Beli luk

Nebo.. imas foliju za salatu, malo pakovanje, sirine 2 metra sa rupama 30*30, duzine 50 metara. Samo jos izmedju rupa probusis jos po rupu da bi dobio 15*15. Mislim da imas u skoro svakoj poljoprivrednoj apoteci tu foliju. I ja sam amater, i to malo veci....

- - - - - - - - - -

http://fotkica.com/slike.php?slika=1_55357503_20190205_142248.jpg
 
Zadovoljan sam što je nikao, uočavaju se brazde, ali zemlja ružno izgleda ko da nije banatska oranica.
Natopljene površine se okorele, sreća što je tamo najpre nikao.
Uglavnom dva lista.
Sačekaću još desetak dana sa prihranom NPK 15/15/15 i KAN.
slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Milelale... na kojoj povrsini si posadio tonu luka? I ako neko zna da li upotreba Goala smanjuje prinos? Da li luk boluje? Nisam nikad prskao protiv korova u luku...
 
Približno 1ha, Bosut (manji broj čenova od domaćeg), redovi na 30cm, u redu10-15cm.
Nisam do sada prskao Goal-om, ali ove godine nameravam.
Negde se preporučuje dva prskanja u razmaku 5-7 dana sa polovinom od 1-1,5 l/ha kada luk ima 3-4 lista, umesto jednog prskanja sa celom dozom. Ne preporučuje se međuredna obrada posle prskanja.
 
Kasno posijan, ostao sitan. Svi u okolici su jako loše prošli sa proljetnim lukom.
Nešto malo povadili i ostavili, ostalo zatanjurali. I to što smo povadili je dobar dio sada kad smo ga rascesljavali bio pljesniv.
 
milelale..imas na kupujem prodajem...samo ukucas " vadilica za luk" ...nema cene... jesenas je bilo dosta polovnih u ponudi, verovatno nije sezona pa se retko ko oglasava...
 
Približno 1ha, Bosut (manji broj čenova od domaćeg), redovi na 30cm, u redu10-15cm.
Nisam do sada prskao Goal-om, ali ove godine nameravam.
Negde se preporučuje dva prskanja u razmaku 5-7 dana sa polovinom od 1-1,5 l/ha kada luk ima 3-4 lista, umesto jednog prskanja sa celom dozom. Ne preporučuje se međuredna obrada posle prskanja.

Bolje je 2-3(manje doze) puta prskati sa Goalom nego jednom,jer ako se radi jednom onda ide veća doza,a Goal ume baš-baš da prži.
Ja kad prskam Goalom ne stavljam okvašivač
 
Bolje je 2-3(manje doze) puta prskati sa Goalom nego jednom,jer ako se radi jednom onda ide veća doza,a Goal ume baš-baš da prži.
Ja kad prskam Goalom ne stavljam okvašivač
koju dozu preporucujes?

- - - - - - - - - -

o kpja je preporuka za djubrenje? npk i azot?

- - - - - - - - - -

i koju dozu za akva stomp?
 
Jel se "GOAL" sam lepi ?
Da ne trošim pare ni ja.
Prihranjuje li ko preko lista, čime, uočava li se boljitak ?



Ne,Goal se nelepi sam ali sa okvašivačem isto tako dobro lepi i na beli luk kao na korov,ali ako nestavim okvašivač onda se ne lepi toliko za luk,zato što ima bolju voštanu prevlaku od većina korova.
Prihranjujem ga KAN-om a i preko lista kada razvija glavice nečim što ima najviše Kaliuma.

- - - - - - - - - -

koju dozu preporucujes?

- - - - - - - - - -

o kpja je preporuka za djubrenje? npk i azot?

- - - - - - - - - -

i koju dozu za akva stomp?

Prošle jeseni sam koristio Zanat umesto Stompa na 80 lit.vode litar Zanata,ali to se koristi nacrno(posle sadnje a pre nicanja)
 
Ne,Goal se nelepi sam ali sa okvašivačem isto tako dobro lepi i na beli luk kao na korov,ali ako nestavim okvašivač onda se ne lepi toliko za luk,zato što ima bolju voštanu prevlaku od većina korova..........

Pitanje o okvašivaču sa GOAL-om je bilo glupo i izvinjavam se.

Zimus sam pokušao sa STOMP-om da se rešim pšenice jer sam par brazdi luka posejao preko nje. Nisam uspeo, pšenica je ipak nikla.

Vosi, koliko Vi imate posejano, pošto smo blizu možda negde nastupimo zajedno ?
 
Danas prihranjen beli luk "BOSUT" u fazi 2 i pomalo 3 lista, prema analizi zemljišta 150 kg 15/15/15 + 150kg KAN.
Stanje luka je jadno ali biće dobro.
Cenim da treba još kiše.
U ovo vreme normalno bi bilo 3-4 lista koji se viore na vetru.
Ali šta je tu je. Biće dobro i cena 300 din/kg.
 
Poslednja izmena:
Pitanje o okvašivaču sa GOAL-om je bilo glupo i izvinjavam se.

Zimus sam pokušao sa STOMP-om da se rešim pšenice jer sam par brazdi luka posejao preko nje. Nisam uspeo, pšenica je ipak nikla.

Vosi, koliko Vi imate posejano, pošto smo blizu možda negde nastupimo zajedno ?


Sejem svake godine negde oko 100-120 kg semena,tu količinu mogu na malo da prodam na malo,pa nemoram da se jebavam sa preprodavcima.Pre sam radio više ali.............. uči se.
Ja se bojim da ove godine će biti još manja cena,pošto mnogi nisu hteli da daju za 60-70din/kg pa su ostavili za seme,tako da ćemo da vidimo ujesen............
 
Ovo je pravi lukac.
Kako se prihranjuje, zbog folije?
Šta biva sa folijom kada se vadi luk, mora prvo da se skine ?
Jesenas je bilo jako suvo. Da li je zalivano pre polaganja folije ?

Nemojte negativno oko cene. Jesenas sam dobio drugi stend.
 
Nazad
Vrh