Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

Oko 150l vode mi ide na 8000 biljaka sa traktorskom prskalicom i oko 90l vode sa ledjnim atomizerom.
 
Doza = kolicina preparata po jed. povrsine

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, prosto je zaista.
Morate znati koliko trošite vode po hektaru, recimo.
Primer, Signum - DOZA je 1.5kg po ha.
Ako trošite 1000l vode pravićete KONCENTRACIJU - 0.15% tj. 150g/100l;
Međutim, ako vam je utrošak vode po ha 500l, napravićete KONCENTRACIJU - 0.3% tj. 300g/100l vode. Jedino na taj način ispoštovaćete preporučenu DOZU po jedinici površine, a to je u ovom primeru - 1 hektar.
 
olG1q4U.jpg

O cemu se radi?? Loza oplodnja ili nesto drugo? Nisam prskao bor,ni sam ne znam sto...valjda bile kise tih dana...
 
Sam si dao odgovor.Ono sto ti mozes da uradis je da das bor pre pocetka cvetanja i jos jednom na pocetku cvetanja sve ostalo je u Bozijim rukama.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav nesto mi jede jagodu,onako pola pojede i ostavi ostalo,ili ima malo siri rez preko nje, kao sa nozem da je neko presekao? Da li znate mozda sta moze da bude,prva mi je godina,pa sam jos neiskusan,i kako da sprecim to?
Stavio sam strasila,flase da se okrecu,mislio sam da su vrane ali siguran sam da nisu..
 
Pozdrav nesto mi jede jagodu,onako pola pojede i ostavi ostalo,ili ima malo siri rez preko nje, kao sa nozem da je neko presekao? Da li znate mozda sta moze da bude,prva mi je godina,pa sam jos neiskusan,i kako da sprecim to?
Stavio sam strasila,flase da se okrecu,mislio sam da su vrane ali siguran sam da nisu..

Isti problem imam i ja.kod mene su u pitanju fazani jer mi tu gde su mi jagode neki rezervat za lov.i uvek mi pojedu naj veću i naj zreliji jagodu
 
Nije ni puz a nisu ni mravi,valjda bi zatekao kojeg...ali sam nasao Zabu ispod najlona,neko kaze da su mozda i poljski misevi? Se neko susrecao sa tim ?
 
Kolege moze pomoc.Da li je ovo nedostatak gvozđa.Radio sam reksolin q40 pre dve nedelje kroz sistem 800 grama na 9000 sadnica pa folijarno vuksal ferro 2dl na 100 l vode folijarno pa aminokiseline sa gvožđem i danas 1 kg seqvestine gvožđe od sindžente.Negde je biljka do biljke jedna normalno zelena a druga ovakva na slici.To mi se desava svake godine samo na dvogodisnjim biljkama a na jednogodisnjim boja lista je ok.
6cb8a77d2e05b61e8740df61ef5534bd.jpg
1072ed4235737d1be7d69dea2b4385a0.jpg


Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nedostatsk gvozdja se javlja kod mladog lisca. Moze biti magnezijum. Forsiran je kalcijum zbog ploda a Ca i Mg su antagonisti. Probaj pustiti magnezijum, nije skup, mislim da je 25 kg ispod 2000

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ok hvala pustao sam kroz sistem 24 9 9+6mgo solinure+10 5 39 solinure u berbi al izgleda da nije bilo dovoljno.Imam kuci magnezijum pa cu ga pustiti.Za koliko vremena bi trebalo da se vide promene ako je mgo u pitanju.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh