Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

Jaja su ti od termita vjerovatno , a ovo ti je potpala ili pepelnica , visoke temperaturte i dosta vlage utjece na to , unesi ih u kucu gdje ima malo hlada , svjetla ces imati dovoljno , osisaj stari list i pusti mladi da ti istera ponovo.
 
] Kao sto slike pokazuju na listi mi se pojavljiju blede tackice i poceo je pomalo da se susi po ivici i dosta je bledji od drugog lista koji je zdrav.Ja mislim da je grinja jer nije svuda zahvatilo sam jednu vrstu i to pola.Prskao sam sa armadom pre 10 dana i koristio sam pressing protiv pepelnice.Moze li biti da je previse vlage jer je palo dosta kise ili je mozda od mraza neznam vise sta je.Da napomene jagoda mi je pod agrilom
 
danas sam primetio na nekih dva metara jagode mi cudno izgledaju.kao da je neko brenerom preso preko njih.ako neko zna da mi pomogne...sta bi moglo biti..dal prskati necim ili da ih povadim i bacim da ne bi zarazili i druge ...evo par slika..
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Prijatelu neznam kako da ti pompgnem ,kazimi dali si prskao izmedju banaka totalom i otkud ti ova trula slama ako ja to lepo vidim
 
slama je dospela tako sto je jesenas baceno izmedju bankova..pa vetar duva malo i na jagode,nije prskano totalom.samo bakrom od sisanja.i pre neki dan je dobio prihranu 11 44 11..al kazem to je na neki 2 duzna metara na jednom banku...
 
nemam stucnog odgovora moze biti od bakterioze do gljivicnog oboljenja mozda sve to polazi od korena bilke ali dobro je sto je to na tih 2 metra.povadi zarazene biljke mesto zali PREVIKUROM ILI BENOMILOM.
 
šta me snađe, je l ovo neka bolest ili sam je malo potkacio totalom... mada kad sam prskao totalom bile su malecke... javi se tek na ponekoj i samo na mladim listovima iako je cela biljka zdrava...

2nkqdc2.jpg


8xlvnc.jpg


6nvb84.jpg
 
Jel to u plasteniku , to se i meni pojavljivalo , ako mozes nadji negdje POLY-AMIN pa prskaj sa njim jagode inace ce svaki list koji dobije malo flekice ili bude zutio da se osusi , ide 25ml/10l vode , u razmaku 5 dana , a ovo zuto je vjerovtano manjak zeljeza , i kod mene bilo tako , ja sam isao 2 x poly-amin pa poslje treba 2 x sa zeljezom Fe.
 
ovo je na otvorenom.. ja sam se plasio da je nisam poktacio totalom mada nije bilo sanse..
 
Ne totalom ne radim sisam travu
Ma mene cudi sto su stariji listovi uredu samo ovi novi
Nije mi jasno
Gledao sam plodove na pojedinim u opste ne izgledaju dobro
ovo ce uticati i na plodove ma J.o sam se
 
Proveri prisustvo tripsa i pauka, meni lici na virozu. Jos ako se i na pocetku javljaju deformisani plodovi, onda je to-to!
Da se ne bi sirilo , prskaj sa nekim akaricidom.
 
Ma danas sam prskao bas sa akaricidom zaboravio sam kako se zove
I plus nuralom d
Ma pomesao sam tri insekticida u njivi nece skoro ni buba mara proleteti
Da i pyrus
Sta mu bog da ako berem nesto ove godine sa njih berem bice sigurno izvadjene po zavrsetku branja
 
] ] ljudi sta je ovo prskao sam armadom protiv grinja ali moguce je da je opet grinja u pitanju je novi list mozda je i previse vlage zobog kise dosta je padala ove godine.
 
Да ли је жућење листа знак вишка воде или недостатак гвожђа?
 
Да ли је жућење листа знак вишка воде или недостатак гвожђа?
Može da bude xx razloga .Preispitaj se šta si do sada radio u kojim vremenskim intervalima pa ćeš sam zaključiti.Dali si previše zalivao ili si dao previše hrane a koren možda nije dovoljno razvijen, razloga je "mali milion"Kolega je na svom blogu postavio nekoliko PDF dokumenata http://poljoinfo.com/entry.php?9-Nekoliko-PDF-dokumenata-vezanih-za-povrtarstvo pa je savet svim proizvođačima da malo prouče jer svako može da da neku informaciju što nekada može za dati slučaj da bude pogrešno i pogubno ako se napravi greška.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh