Beli luk

I mene interesuje prskanje proletnjeg belog luka posle sadnje a i kasnije...aj iskusniji, dajte neki savet!!!
Кад нема из праксе ево шта кажу књиге: (после сетве а пре ницања) широколисни са Галолин моно 1,2 до 1,8 Л/Ха; усколисни са Занатом 5 Л/Ха.
Следеће (3-4 листа): Лентрел 100 0,8 Л/Ха, Рафал 120 0,8-2 Л/Ха и Бонаца ЕЦ 0,5-1,2 Л/Ха. Е сад, ово је Галеника а има и других: Монт, Пендистоп, Линеар, Пиралис, Лодин и Клетокс.
 
zokilion...slika ti nije aktivna! Koja je tvoja njiva, jel na ulasku posle sljivika kod krivine? Imam jedan delo luka posejan u Zitistu, bilo je sada kise i previse. Ja oprskao bas pre kisa, za sada sam zadovoljan kako izgleda.
 
Meni otvara normalno. Nije to moja, to je jednog dečka odavde. Jeste bilo je, i ja sam prskao za insekte ali nisam za plemenjaču. Danas sam išao da vidim pa su mi malo vrhovi žućkasti, crvenkasti, ne znam od čega. Prskao sam Dimetogal.
 
Danas obisao luk, malo se razocarao. Do pre 3 dana bio je ko sa slike, danas malo pozuteli vrhovi listova. Prskao sam pre kisa i protiv plamenjace i protiv lukove muve.
 
poz svima. bavim se proizvodnjom jagoda paprike i od prosle godine imam beli luk. za 10-15 dana planiram da vadim pa me zanima da li znate neku oriontacialnu cenu kako se krece sada. znam da posle vadjenja obicno pada cena. ja cu imati kolicinu 4-5t ali imam tu jos 2 drugara pa zajedno cemo imati preko 10t. pa ako je neko zainteresovan nek izvoli
 
Imam u ponudi beli luk a takodje imam u ponudi i sejalice za beli luk ako nekoga interesuje, bice slike za neki dan.
 
Koji vestak bacate za beli luk u brazdu,a koji ide na prolece

- - - - - - - - - -

I koja kolicina po jutru
 
Pozdrav, da li je neko probao proizvodnju belog luka u plasteniku?

Ja sam isto hteo da posadim b. luk,ali proletnjak.Mislim da nema nikakve razlike,moze samo da mu bude bolje nego napolju.Jedino ne znam kad bi stigao za vadjenje,a to je bitno radi sledece kulture.Tako da bi bilo lepo ako je neko radio da nam kaze svoja iskustva.
 
Analiza uzoraka sadnog materijala, cime tretirati prije sadnje??

screenshot_271.jpg
 
Da li može Dithane 25gr na 10l vode kao dezinfekcija?

To je preporuka sa kesice kad se pravi za prskalicu protiv plamenjace.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh