Beli luk

Danas izvadio 3 reda mašina je super, morao sam pustiti malo točkove i dodati malo tegova ali ok je, za početak prva spora na ferdži ali radi umesto 6radnika.. videću sutra sa tegovima kako će raditi palo je 7mm kiše a morao sam i na pg stanicu pa ostaje za sutra da vidim :) sve u svemu prezadovoljan sam za početak. (Dodato 60kg )
ca8257fd7065a54ea9dfbc6fd197b808.jpg
b213c934af3dcca4b5d82f18e8ff0ebd.jpg


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
Bravo.
Da li ti je nož zakošen da se ukopava? I pored zakošenja trebaju tegovi? Koliko duboko si ga podesio, nož-točkovi?
Kakav je luk ?
 
I ja sam moju probao, ide super samo mora da se optereti. U kod mene je zakošen nož ali je konstrukcija laka pa je izbacuje.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Danas nije hteo da uđe u zemlju ni sa silom pa celo popodne prepravka..stavio sam držače od tupanjca, malo zakošio celu spravu i sa toplinom mu dao još malo ugla pa sad sa tegovima i sa malo dodatne sile uđe i lepo radi.. imao sam samo toliko vremena da isprobampa mrak, pa ću sutra vaditi ako se nešto ne desi ponovo.. sa lukom sam zadovoljan, mislim da moglo da bude i lepši ali OK..
122178eeeb2e30db7d02e6812f7590bb.jpg
71fc2ba34aed62164db66d49ccca37d1.jpg
d98342594b803e5106deba732d219743.jpg
b47d018828f7c28f7de8ae13c8cf151c.jpg


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
I kod mene izbacuje al zato treba da ide neko za vadilicom pa kad treba onda da je optereti svojom težinom, i tata i ja preko 100 pa uspevamo :D :D Ali mislim da i zbog korova izbacuje kad se nagomilava a i zemlja je teška gde sam probao juče i danas..nadam se da ću sutra bez problema nastaviti..živeli

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
Tombice kolika je steta od grada? Cisto da znam ako i mene u budocnosti to zadesi....velika je verovatnoca i da hoce ako nastavim da se bavim lukom...
 
Evo me konacno,ovih dana nisam imao vremena da sednem malo ispred kompa,vidim da ste imali problema zbog slike,jel ga sad vide svi? Ako ne,onda mi javite,postavicu opet drugacije. Ima puno stete od leda,kao da se zaustavio u razvoju,prskano je nekim ezimima i jos sa nekom supicom,ali nije nesto pomoglo.Moj luk jos nije povadjen,cekamo da se prosusi jos malo.
 
Kome prodajete beli luk, jel ima neko kontakt nekog otkupljivača? Koja je cena sad? Komšija se raspituje, ima oko 500 kilograma da proda...
 
Mile lale... koliko sada placaju? jesi kontaktirao nekoga? Koliko sam cuo da nakupci placaju 150din za sada, Trebalo bi da krenem sledece nedelje da prodajem pa cu videti... Inace ti isti nakupci prodaju po 250 na kvantasu, sad treba tamo stajati i stajati ko hoce da prodaje u Dzačićima od 5kg...
 
Prošle godine u Bašaidu otkupljivao NN 061-62-32-995.

Ja trenutno otimam luk iz zemlje i korova uz mnogobrojne nadnice i još nisam spreman za prodaju.
Ko bude pitao neka objavi.
 
Ko sadi mašinom sadilicom, da li je zadovoljan nicanjem i prinosom. Ja bih da smanjim broj nadnica pa razmišljam o mašinskoj sadnji. Ko ima iskustva ?
 
Zokilion,
ti seješ sejalicom, pa da li vredi, kakvo je nicanje, jel prinos znatno umanjen?
Da li kalibrišeš čenove ?
Šta imaš da nam kažeš po tom pitanju?
 
Ja sam sejao ručno pravljenim mašinama gde sede 4 čoveka i ubacuju čenove, nikakav problem nisam imao sa nicanjem i prinosom. Prošle godine sam kupio mašinu sa kašikicama koja sama uzima iz koša čenove, nema problema sa nicanjem nego mi je retko posejala imao sam manje luka na istu površinu, moram da vidim kako da je prepravim. Što se tiče kalibracije ja to ne radim, samo dok spremam seme ostavljam krupnije glavice.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Platio sam 85000, Rajkovic masine, kod Nisa neko mesto, imas na netu, poslao ni covek postom. Nema podešavanja zato sto kad je pravi onda pravi razmak i ja sam trazio izmedju reda 25 a u red 12, e sad neka kasikica promasi, mozda sam brzo vozio ili ne znam.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh