Beli luk

Nisam imao posla sa nakupcima, videcu kako cu proci sa njima ove godine. Neke od njih poznajem, kad bi mogli uzeli bi ga i dzabe. Prednost je sto nakupcima sa kvantasa mogu da prodam sve u jednom danu....
 
Ja sam ove godine uložio i u seme i u navodnjavanje tako da bi manje od 150 bio gubitak. Dogodine će biti komotnije. Ali, razmišljam o 2 eura
 
Ja sam nesto nacuo da se goal vise ne proizvodi, navodno ima neka zamena i da je cena slicna mi planiramo za vikend da prskamo, ako nadjem sta javljam.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da skoro svako prve godine ne zaradi nista na luku, ipak je to kultura za visegodisnji rad. Mnogo je lakse kad imas svoje seme, i zbog kvaliteta semena i sto nemas troskova za to seme. Ja cu uskoro prolecni klasiran za seme poceti da prodajem avansno za 2evra, mislim da jesenji nemoze ni prici toj ceni...
 
Ni ja ne nađoh GOAL. Istekla mu dozvola.
U toku je proba sa:
1 - "RAFAL"-om, oprskana pšenica u luku 17. marta. Tek juče se primećuje žutilo donje polovine lista pšenice. Na luku se ne uočavaju posledice
2 - "MONOSAN"-om oprskan luk 19. marta. Juče se opaža "uneređivanje" maslačka (kao da je zgažen, ali ne žuti i ne suši se)
3 - "MUSTANG"-om oprskan luk 24. marta. Kopriva vene već 26. marta

Još ne mogu pouzdano da tvrdim podobnost osim možda za "RAFAL" kod koga i piše da je i za luk.
Sačekaću sa prskanjem još nedelju dana
 
Ja nikad nisam prskao ništa protiv trave, korova, kopao sam ucelo 2 puta i bilo je dobro. Sve manje radne snage, sad su mi predlagali u prodavnici Bonacu za širokolisne. Da li je neko koristio to?

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
I meni su predlagali Bonacu, rekli su mi da idem sa dva prskanja po pola doze u razmaku od sedam dana. Mada ja vecinom prskam samo izmedju folija i malo zakacim luk...

- - - - - - - - - -

I meni su predlagali Bonacu, rekli su mi da idem sa dva prskanja po pola doze u razmaku od sedam dana. Mada ja vecinom prskam samo izmedju folija i malo zakacim luk...
 
Sva sreća da sam prošle jeseni našao povoljno pa sam uzeo 2 litre(ko da sam imao predosećaj),tako da ću možda imati i za sledeću godinu
 
Danas slikao u bašti, dosta jači nego u njivi.
b7382614d8b71ea9be71f7b2924c86be.jpg
7dbfede66379e8ab162ac087bb48e43a.jpg


Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Oprezno sa herbicidima u luku.Uzmite u obzir da nema padavina,niti je najavljuju u skorije vreme.I jedan mali savet od mene,prskajte na 1.5-2 bara,ne vise,ako bas morate da prskate.
 
Pa koliko se može pravo. Ima tu malo krivudanja ali ok. Imam sejalicu, 4 reda. Sejan oko 10. Oktobra.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
LebacLukac

lukac ti je štogođ, a kakva ti je to "svemirska " alatka ? Daj je ucelo ako smeš. Jel horizontalni nož na kraju držalja ?
A poslednja fotka, umetnička.


- - - - - - - - - -

Nekoliko fotki za dinamiku na forumu, a možda će nekom i trebati.
Bosut, ali ne sa instituta.
Prva fotka je pšenica u luku tretirana "RAFAL"-om. Očekujem isto prema svim uskolisnim korovima.
slike.php
[/URL] [/IMG]
 
interesuje me koliko naprimer 10 kg luka tek izvadjenog, sa perima, ima kilograma kad se mesec dana prosusi i ocisti? da li je tacno da bude oko 5kg ociscenog luka? Interesuje me jer imam ponudu da prodam na njivi tek izvadjen...
 
Nazad
Vrh