Beli luk

U Hrvatskoj idu 2x Rogorom pa onda Calypsom... Meni ovdje preporucuju Dikarzol i actaru...
Mada je bolja opcija da zalijepis zute trake, onda znas 100% dal musica leti...

Koristis li okvasivace??


Iskren da budem sad sam prvi put čuo za okvašivač.. videću ali ove godline najverovatnije neću ga koristiti, probaću bez herbicida spartanje i ručno... do kad se može koristiti herbicid? ova je prva godina da radim beli luk, puno sam čitao o tome ali iskustva još nemam pa zato mi je svaki savet dobro došao.. čitao sam da se herbicid koristi do 2.-3. lista sami neznam dal do 3. lista luka ili do 3. lista korova...
 
Ja koristim silwet gold, bas dobro zalijepi tecnost za biljku...
Bez okvasivaca mislim da ti je suludo prskati luk, jer ima vostanu presvlaku...

Sto se tice herbicida, nisam ni ja nesto strucan. Poslije sjetve a prije nicanja sam prskao stomp aqua, a mozda cu s goalom ici kad ugrije al ce na pumpu ici zastitna glava...
Do sada se to radilo motikom i rukama...
 
attachment.php

2018 mart

prošlene nedelje sam bacao ammonium sulfat, sad čekam toplije vreme pa ću slavolom 2-3 puta prskati.. moje pitanje je da li je moguće prskati unapred insekticidom ili treba sačekati da polete muve? :) i koji insekticid koristiti?
Actara,malo jaca doza od preporuke,jos ti je rano za prskanje muve.
 
danas gledam luk posle snega i vidim da detelina jako porasla u redovima( sadjeno posle deteline)... s čime prskati ili samo sačekati da se osusi zemlja pa spartanje i rukama? :D ::vadjenje_repe::
 
Pozdrav drugari, većina belog luka ima ovakve "fleke" po sebi, da li bi trebalo nečim tretirati? Uopšteno stanje mu je nekako klonulo.

svLit.jpg


svS4J.jpg
 
Danas je opet bilo toplo, budem sutra prskao ili slijedeci tjedan, kupio sam rogor 40 i okvasivac inex, neznam koliko ide okvasivaca na hektar?? Rogora cu ici sa 1l/ha
 
Stiglo lepo vreme od danas krecem kopanje, spartanje, prskanje, insekticid, slavol ili nesto slicno pa kako Bog da bice! :) Srecno svima, ako neko vec prskao ove godine neka :cool:podeli sa nama bilo protiv muva bilo sa nekom tecnom djubrivom .:ppozdrav::cool:
 
Treba mi pomoc primetio sam na listovima neke fleke kap rdja izgleda, da li je to bolest ili samo manjak nekih minerala i s cime prskati?
 
u maju u dva navrata dobili oko 40 litara kiše što je bila prekopotrebna, jer nemam mogućnosti za zalivanje, pre par dana prskao protiv plamenjace(RidomilGold) i insekata(actara) uz malo prihrane preko lista i to je to za ovu godinu sa prskanjem i prihranom. Već razmišljam o jeseni, pa me zanima znate li koga ko proizvodi valjak za sadnju? video sam neke slike po internetu pa me zanima cena i da li ga neko koristi?! poenta je da ne bude sadilica, nego da se sadi ručno a ovaj valjak da napravi rupe za čenove...
 
Da li bi neko prodao jesenji, a krupnoće i kvaliteta kakav sam sadi ?
Po kojoj ceni ?
Može li fotografija ?
 
Nazad
Vrh