Beli luk

Pozdrav svima,može li neko da mi kaže dali mogu treći put u istu parcelo da posadim luk?Inače ove godine je baš lepo rodio luk kod mene...videćemo kako će da ga plate.
 
Pozdrav svima,može li neko da mi kaže dali mogu treći put u istu parcelo da posadim luk?Inače ove godine je baš lepo rodio luk kod mene...videćemo kako će da ga plate.
Ajde ja cu da budem taj neko da ti kaze: Ne treba sejati luk na istoj parceli treba postovati plodored i sejati na razlicitim parcelama ili njivama koje su ociscene od korova nadjubrene stanjakom i gde je primenjena dobra osnovna obrada i predsetvena priprema!!
 
Ja sam imao samo jesenji bosut oko 35 ari, rodio je sasvim lepo, ali cena je blagi uzas i niko nece za kes svi bi na odlozeno. Dobro cu razmisliti dali da ga sejem ove godine.
 
Beli luk img]http://www.dodaj.rs/f/2w/X2/4LPikxpF/fotografija1522.jpg[/img],
fotografija1526.jpg
,
fotografija1531.jpg
,
fotografija1534.jpg


- - - - - - - - - -

Beli luk,
fotografija1522.jpg
,
 
Ja nisam pametan sta da radim,koga god da pitam kazu cekaj cenu,mada sve mi to nesto nesigurno....
 
Gledam na Yu Tube sadilice što su pravili pa me zanima dali netko zna od ćega su one kašićice što uzimaju češnjeve
 
Možeš li nam konkretno reći koji je snimak u pitanju, pošto ih ima dosta. Ima opcija, pa taj snimak možeš ubaciti ovde u poruku.
 
Pozdrav svima
Veliko hvala na mnogo korisnih saveta. Ovo prolece na Jelovoj Gori planram negde u Maju posaditi beli I crveni luk.
Nadmorska visina je oko 700 m I ne znam im li to kakvog utecaja na sadnju. Koliko sam upratio treba pre sadnje preorati, zagnojiti,
ponovo zaorati pa saditi. Kad izbiju perca tretirati protiv lkove muve.
Svaki savet I pomoc je dobrodosla I unapred hvala.
 
zgebac
Kolega pao si na ispitu!! knjigu u ruke i ponovo procitaj kad se seje koji luk! Pomoc mozes dobiti da poboljsas prinos itd ali tebi treba mnogo vise od ovog foruma da bi razumeo kako gajiti i proizvoditi odredjene vrste luka!! Ne smatraj ovo uvredom vec savetom!!
 
Ivane, kod nas babe kažu da se beli luk može sejati do 15-og februara, i da i tada može imati čenove, jedino će kasnije dospeti?
Koliko je ovo tačno?
 
Na postavljeno pitanje ne znam odgovor,nikad nisam sejao do tog datuma!! Moram reci da je kod mene proizvodnja malo ozbiljnija jer sejem nekoliko hektara pa s tim se ne igram!!Dakle setva pocinje od 5 do 27 oktobra i do tada se odrade sve agrotehnicke mere a vec u martu krece se sa zastitom,prihranom itd. Ako neko zeli da se bavi proizvodnjom treba to uciniti sto vise ozbiljnije jer drugacije nije isplativo skupa su ovo vremena za neko eksperimentisanje ili pocinjati posao bez ambicije da uradis kako treba!!
 
Nazad
Vrh