Beli luk

Ja malo pripremio bijelog luka za sutra za sadnju lijepo je vrijeme pa da iskoristim ionako ga nema puno.


 
Pozdrav svima

Treba mi savet sa koji herbicidom da prskam protiv trave jesenji beli luk?

Slikano 03.feb.
img6602.jpg


I da li neko ima da proda prolecni beli luk za sadnju?
 
ja sam se opeko sadio sam na na jedno 1000 metara nadmorske visine i nisam zadovoljan mnogo velika vlaga ga je unistila
 
Ljudi, da li je neko sejao cele glavice belog luka (ne čenove) kako bi uzgajao mladi beli luk, ima li neko iskustva sa takvom sadnjom obzirom da sam na nekoliko mesta čuo o ovom načinu sadnje koji mi je malo čudan.
 
Ljudi, da li je neko sejao cele glavice belog luka (ne čenove) kako bi uzgajao mladi beli luk, ima li neko iskustva sa takvom sadnjom obzirom da sam na nekoliko mesta čuo o ovom načinu sadnje koji mi je malo čudan.
Nemoj to da radiš raščeni ga i svaki čen pobodi i onda ćeš imati lep mladi luk! Ovako ćeš imati samo lijane!
 
Planiram da kupim sejalicu i da probam posejati nešto belog luka pa bi zamolio iskusnije kolege ako mogu da predlože koju sejalicu odabrati? Ima ih po netu dosta i cene se kreću tu oko 500-600 e, pa ako može neki savet šta odabrati u toj ponudi?
 
Nazad
Vrh