Beli luk

LebacLukac

ako još nisi naručio nož u BELL-IMPEX-u molim te da naručimo zajedno.
Nisam ovih dana mogao da razgovaram ni sa kim stručnim i odgovornim osim Nade, a ona mi je prenela poruku da oni to nemaju. Verovatno seku i oštre po narudžbini.
Mislim da će biti lakše ako naručimo oboje, a možda i jeftinije.
Ti si tamo i lakše ti je da se dogovoriš.
I ja bih ga montirao na dvoredni špartač (parač) samo što ga još nisam nabavio. Mislim da mi je potreban nož od 1.000 mm ali ako je tvoja ideja drugačija rado ću je razmotriti pa da naručimo dva ista noža.
Planiram da dogodine sejem redove 4x25cm + 55cm + 4x25cm.

Današnje stanje. Najviše napreduje trava:


slike.php
[/URL]


Zna li ko šta je ovo žutilo na listovima ? Plamenjača ?




Uz među pšenica prskana RAFAL"-om pre mesec dana. Zaustavljena i požutela ali se nije osušila:

[/IMG]
 
Milelale, nisam stigao ove nedelje pa ću onda sledeće naručiti dva noza, ja sam planirao metar 20 da bude nož i 12mm debljine, pričao sam sa sinom od vlasnika pre dve nedelje tad sam mu rekao okvirno šta mi treba i rekao je da nije problem samo tačno da kažem šta i koliki da bude.. samo još ne znam kako da fiksira i s čim nož na nosač..

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
........, ja sam planirao metar 20 da bude nož i 12mm debljine, ......

Rastojanje točkova traktora tj. tragova je ~ 100cm

1) četiri reda, 3 razmaka po 25cm = 75cm, do traga 25cm / 2 = 12,5cm, dužina noža L=75cm + 2x12,5cm = 100 cm
2) četiri reda, 3 razmaka po 25cm = 75cm, do traga 25cm / 2 = 12,5cm, dužina noža L=75cm + 2x22,5cm = 120 cm


Šta je razlog za 1,2m ?
Što veća dužina manja krutost.
A širina ?
 
Poslednja izmena:
Moram ponovo računati, samo znam da sam hteo da mi ne bude baš knap da ne bi sekao jedan od spoljnih redova..danas ako stignem izmericu sve ponovo pa ću videti..

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
Kad ocistis bunt jedan izmeris pa vidis loliko tu ima luka i sve ce biti jasno. Prosle godine nisu ni toliko nudili.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Ko god ima vremena i ljudstva to je bolja varijanta. Mada poslednju turu na kvantasu sam prosle godine dao po 130.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Isto tako prolecnog luka nece biti, prosle godine je mnogo prolecnog istrulilo pa je ove godine bio preskup i zato je strasno malo posadjen. Zato bi trebalo da jesenji ima malo bolju cenu...

- - - - - - - - - -

U sustini bitno je samo sacuvati luk da bude zdrav.... bice mnogo djubreta od luka i ove godine....
 
Zna li ko pod kojim uglom treba da bude nož za podrivanje belog luka:
1-ravan tj. potpuno horizontalan
2- nagnut napred da se koba u zemlju i koliko ?
 
Nazad
Vrh