Beli luk

Dobro si razumeo, mislim da bi moglo sa duplom dozom Stomp aqva posle sadnje. Probacu ove jeseni i tako na manjoj povrsini pa da vidim...
 
Zar to ne bi bio malo gust sklop na 12,5? Ja ga u basti posejao na 40cm izmedju redova zbog lakseg kopanja..
 
Po meni bi bio gust, ali kako kaže on, može da proba na manju površinu pa da vidi kako će ići.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Zar to ne bi bio malo gust sklop na 12,5? Ja ga u basti posejao na 40cm izmedju redova zbog lakseg kopanja..

- - - - - - - - - -

A hoce stomp imati efekat ako se prska u jesen? Trava krece u prolece a ne verujem da on moze celu zimu da izdrzi toliko dugo,bas Sam pitao jednog zastitara za to jer I ka uglavnom imam dosta trave u luku pogotovo sad od ovih kisa..
 
poprskao sam prosle godine par ari stompom da probam, doza je bila poprilicno jaka, dobro sam isprskao zemlju, nisam pocupao 50 travki sa tih par ari. Luk jeste za nijansu sitniji ali nema travke. Jeste gusto 12,5*12,5, videcu ako nadjem sejalicu30*30 pa onda dupli hod sadnje. Sadio sam na jedan ar i 12,5*12,5, 15*15 je idealno.

- - - - - - - - - -

Ja nekopam luk niti vrsim medjurednu obradu....

- - - - - - - - - -

http://fotkica.com/slike.php?slika=1_91749327_20190605_142625.jpg

- - - - - - - - - -

prolecni, sadjen 12,5*12,5, za njega su to idealne mere
 
Probacu I ja onda ove jeseni da ga isprskam posle setve pa kako mu bude,I da ima 50% manje trave bice super..lepo izgleda prolecni na 12,5*12,5 odlican sklop..ti ga radis na foliji?
 
Radim na foliji, i plus prskam stompom. Sadicu ove zime i bez folije. Poprskaj Aqva stompom duplom dozom posle sadnje, vidi da poprskas pred kisu, i dobro poprskaj po zemlji. Ako prskas stompom onda nesmes da spartas i okopavas na prolece, samo pocupas po neku travku koja krene...na mestima je dobar luk a na mestima losiji, juce mi je na pojedinim mestima voda od kise bila 30cm u luku, crni luk mi je grad iskasapio... nikad u mom kraju nije palo kise kao juce.... na sto litara vode stavi najmanje 1l aqva stompa....
 
Da znam da nema diranja,prskam ja krompir I luk u prolece posle setve Ali uglavnom koristim Zanat,to mu dodje isto ko I stomp.. I kod mene je tukao led pre par Dana I to dobar,Ali vise se vidi na crnom nego na belom luku..oprskao Sam ga posle toga sa Acrobat-om I Score-om pa kako mu bog da od mene toliko za ovu godinu:)
 
Ja sam prskao Aqva stompom posle sejanja ali sam špartao i nisam znao da se ne dira, eto greška ali šta ću.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ja cu probati ove godine da ga sadim bez folije na jednom mestu, sadicu ga u trake( ili kako se vec to zove), Recimo osam do deset redova u razmaku 15*15, pa onda stazica 40cm pa opet osam do deset redova, i to dobro poprskati aqva stompom, tako cu moci i sa jedne i druge strane pocupam travu ako se pojavi. Sve ima svoje prednosti i mane, tako da treba dobro izvagati, spartanje je dobro zbog nekih stvari, bez spartanja ce sigurno biti tvrdja zemlja i sitnije glavice, opet meni je cilj da smanjim rad. Sa folijom je dobro sto ispod folije zemlja zadrzi rastresitost dugo vremena, opet mnogo sporo je saditi na foliji rucno... nije toliko bitan prinos koliko je bitan ulozeni rad po kg ili toni luka
 
Ja bi trebao prekosutra da počnem da vadim u zeleno, ne znam koliko će biti a sve ostalo oko 20,25, šta znam.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ja planiram 21. 22. Imam par reda koje ću sad u subotu a sve ostalo sledeći vikend..

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
Pocinjem u cetvrtak da vadim Bosut, domaci jesenji malo kasni, njega cu oko 20juna. Los mi je luk zbog mnogo kise i vode koja se na mestima zadrzavala...
 
Ja planiram 21. 22. Imam par reda koje ću sad u subotu a sve ostalo sledeći vikend../QUOTE]


Moj je još zelen ali s obzirom na ovu temperaturu i dan dva mnogo znači.
Vadilica je u izradi, a tvoja ?
Kupio sam na otpadu obostrane noževe, ne znam od čega, d=12, b=110-120, L=1.000mm, pa ći ih spojim u dužinu 1.200mm. Nosači će biti 15x45 mm tako da mogu da se montriraju u čeljust špartača (parača)
 
Juče smo se čuli kaže danas, danas ga nema.. sutra ga ponovo zovem.. već bi voleo da sklopim pa da probam :) prošle god smo se namučili s vađenjem, zanima me kako će biti ove..

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
Ima same glavice da iskaču i da se slažu.
Ja bar tako očekujem od moje, samo da se porodi.

- - - - - - - - - -

Današnje stanje. Krupna trava sitan lukac.

slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Poslednja izmena:
Pocinjem u cetvrtak da vadim Bosut, domaci jesenji malo kasni, njega cu oko 20juna. Los mi je luk zbog mnogo kise i vode koja se na mestima zadrzavala...

I ja cenim da mi je luk loš pa me baš interesuje čiji je lošiji. Pošto je danas četvrtak očekujemo prve utiske. Mada mislim da je u principu rano za vađenje.
Nije neka informacija ali na našoj, seoskoj, pijaci tri baš krupne glavice u ušminkanoj vezi bez lišća, sve sa gumicom, 80 din. Komentar starije gospođe u protestnom odlasku:"Tri glavice belog luka za 80 din ?!?!".
Ceneći (ne)svežinu opisanih veza mislim da im ovo nije prva pijaca, a ni poslednja.
 
Nazad
Vrh