Beli luk

2i5bx2.jpg
Jel se vidi sad?:sta:

Nažalost vidi se.
 
LebacLukac

Nikako da se odlučim za vadilicu. To što ima na otpadu mi baš ne odgovara.

Jesi li ti naručio u BELLIMPEX-u i da li je gotovo.

Koliko je trajala izrada. Bilo bi dobro kada bi moglo da bude gotovo za jedan dan da ne dolazim dvaput.
 
Nisam još, čuo sam da ima neka firma iz Vrbasa Java metal da su jeftiniji ali mislim da neću dalje komplikovati stvari, naručiću u bellimpex..rekao mi je čovek da će u roku od par dana iseći. Ko kad počinje sa vađenjem?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
Ja čekam malo da se prisuši pa ću gledati da prodajem što više u zeleno. Pored posla nemam baš puno vremena za sušenje, čišćenje i ostalo.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ja čekam malo da se prisuši pa ću gledati da prodajem što više u zeleno. Pored posla nemam baš puno vremena za sušenje, čišćenje i ostalo.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
Koliko placaju u zeleno kod vas? Zasad i kod mene placaju bunt najkrupnijih glavica 300dinara, neznam koliko ce biti kad sazri

- - - - - - - - - -

kod mene te najkrupnje glavice imaju preko 70grama kad sazru, zato mi se neisplati da ga prodajem..
 
Nisam još, čuo sam da ima neka firma iz Vrbasa Java metal da su jeftiniji ali mislim da neću dalje komplikovati stvari, naručiću u bellimpex..rekao mi je čovek da će u roku od par dana iseći. Ko kad počinje sa vađenjem?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről

Na otpadu sam nabavio elemente za podsecanje. E sad. Zašto pravimo ravan nož za podsecanje luka pri vađenju? Motičica špartača (parača) je strelastog oblika tj. odseca travu pod 45 stepeni. Zašto tako ne napravimo i podrivač luka ? Dva noža pod cca ~ 45 stepeni, u špic podsecaju koren luka. Ravan nož podseca pod 90 stepeni i može se desiti da povlači lukovice i travu. Gledao sam podresače 90 i rade, svedoci potvrđuju da rade.
Šta ko misli ?

- - - - - - - - - -

LebacLukac

Zahvaljujem ti se na dobroj volji. Kupio sam koješta na otpadu pa ću da napravim nešto.ž
Jesi li ti završio?
 
Ja sam jedan deo prodao po 350, sad neki daju po 300. Nisu složni pa kao da što pre prodaju, još biraju. Ne znam kako će ići ostalo.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nije problem sto je 300dinara 60 glavice, dao bih ja za te pare, problem je sto hoce samo najkrupnije glavice, to mi se ne isplati.... bar tako kupuju u mom kraju, samo najkrupnije i 300dinara bunt.

- - - - - - - - - -

prosle godine sam imao samo neki sitan prolecni za prodaju, koji je probran i nije za seme. Prodao ga po evro jer mi bilo vazno samo da ga isturim. Inace po piljarnicama u Sapcu je bilo Bosuta po 150dinara da se bira i kupi, u Rodi je bio 200dinara dobar Bosut, isto da se bira po glavica i kupi. Sabacki nakupci su placali 100-120dinara do oktobra od oktobra su placali 80, to pricam za dobar luk, losiji su placali manje. Tako je bilo u Sapcu prosle godine, za ovu cemo videti, svi cute i kazu da ce videti... mislim da ce krenuti sa 1evro pa ce videti od ponude da li ce cena ici dole ili gore...
 
Ne može se reći da je razmišljanje optimistično. Čak....

- - - - - - - - - -

Ovaj forum sam shvatio kao proširenje vidika.
Imam utisak da mnogo više forumaša čeka da nešto pročita nego da napiše.
Imajte na umu da su među nama uglavnom početnici kojima i najveća trivijalnost znači.
Ja, recimo, do pre par dana nisam znao da bunt znači 60 biljaka i da se za isti nudi 300 din. Malo me je i sramota ali ....sada znam (ako sam dobro razumeo).
Nije ovo forum visokoučenih stručnjaka nego onih koji su zainteresovani da čuju osnovne stvari i poneku tajnu i trikove.
Za visoku nauku i znanje čita se stručna literatura i neki drugi izvori.
Ne stidim se da napišem da očekujem 2 evra za kilo. Mučio sam se prvo sa sušom, onda sa kišom.
Nisam ukrao niti otimam.
Uložio sam više od 6.000 eura što u seme, što u navodnjavanje do pre mesec dana.
Još samo u odvodnjavanje nisam, mada bi trebalo.

Pišite.
 
Ja sam mislio da sam pisao da je bunt 60 komada ali nema veze. Ja isto ne radim dugo i svake godine nešto novo i negde pogrešnim. Kupio sam mašinu za sejanje, mašinu za raščenjavanje, špartač i sad sam napravio vadilicu. Imam posao i malo zemlje pa mi je luk dodatni rad. Prošle godine sam sve nosio kući, jedno jutro i polomio se od rada celo leto, opet kažem da imam posao pa zbog toga. Meni je najlakše u zeleno da prodam ali ne želim da dajem za male pare samo da bih ga prodao. Treba biti složan i ne dati nakupcima za male pare. Tu sam ako mogu da pomognem u vezi onog što znam.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Danas sam obišao bašte, ima bolesti ali nije strasno, ima i malo korova to sam hteo popodne da izčupam, ali nema šanse već sat i po sedim na protivgradnoj stanici.. za materijal za vadilicu još nemam informaciju, naručeno je (umesto 12mm debljine naručio sam 10mm).napravio sam tečno đubrivo od koprive, da li vredi prskati s tim da se još malo ojača? Ili nekom drugom đubrivom ili da ga ostavim na miru pa neka bude kako biće?!
A cena da bi bila 2€ ja bi bio zadovoljan s obzirom na cenu od prošle godine..

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről
 
300-350 za bunt od 60 glavica je zaista ispod svake cene,Ali tako su placali I kod Nas prosle godine..ja nemam veliku kolicinu pa mi nije problem da ga ocistim I malo sacekam ako neko naleti sa boljom cenom..neka realna Cena je 2 evra I mislim da bi svi bili zadovoljni..da li mi neko moze reci kakvo iskustvo imaju sa masinskom sadnjom I da li je prinos manji nego kad se rucno odradi?
 
Za manje količine i ko ima vremena je čišćenje ok.
Ja sadim mašinski par godina, nisam imao neki osećaj o manjem rodu, možda nisam u pravu. Kad imate manju površinu ručno je lakše ali na više meni je teško. Opet to je moje mišljenje.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Zokilion, da li bi moglo kad se sadi masinski da bude dupla sadnja u traci, znaci da se prodje jos jednom izmedju tih redova gde je posadjen luk?
 
U suštini možda bi i moglo. Moja mašina je 4x25 znači da bi onda razmak između redova bio 12,5 cm ako sam dobro razumeo šta si me pitao, e sad jedino kako bilo kasnije za obradu, kopanje, prskanje, špartanje. Nisam probao tako.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh