Beli luk

putin
Sam odlucujem kad je dosta kopanja :haha:,sreca sto je njiva blizu sela pa cu moci cesce na pauzu:ppozdrav:...
 
Da li ste prskali beli luk protiv lukove muve? ako niste kada se to radi i da li kasnim? Preporuka za neku sspekciju? Hvala unapred, pozdrav
 
Luku ima mjesec dana, dobar za sad. Uglavnom po tri pera, negdje i cetiri. Bacam lug (pepeo) protiv l. muhe vec neko vrijeme. Takodje je i so bacana protiv insekata.
 
Da li ste prskali beli luk protiv lukove muve? ako niste kada se to radi i da li kasnim? Preporuka za neku sspekciju? Hvala unapred, pozdrav
Ako se pitanje odnosi na mene ja sam prskao pre desetak dana,nisi zakasnio ali uradi to sto pre sa bilo kojim insekticidom,ne dajem preporuke za insekticide jer koristim vise proizvodjaca pa ne bih da pravim reklamu!!
 
Evo u mene luk sijan 28.02. Ima uglavnom cetiri pera, negdje i peto iznice. Malo sam ga okopo, opet bacio lug (pepeo). Imam Mospilan protiv insekata, ali ustrajavam na lugu, i zasad je ok. Bacio sam gnojivo NPK 15-15-15, ima neko vrijeme.
Da li je vrijeme za prehranu preko lista, je li ko vec koristio?

Evo sad citam da ne mogu postavljat atacmente, bar ne jos - valjda, a steta jer sam postavio sliku svog luka.
 
Ovaj snijeg i obilna kisa, uticali su na moj luk. Pera su pri vrhu pocela se susit na nekoliko mjesta. Valjda od previse vlage. Kakvo je kod vas stanje poslije ovih padavina i sta namjeravate poduzeti?
 
Pre par dana sam primetio da listovi belog luka počinju da žute i danas sam gledao i vidi se da je uhvatila rđa ,ostaje prah kao kod pšenice ,sve listove da li ima nešto za prskanje ili nema od njega ništa.
 
Mozes da ga prskas sa penncozeb-om, mankogal-om ili nekim drugim fungicidom sa sirokim spektrom delovanja . Obavezno stavi okvasivac. Meni je isto krenula rdja, prskao sam ga sa Captan-om pre 2 dana.

Pozdrav
 
Interesuje me da li bi imalo efekta zaliti beli luk?Ima jos zelena pera,mada ce se vadi za 15-20 dana.
1.jpg
 
Ove godine mi jesenji luk isterao dosta bikova,prosle godine ni jedan,mislio sam da te sa bikovima ostavim jos malo da sazre pa da ih povadim i da to seme sa bikova posejem najesen,dali je neko sejao to i dal od toga ima vajde?
wp20140617001.jpg
wp20140617002.jpg
wp20140617003.jpg
wp20140617005.jpg
 
Od tih vazdušnih lukovica ćes na leto iduće godine dobiti uglavnom jednočene lukovice koje ćeš iduće jeseni posaditi i tek tamo u leto 2016. dobiti višečenu normalnu lukovicu. Sadnju vazdušnih lukovica izvesti u septembru.
 
Tombica
Nije svugde zahvatila ali bilo je na pojedinim delovima parcele prisutna! Fungicidi su je zaustavili da ne napreduje dalje!
 
Nazad
Vrh