Beli luk

Poslije analize meni su preporucili score 5% rastvor, potapanje u trajanju od 10 minuta... Neki od proizvodjaca u Hrvatskoj preferiraju Topsin + Dali po 250 ml na 100l vode...
 
Zaboravih ko je od kolega trazio proletni luk da kupi izbrisao sam poruke pa ih ovim putem poziva da mi se jave u inbox.
 
Da li je neko počeo prskanje protiv muve?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čitam na komšijskom forumu su počeli zato pitam i ovde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav forumasi, nov sam u ovoj temi, ali da li ima neko da proda 15-ak kila proletnog belog luka, za sadnju u prolece? Mogu poruke i u inbox ili ovde.
 
Ja sam posejao 50kg jesenas,lepo raste ali su mu malo pozuteli listovi.Pitao zastitara kaze manjak djubriva ili ovo vreme toplo-hladno.Uzeo sam slavol i neki insekticid pa kad bude jedno 10c. stepeni prskacu.
 
Ima li neko iskustvo sa "Bosutom" i dobru volju da mi odgovori:
1 - po kojoj ceni se nabavlja u institutu ?
2 - da li je tačno da su i unutrašnji čenovi približne krupnoće spoljašnjih
3 - da li ima 10-12 čenova ?
4 - da li ga vredi kupiti ?
5 - seje li neko neko drugo deklarisano seme jesenjaka ?

Ja sam devedesetih 6-7 godina sadio jesenjak, seme kupljeno od komšije, a kasnije probran krupniji iz sopstvene proizvodnje. Svake godine sam se lomio dal da sadim sitne unutrašnje ili da ih bacim jer sam iskusio da iz krupnog čena bude krupna glavica. I svake godine sam sadio sve čenove, pa i sitne.
 
Ima li koga živog na belom luku ?
Jel sadio neko Bosut ikad ?

- - - - - - - - - -

Ima li ko 10 kg krupnog prolećnog za sadnju na prodaju i po kojoj ceni ?
 
attachment.php

2018 mart

prošlene nedelje sam bacao ammonium sulfat, sad čekam toplije vreme pa ću slavolom 2-3 puta prskati.. moje pitanje je da li je moguće prskati unapred insekticidom ili treba sačekati da polete muve? :) i koji insekticid koristiti?
 
Poslednja izmena:
U Hrvatskoj idu 2x Rogorom pa onda Calypsom... Meni ovdje preporucuju Dikarzol i actaru...
Mada je bolja opcija da zalijepis zute trake, onda znas 100% dal musica leti...

Koristis li okvasivace??
 
Nazad
Vrh