Beli luk

I ja mislim da je tresač nepotreban. Ja sam isto pozajmljivao a sad sam kupio gredu od špartača i hoću da spustim sa strane držače i neki nož koji će samo da pomera luk da ga samo skupljaš. Greda 50 e i to dole i to je sav trošak. Ja sam prošle godine sa 533 vadio 3 brzina i bez problema.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Viđam i modele sa vrlo širokim noževima (cenim 200-300mm) što daje jačinu ali i povećava otpor.
Ipak mislim da je bolja varijanta sa tresačem. Tresač je iza noža i izbacuje glavice na površinu.
No bio bih zadovoljan i samo sa nožem.
Koju širinu noža ti planiraš ?

Vidi, nije mi jasno zasto stavljaju toliko siroke nozeve, na ovoj sto sam radio noz je sirok 7-8 cm (noz skinut sa cistaca za sneg, ono sto je ostalo), ali je nagnut -zakosen ka napred 5 cm (dno noza prednji i zadnji deo) radi lakseg ulaska noza u zemlju. Tako zakosen a uzak radi posao vrh. Ja ne znam kako onaj siroki noz uopste udje u zemlju pogotovo u vreme vadjenja kad zasusi, meni je i na ovom uskom sin stane na ram 1-2metra dok udje u zemlju. Tresac ni kom slucaju ne treba a samo komplikuje izradu i poskupljava a treba i kardan... Ovako kad radno telo prodje ispod luka-sargarepe one ostanu uspravno kao sto su i bile, da nema traga traktora ne bi znao ni da je prosla vadilica. Samo treba prici i za liske uzeti ide vrh kao sa police, bar se ne saginjes do zemlje. Ovo ti je iz i iskustva. Sirinu noza ci ici 120cm, unutrasnji raspon tockova mi je 107 cm na 539 a gume 12 da ne nisanim na polugama malo levo malo desno
Noz sam nabavio iz peletare, stari noz od mlevenja drveta.
 
Treba mi pomoć. Da li da prskam nekim herbicidom dok je korov ovako mali ili je već kasno zbog luka? Nisam još nikad koristio herbicide ali nikako neću stići da ručno odradim..:/ ako da onda šta da koristim?da i kakve su ovo muve? Ima ih gomila...(zadnja slika)
9e16e2907f0e376032ddb626e229aaca.jpg
ae342e6f688ad5a90cea0cc2c9e5c675.jpg
80c595517402c647970266a7ffb98fa0.jpg
cbba6b447faa2bca13c41b10007b5760.jpg


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
Nisam stručnjak ali ja sutra prskam "BONACOM" slično stanje.
Ne znam kakva je to buba, ne liči mi na lukovu muvu.
 
Sad sam na nekom mađarskom sajtu našao da je i to lukova muva neka nova vrsta.. pre par dana sam prskao actarom :mad: ovo je bolja slika..
3565af238a25b248175dfdbebcb8e83d.jpg


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
Jel herbicidi smanjuju prinos? Sutra ako nađem bonacu prskam i ja, u sredu sejem leblebiju to ću sencorom odmah posle setve bilo bi dobro da mogu sencor i na luk al nigde nema piše da može.. šta je tu je, moram uzeti oba izgleda

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
ja sam dobio savet od strucnjaka za zastitu bilja da prskam bonancom, ali u dve podeljene doze u roku od sedam dana, kaze da je oprobano na njivima gde on radi kao savetodavac za zastitu...

- - - - - - - - - -

bonaca moze i za crni luk, mislim da nesme za krompir ali opet treba se raspitati...

- - - - - - - - - -

na jednom malom parcetu njive sam jesenas posle setve poprskao "stomp aqva" sa nekom nenormalnom dozom od 125ml na 10l vode, luku nista nefali zasada ali nije niklo 5-6travki na 2 ara do sada....
 
.........na jednom malom parcetu njive sam jesenas posle setve poprskao "stomp aqva" sa nekom nenormalnom dozom od 125ml na 10l vode, luku nista nefali zasada ali nije niklo 5-6travki na 2 ara do sada....

Bio sam ubeđen da "stomp aqva" ne deluje od jeseni do proleće tako da mi je ovo dragocen podatak. Još kad bi znali da je tako dugotrajno delovanje normalno, a ne posledica prejake doze. Promoteri "stomp aqva" kažu da deluje 2 meseca pa sam zaključio da jesenje prskanje nema smisla za korove u proleće.
 
mislim da je u pitanju prejaka doza, jos kad se odbiju folije ispada da sam potrosio 10l vode na jedan ar. Na luk nema uticaja ta prejaka doza ali ce mozda imati uticaja na sledeci usev...
 
Da li je neko prodavao trenutno stanje kao mladi, ono 5 kom u vezicu? Koliko bi tražili za tu vezu?

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Meni jedan rekao da donesem uzorak 5 kom u vezicu i da kazem cenu pa sad šta je ok.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Jako lepo, hvala na ponavljanju, mada mi posle ovih fotki moj još ružnije izgleda.

Ali "BONACA" od pre par dana počinje da deluje pa će i moj biti lepši.






Dejstvo "BONACE":






Dejstvo "MUSTANG"-a, desno. Nastradao luk kao i korov. Ne koristite ga.

slike.php
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
milelale, kojom si dozom prskao? jel ima negativnih uticaja na luk?

- - - - - - - - - -

mislim na bonacu...
 
Nazad
Vrh