biti. Sad je i 549 sredjen po tom pitanju.

Svakom debljem PREPORUCAM ugradnju jacih federa u onaj metalni IMT sic i nema vise problema, udoban, izdrzljiv sic. Ja sam se preporodio.

Od sjedala iz kombija cu napraviti fotelju za radionu i opet dobro ;)
 
Ne znam kako bi bilo staviti od Fapa? moze da se povecava i visina sedista za nekih otprilike 5cm.
Izgleda da je na Breni situacijaslicna kao i na Rakovici. Sediste je zbog svog nazovimo ga ogibljena vise od standardnog za 20-30cm i kad se stavi nema prostora za noge od volana i nezgodno dohvatiti pedale i rucice menjaca. Mora da dodje veoma nisko sediste da bi izgledalo pistojno i bilo komforno
 
Da li bi moglo ovako sedište? Ovo je od fapa, samo nema onaj mehanizam za ogibljenje, nego je ispod sunđer.
Ako nema ogidblrnje, bilo bi neudobno.
Covek na malog Fiata stavio gramera od autobusa, dez ogiblena. Sad vidim vratio ono original. Kaze neudobno, a on godisnje sa traktorom napravi izmedju oko 400rc.
Meni je na Rakovici propalo nacisto jer nema kabinu, a na Torpedu je kao na BCS kosacicama. sad i ja razmisljam sta ugraditit. Turska ili traziti polovna iz uvoza...
 
I ove jeseni u Brenu uglavim te jace federe u sjedalo... Kao da se na oblaku vozim. mene sa 150kg drze milina jedna, kao na zracnom sicu da sam.

Au Bobo sta napisa...posteno si me nasmejao. :osmeh: De bre IMT-ovo sediste moze da se poredi sa bilo kojim sedistem malo boljeg kvaliteta,IMT-ovo moze solidno da radi,ali ni blizu kao vazdusno.
Na zalost i ja imam te original bedevije od sedista,jer u fergusona zbog poluga i ne moze neko vece-bolje da se ubaci.
 
Nazad
Vrh